فرمول یک ایران –  فلیپه ماسا راننده تیم ویلیامز از عملکرد قدرتمند خود در گرندپری بحرین رضایت کامل دارد.

ماسا که مسابقه را از رده هشتم آغاز کرده بود توانست با عملکرد خوب و البته کمی چاشنی خوش شانسی در در رده ششم مسابقه را به پایان برساند. او همچنین چندین بار با ماشین های قدرتمند تر از خود به رقابت پرداخت و جدال های چرخ به چرخ زیادی داشت. ماسا بعد از پایان مسابقه گفت:

من از خط هشتم مسابقه شروع کردم و ششمین ماشینی بودم که از خط پایان رد شدم و این دستاورد بزرگی است. درواقع این رده برای من همانند پیروزی است. من در بهترین رده ممکن مسابقه تمام کردم.

امروز تولد سر فرانک ویلیامز صاحب امتیاز تیم فرمول یک ویلیامز نیز بود که ماسا به این مهم اینگونه واکنش نشان داد:

امروز تولد فرانک است. مطمئناً او مستحق پیروزی است اما نتیجه امروز هم مانند یک پیروزی است. مطمئنم که او به تیمش افتخار می‌کند.

جولین پالمر و فیلیپه ماسا - گرندپری بحرین 2017

جولین پالمر و فیلیپه ماسا – گرندپری بحرین ۲۰۱۷

ماسا شروعی طوفانی داشت وی در این باره گفت:

من در دور اول هنگام استارت از نیکو هالکنبرگ و در پیچ چهارم از کیمی رایکونن سبقت گرفتم که بسیار دشوار بود، پس از آن بعد از اینکه خودروی ایمنی‌ به کنار رفت از دنیل ریکاردو هم سبقت گرفتم.

ما امروز با تیم های بزرگی رقابت داشتیم. اما آنها توانستند بعد از چند دور از لاستیک هایشان بهتر نگهداری کنند و قدرت بیشتری هم داشتند نگه داشتن آنها سخت بود.

ماسا همچنین درباره مشکل مصرف لاستیک زیاد تیم ویلیامز نیز ابراز نگرانی کرد هرچند که وی از اینکه توانسته بود بر این مشکل چیره شود خوشحال بود:

من توانستم لاستیک هایم را مدیریت کنم اما مشکل اینجاست که ماشین هایی که دانفورس بیشتری دارند می‌توانند به راحتی لاستیک هایشان را مدیریت کنند این موضوع بدلیل داشتن ماشین بهتر است.

می‌توانید به وضوح ببینید که فراری چقدر جلوتر از ما مسابقه را به پایان رساند. این موضوع تفاوت ماشین ها را نشان می‌دهد. اما فکر میکنم ما توانستیم فشار را بهتر از بقیه تیم ها مدیریت کنیم

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

  1. رولوشن

    5

    0

    کسی میدونه چرا ریکاردو بعد از خروج سیفتی کار آسانسوری رده از دست می داد که حتی ماسا هم گرفتش؟
    دو.سه دور افتضاح داشت انگار که توی پیت استاپ موتورش را با هوندا عوض کرده باشند!

دیدگاه خود را بیان کنید