فرمول یک ایران – خبرهایی به گوش می رسند که فرناندو آلونسو مذاکراتش را با رنو آغاز کرده است تا در سال ۲۰۱۸ دوباره به این تیم بازگردد.

در حالی که آلونسو خود را برای رقابت های ایندی ۵۰۰ آماده می کند و با مشکلات پایداری مک لارن دست و پنجه نرم می کند، مک لارن و راننده ی ستاره اش توافق کرده اند که تا تابستان درباره ی قرارداد مذاکره ای نکنند.

آلونسو در بحرین گفت:

بعد از تابستان من درباره اش فکر خواهم کرد و تصمیمی خواهم گرفت که سال بعد چه کنم.

آینده ی آلونسو در فرمول یک معلوم نیست ولی چیزی که مشخص است این است که این راننده ی ۳۵ ساله دیگر نمی خواهد راننده ای در میانه ی پیست باشد.

آلونسو ادامه داد:

مطمئنا. من برد می خواهم، برای پیروزی این جا هستم. پنجمی و ششمی نمی خواهم.

فکر می کنم از نظر مهارت رانندگی در بهترین مقطع دوران حرفه ایم هستم، پس سال بعد فقط یک هدف دارم و آن مبارزه برای رسیدن به قهرمانی است.

فرناندو آلونسو و استافل وندورن - مسابقه بحرین 2017

فرناندو آلونسو و استافل وندورن – مسابقه بحرین ۲۰۱۷

اما انتخاب های آلونسو برای ۲۰۱۸ محدود به نظر می رسند، او پل های پشت سرش با فراری را خراب کرده است و مرسدس و ردبول هم جای خالی ای ندارند.

رنو می تواند یکی از انتخاب هایش باشد. حدود ۱۰ سال پیش آلونسو توانست هر دو قهرمانی اش را با همین تیم فرانسوی به دست بیاورد، پیشرفت های جدید رنو می تواند آن را پشت سر سه تیم برتر قرار دهد.

روزنامه ی بیلد آلمان گزارش داد:

تیم فرانسوی علاقه ی جدی ای نسبت به مرد اسپانیایی دارد و مذاکرات اولیه شروع شده اند.

رنو می خواهد سرباز کهنه کارش را پس بگیرد و او هم تیمی نیکو هالکنبرگ بشود.

گفته شده است که این مذاکره در صبح شنبه ی گرندپری بحرین صورت گرفته است، لوئیس گارسیا، مدیر برنامه ی آلونسو و سیریل ابیتبول، رئیس تیم رنو در این مذاکره حضور داشتند.

رنو هیچ حرفی راجع به این مسئله نزده است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

16 دیدگاه

 1. J.B

  17

  1

  فتل رایکونن و بوتاس برای ۲۰۱۸ قرارداد ندارند و الونسو تا وقتی که تکلیف ۲ راننده ی مرسدس و ۲ راننده فراری برای فصل بعد انتخاب نشده نباید با تیمی قرارداد ببنده.
  نباید اشتباهات گذشتش در انتخاب تیم رو تکرار کنه. همیشه در زمان اشتباه در تیم اشتباه بوده

  البته مطمئنم فراری به هیچ وجه سراغ الونسو نمی ره و دیگه نمی خوادش اما مرسدس اگر امسال قهرمانی تیمی رو از دست بده ممکنه بیان سراغ الونسو

  • peyman

   8

   4

   واقعا فکر میکنید الونسو راننده ای که در کنار همیلتون یا فتل قرار بگیره و بهش بگن راه بده هم تیمی ۱۰ ثانیه عقب تر رد شه اونم قبول کنه بگه به روی چشم??

   • J.B

    8

    0

    پروفسور از کجای کامنت من چنین برداشتی کردید؟

    کم کجاش چنین چیزی گفتم؟

    دلیل اینکه گفتم فراری دیگه هیچ وقت سراغ الونسو نمی ره این بود که فرناندو به فراری وفادار نموند. پس دلیلی نداره که فراری به کمکش بیاد . دلیل دوم اینه که افرادی که فراری رو خوب می شناسن می دونن که این این تیم اعتقاد چندانی به رقابت درون تیمی نداره و به سیاست راننده اول و دوم اعتقاد داره. همیشه این طور بوده.
    پس وقتی بهترین راننده حال حاضر فرمول یک یعنی فتل رو دارن دلیلی نداره رقیب تراشی کنن و با اوردن راننده اسطوره ای و جاه طلب و رقابت طلب مثل الونسو درون تیم رو که هنوز به ثبات دائمی نرسیدن دچار تنش کنن

    مرسدس ۲۰۱۴تا۲۰۱۶ با اومدن دوران هیبریدی و هیولا های تولیدی ش و سیاست رقابت ازاد و دو راننده ی سطح بالا همه ی قهرمانی ها رو گرفتن. امسال روزبرگ نیست و بوتاس به هیچ وجه در سطح روزبرگ نشون نداده. و دیشب هم نشون دادن بر خلاف ۳ سال قبلی شعار رقابت ازاد ندارند و به راننده اول و دوم رو اوردند . اگر مرسدس قهرمانی تیمی رو امسال از دست بده ممکنه الونسو رو جذب کنن و به سیاست رقابت ازاد برگردن . قطعا شرط الونسو برای اومدن به مرسدس رقابت ه . و مرسدس اگر امسال قهرمانی تیمی رو از دست بده بی خیال راننده پوششی برای همیلتون میشه.
    اما فراری چه قهرمان بشه چه نشه باز هم سیاست روسای تیم راننده اول دوم ه و درگیر رقابت درون تیمی نمی شن . حتی اگر فتل هم تو تیم نباشه.

    الونسو فکر کنم سالی ۴۰ میلیون دلار از مک لارن میگیره و مرسدس به همیلتون و فراری به فتل در همین حدود کمی بیشتر کمتر دستمزد میدن و دستمزد چهارمین راننده فرمول یک از نصف اینها هم کمتره . رایکونن بزرگ نفر چهارم ه. الونسو اگر می خواد به فراری یا مرسدس بره باید کمی از هم دستمزد ش بزنه بعیده که فراری و مرسدس راننده ی دیگری با این سطح دستمزد بگیرند.

 2. f1 seb5

  12

  1

  به نظر من انتخاب خوبیه.رنو امسال ماشین خوبی داره.اگه ناندو رو هم جذب کنه بیشتر میتونه ارتقاش بده.بعدشم دو اسطوره تو دوتیم بهتر کیفیت مسابقات رو میبره بالا تا دو قهرمان تو یه تیم.

 3. شاهین

  7

  0

  ولی رنو که ماشین های قهرمانی نداره، همون با رنو دوباره بتونه هفتم یا هشتم بشه. نمیشه گفت ماشین قهرمانی تو رنو بهش میدن

 4. فرناندو14

  6

  1

  از نشر من بزرگترین اشتباه دیگر از الونسو است اخه رنو کجاش پیشرفت کرده هالنکبرک اگه نبود اون ۲امتیازم نمیتونست بگیره من فکر کنم مرسدس بهترین گزینه است چون توتوولف هم خودش هم الونسو رو میخواهد

 5. احمد

  8

  0

  عملا مک لارن این چند سال برای آلونسو اسباب بازی ساخته تا ماشین فرمول۱، بعیده دیگه تا از ماشین مطمئن نشده با تیمی قرارداد ببنده.

 6. mojtaba

  8

  0

  باید صبر کنه قرارداد بوتاس یک ساله است فتل هم قراردادش با فراری سال دیگه تمام میشه حتی ویلیامز هم امسال موقتا ماسا رو برگردانده اگر صبر نکنه ممکنه بازم پشیمون بشه اینبار تو انتخاب تیم اشتباه کنه امکان جبران نداره

 7. Hamed

  11

  0

  رنو ؟ بعیده تا ۲۰۱۹ مال قهرمانی باشه
  فراری ؟ فتل_آلونسو هیچ وقت کنار هم نخواهند بود حتی فتل هم بره ،تا وقتی مارکیونه هست فراری دیگه روی خوشی نداره برای آلونسو
  مرسدس ؟ شاید
  مک لارن ؟ احتمال موندنش در حد احتمال پودیوم گرفتن مک لارن تو ۲۰۱۷ هست
  ردبول ؟ no way

  در کل بزرگترین نقطه تاریک آلونسو تو کل کریرش همین انتخابای اشتباهش بوده و بس . کسی که لایق ۴ یا ۵ قهرمانی فرمول ۱ هست ولی احتمالا با همین دو قهرمانی بازنشست بشه

 8. Hamid

  2

  1

  دوستای گلم حرفای همتون متین
  ولی آلونسو دیگه اشتباه نمیکنه
  بارها از این تریبون اعلام کردم امسال آخرین سال حضور همیلتون تو مرسدسه
  چون قهرمان نمیشه
  یا مرسدس قراردادشو فسخ میکنه یا خودش میره
  سال ۲۰۱۸ آلونسو راننده اول مرسدس خواهد بود

 9. Hamid

  7

  3

  همه اونایی که از فرمول یک سررشته دارن میدونن که همیلتون جز ۳ تا راننده اول دنیا نیست اگه این ۳ سال هم قهرمان شده بخاطر ماشین منحصربفردش بوده
  حالا دچار توهم شده واسه همین نمیتونه تحمل کنه ۲سال پشت سر هم با بهترین ماشین قهرمان نشه پس واسه تغییر از مرسدس میره
  کی جاشو میگیره؟!
  بله درست حدس زدید
  بهترین راننده فرمول یک
  خدای استعداد
  بدشانس دوران که قراره خوشانس بشه
  فرناندوی بزرگ

  • mojtaba

   3

   2

   من از همیلتون خوشم نمیاد ولی در کنار فتل و آلونسو قطعا مثلث بهترین های حال حاضر فرمول یک رو تشکیل میدن کدوم بهتره ? خدا میدونه

دیدگاه خود را بیان کنید