فرمول یک ایرانوالتری بوتاس که مسابقه بحرین را از رده پول پوزیشن آغاز کرد بود، نتوانست موقعیت خود را حفظ کند و در نهایت مسابقه را در مکان سوم به پایان رساند.

در استارت مسابقه راننده فنلاندی توانست رده نخست را حفظ کند اما بعد از اولین پیت استاپ، رده خود را به سباسیتن فتل داد. این پایان کار نبود و بوتاس یک بار دیگر مجبور شد تا موقعیت خود را به هم تیمی خود، لوئیس همیلتون که استراتژی متفاوتی داشت، واگذار کرده و در نهایت به جایگاه سومی در مسابقه بحرین بسنده کند. راننده فنلاندی مرسدس پس از مسابقه گفت:

واقعا مسابقه دشواری برای من بود و در تمام طول مسابقه برای دستیابی به سرعت بیشتر در تقلا بودم.

در قسمت اول مسابقه کمی با فشار لاستیک ها دست و پنجه نرم کردیم، پس همین باعث از بین رفتن تعادل عقب خودرو می شد. سباستین و لوئیس فشار زیادی وارد کردند و من نتوانستم مسابقه را کنترل کنم و البته کمی با ماشین ایمنی و پیت استاپ ها بد شانس بودیم و ترافیک پیت لین باعث شد تا رده را به سباستین از دست بدهیم.

من تمام مسابقه بیش فرمانی داشتم و نتوانستم با تنظیمات فرمان تغییری ایجاد کنم و سرعت کم من به همین دلیل بود که مایه تاسف است.

قطعا هدف امروز ما به پایان رساندن مسابقه در رده های بالاتر بود. البته فکر می کنم که در کل این بهترین آخر هفته ی من با تیم بوده است و چیزهای زیادی در انتظار ماست.

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس - بحرین 2017

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس – بحرین ۲۰۱۷

با توجه به استراتژی متفاوت همیلتون، بوتاس مجبور شد که در دورهای نهایی مسابقه با توجه به دستور تیمی، به هم تیمی اش اجازه سبقت دهد و او در این باره افزود:

به عنوان یک راننده مسابقه این بدترین چیزی است که شما می خواهید بشنوید.

اتفاقیست که رخ داده و قطعا به خاطر این انجامش دادم که پتانسیل به چالش کشیدن سباستین توسط لوئیس وجود داشت.

در پایان این اتفاق نیفتاد اما تیم تلاش کرد و این کاملا قابل درک است. دید تیم در آن زمان این بود که لوئیس همیلتون فرصت این را داراست حتی امتیاز بیشتری کسب کند یا برای پیروزی رقابت کند.

اما هنوز هم این (اجرا دستور تیمی) سخت است وقتی که سعی می کنید روی مسابقه تان تمرکز کنید. اما من قطعا یک بازیکن تیم هستم و به این دستور، نه نخواهم گفت.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

15 دیدگاه

 1. اکبر

  30

  4

  هنوز یه عده باور ندارن سبقت دومی هم دستور تیمی بوده!
  بنده خدا چنان لوییس روشرمنده کرد که لوییس بالا رو پودیوم جنتلمن خطابش کرد…

 2. مهرداد

  17

  6

  خودش راضیه کاملا هم مشخص بود
  هر راننده متوسطی بود راضی بود واسه مرسدس رانندگی کنه رو سکو بره به همه دستورات هم چشم بگه به هم تیمیش هم همه جوره کمک کنه
  حالا مشخص شد چرا مرسدس دنبال راننده های سطح بالا نبود واسه جانشینی روزبرگ

  • Porsche

   6

   13

   بابا باشه
   شما خوبی..
   بذار بوتاس دو ماه تو تیم باشه . جاش محکم شه بعدا راه هم نمیده
   همین اقای روزبرگی که خیلیا میگن راه نمیداد از سال ۲۰۱۰ با مرسدس بود . جاش محکم بود.
   در ضمن شما که میدونم طرفدار فتل هستید خواهشا راننده های دیگه رو سطحشون رو نیارید پایین. راننده متوسط بود پادشاه شما یا همیلتون پول رو میگرفتن. خواهشا الکی نظر ندید

  • F1 fan

   15

   2

   اتریش،کانادا،اسپانیا و ابوظبی پارسال توتو ولف رو تا مرز سکته برد
   بوتاسی رو آوردن که به چوب لای چرخ همیلتون نکنه که یوقتی جفتشون یا یکیشون تصادف کنن
   این ادعای رقابت آزادشون منو کشته
   باز فراری از اول همینجوری بود و ادعایی هم نداره

 3. امیرحسین

  10

  1

  حیف که راننده ای مثل ورشتپن نبود ، کیمی هم راننده ی خیلی خوبیه تا همین چند وقته پیش مسابفه های خوبی میداد و راحتتر سبقت میگرفت معلوم نیست چش شده!

 4. mojtaba

  5

  2

  کاملا منطقی ، همیلتون از لحاظ تیم شانس رسیدن به فتل رو داشت به همین خاطر بوتاس راه رو باز گذاشت من نمی فهمم چطور یه عده میگن چون بوتاس متوسطه به این وضعیت راضیه و … اولا متوسط بودن بوتاسی که فصل پیش از هم تیمیش ماسا کاملا سرتر بود یه شوخی بیشتر نیست دوما به فاصله ی نهایی بوتاس با فتل نگاه کنین تا متوجه بشین چرا ازش خواستن به همیلتون راه بده این مساله ی عجیبی نیست رقابت درون تیمی آزاد برای همچین مواقعی که کل منافع تیم در خطره نیست

 5. J.B

  13

  1

  دستور تیمی هیچ مشکلی نداره و منطقی یه. دل شون خواست حق داشتن انجام دادن.

  فقط اقایون دیگه نباید ژست و ادعا ی رقابت ازاد و برابری داشته باشن.

 6. کاوه

  3

  3

  من کاری ندارم با اخلاق خوب بوتاس ولی به روشنی معلومه یه کلاس پایینتر از همیلتن رانندگی میکنه،شما مقایسه کنین با پارسال و رقابت نیکو با لوییس ، للاهی پا به پا میومدن تا ته مسابقه ولی بوتاس رو میبینی معلومه که نمیرسه به سرعت لوییس. امیدوارم برسونه خودشو تو ادامه فصل،ولی تصور کنین لوییس با فرناندو هم تیمی بودن ، ته هیجان میشد، حیف تو اون حلزون نارنجی حروم داره میشه

 7. Ali n

  5

  2

  کاملا واضحه بوتاس در حد و اندازه های قهرمانی و شکست دادن لوییس و سباستین نیست و تنها به این دلیل انتخاب شده که به قول لوییس تعادل رو تو تیم برقرار کنه
  انتخاب بوتاس منو یاد انتخاب کووالاینن تو فصل ۲۰۰۸ برای مک لارن میندازه که بعد از کش مکش لوییس و آلونزو خواستن تو تیم یه تعادل ایجاد بشه

دیدگاه خود را بیان کنید