فرمول یک ایرانسباستین فتل که برنده ی گرندپری بحرین ۲۰۱۷ شد، بیان می کند که در ابتدا از اینکه وجود سیفتی کار در پیست شرایط را علیه او کند می ترسیده است.

فتل که در شروع مسابقه از لاستیک های سوپر سافت بهره می برد، با گذشتن از لوییس همیلتون در پیچ شماره یک، از جایگاه سوم به جایگاه دوم دست یافت و در ادامه نیز به دنبال عبور از والتری بوتاس بود.

فتل چند دور قبل از اینکه سیفتی کار به دلیل تصادف لنس استرول و کارلوس ساینز در پیچ شماره ی یک وارد پیست شود، اقدام به تعویض لاستیک ها گرفته بود. در ادامه و در طی زمان سیفتی کار نیز، دیگر راننده های بالای جدول نیز به پیت آمدند اما دوباره پشت سر سباستین فتل بیرون آمدند.

در ادامه نیز فتل اقدامات را مدیریت کرد و یک بار دیگر برای تعویض لاستیک خود از سوپر سافت به سافت به پیت آمد، و در نهایت با ۷ ثانیه اختلاف نسبت به لوییس همیلتون پیروز مسابقه شد. او اذعان می کند:

من واقعا سعی کردم که والتری را تحت فشار قرار بدم، او هیچ اشتباهی مرتکب نشد، در پایان مستقیمی خیلی سخت بود که به او نزدیک شد.

سپس ما تصمیم به اندر کات گرفتیم و توفقی زود داشتیم، بعد سیفتی کار به پیست آمد و من از خراب شدن دوباره ی استراتژی می ترسیدم.

اما فکر می کنم که خوش شانسی با ما یار بود چون دیگران به پیت لین نزدیک بودند و نمی توانستند از این موضوع بهره ببرند، من نمی دانم، زمانی که من در راس قرار گرفتم واقعا سوپرایز کننده بود.

من در این اندیشه بودم که ممکن است با وجود سیفتی کار، من برتری را از دست بدهم. با این حال، همه چی خوب بود و ماشین نیز برای رانندگی شگفت انگیز بود.

سباستین فتل همچنین ادامه می دهد:

ماشین لذتبخش بود و دیروز نیز بسیار عالی بود. و در مسابقه زمانی که فاصله زیاد شد، من کمی ناامید شدم.

اما چیزی در درونم به من گفت که ما یک ماشین خوب داریم و می توانیم این کار را به نحو احسن انجام بدهیم. پس از همان دور نخست من احساس بسیار خوبی نسبت به ماشین داشتم.

شکار شروع شده بود و مرسدس جایی در پشت ها مخفی شده بود اما به نظر می رسد که ما امروز آنها را پیدا کردیم! من واقعا خوشحال هستم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

33 دیدگاه

 1. ّF1 Legend

  38

  4

  اگه کیمی همین کیفیت الانشو بخواهد ادامه بده فراری تو کورس قهرمانی با مرسدس جا میمونه البته فراری بیشتر مدیونه راننده فوق العادش فتل وگرننه کیمی راننده ای مثل بقیه راننده ها استعداد
  فوق العاده فتله که باعث برتریش شده وگرنه به وضوح روشنه مرسدس ماشین بهتری داره

  • F1 fan

   17

   0

   کیمی یا انگیزه نداره یا خستست یا پیر شده و یا هرچیزه دیگه ای ولی اصلا بی استعداد نیست
   اون موقعی که رو دور بود و جوون با امثال شوماخر و مونتویا چرخ به چرخ می کرد
   الان برای خودمم عجیبه که چرا انقدر غر میزنه و هیچ تلاشی ازش دیده نمیشه

   • Mostafa

    23

    1

    مگه یادتون نمیا توتو ولف قبل جذب بوتاس گفت ما سه ندع راننده میتونیم بگیریم:
    ۱٫یه راننده درجه یک(وتل یا آلونسو) که باید ریسک رقابتشو با لوئیس قبول کنیم
    ۲٫ یه راننده جوون مث ورلاین که ممکنه قهرمانی تیمی رو از دست بدیم
    ۳٫ یه راننده که به فکر قهرمانی نباشه ولی امتیازات تیمی رو بگیره که اونم بوتاس بود

  • مهرداد

   26

   1

   فکر کنم یکی از شرایط تو قراردادش همین باشه که تو باید برای قهرمانی همیلتون مسابقه بدی
   اینم از خداش بود تو تیمای دیگه واسه دهمی میجنگید اینجا با این ماشین عالی حداقل دیگه سوومی رو داره

   • اکبر

    10

    0

    تازه پل هم بزنه!!
    ولی بوتاس بازم دوس داشتنیه…

   • مهرداد

    11

    3

    نه پ واسه قهرمانی میجنگید در این سالها
    بوتاس کاملا راننده معمولیه من یکی ازش چیزی ندیدم در این سالها
    شخصا رقابت همیلتون و روزبرگ رو بیشتر میپسندیدم تا این راننده متوسط و همیلتون سطح بالا
    کاش روزبرگ برمیگشت جای خالی اون و باتن حس میشه شدید

 2. مهرداد

  34

  6

  تو بهترینی پسر
  نابغه استارت زدنه لامصب
  اما هنوز از مرسدس باید ترسید خیلی سریع تر از فراریه ماشینش
  فراری باید فاصله رو کم و کم تر کنه
  به این فکر میکنم اگر این ماشین مرسدس زیر دست فتل بود دیگه کسی به اولی فکر میکرد!؟

 3. Naser

  25

  0

  ماشین خوبه اما حدود نیم ثانیه تو پیستای با مستقیمی زیاد وپیچهای باسرعت بالا کندترهستیم تومسابقات مثل سنگاپور وموناکو وپیستای بامستقیمی کم تقریبا مساوی هستیم بازم هر مسابقه رو میتونی بایه استراتژی درست وحسابی پیروز ازش در دربیای

 4. ایمان

  29

  2

  امسال کار برای سب سخت تر از قبله چون بوتاس اومده که همیلتون رو ساپورت کنه و هر دستوری بهش میدن انجام بده اگر مدیران مرسدس میگذاشتن بوتاس کار خودش رو انجام بده مطمینا دوم میشد

 5. سجاد

  23

  3

  قضیه لاستیک خوری کمتر فراری و بهتر بودن تو گرما کاملاً مسخرس.همچین چیزی ندیدیم امروز.ماشین مرسدس واقعا خوبه تا اراده میکردن بدجور سبقت میگرفتن.سکتور سه همش مال مرسدس بود امروز.ولی فراری هنوز کم داره باید بیشتر کار کنه رو ماشین

 6. Ghost 44

  15

  19

  جنابان F1 Legend, احمد، مهرداد و ایمان. مثل اینکه شما دستورات تیمی که فراری ید طولایی درش داره رو یادتون رفته. مسابقه اتریش رو که باریچلو مجبور شد مقام اولشو بده به شوماخر رو یادتون رفته. هوکنهایم ۲۰۱۰ رو که ماسا مجبور شد مقام اولش رو بده به فرناندو رو یادتون رفته. یادتون رفته بیچاره ماسا فقط کارش شده بود راه دادن به فرناندو. چند بارم کیمی به فرناندو راه داد. پارسالو یادتون نیست کیمی چندبار مجبور شد جاشو بده به فتل، مثل آذربایجان. این کارا برا فراری عیب نیست و کار تیمیه ولی برا مرسدس و لوئیس بده. خوبه مقام اولشو به لوئیس نداده این همه غوغا میکنید. درسته مسابقه رو بردید، نوش جونتون ولی این دلیل نمیشه که هرچی دلتون خواست بگین.

  • هومن

   4

   1

   ما هم اینو میگیم ولی خب همچین میگن راننده ساپورت که انگار اولین بار دارن میبینن این قضیه رو.اقا شما درس میگی. فراری اگه تو این شرایط بود و فتل میتونست لیدر رو به چالش بکشه این دستور رو نمیدادن خدایی

  • اکبر

   5

   7

   هر ۲ بار راه دادن بوتاس از دید تیم توی اون لحظه منطقی و صحیح بود، بوتاس بیشتر بدشانسی آورد و اینکه استراتژی دوگانه مرسدس جهت این بود که با توجه به ادامه مسابقه حق انتخاب بیشتری در استراتژی برای رده ۱ داشته باشن که با رانندگی بدون خطای سب جواب نداد و استراتژی بوتاس ضعیف تر از آب در اومد…

 7. اسـ

  7

  0

  موضوع اینه که بوتاس راننده دومه! و انگار مشکلی با این قضیه نداره حداقل در ابتدای فصل چیزی بروز نداده با اون قیافه یخیش چیزیم نمیشه ازش فهمید ..فتل قبل مسابقه از سریع بودنه مرسدس گفت اما بعداز تمام شدن مسابقه اونقدر ذوق زده و خوشحال بود که نشست روبه روی همیلتون و بوتاس مدام حرف میزد اونا عرقاشونو خشک می کردن و آب خنک میخوردن فتل یه بند حرف میزد بدون اینکه احساس تشنگی کنه شک ندارم فکر سکو رفتن رو داشت اما اولی رو نه! فتل همینه اگر حتی ماشینش سریع ترین ماشین نباشه ولی قابل رقابت باشه تا آخرین روز مدعی قهرمانی باقی خواهد موند البته این فصل نمیشه گفت کی اما فتل و همیلتون دو شانس اول قهرمانی اند بقیه برای دومی سومی ببعد بایست بجنگند حتی مکس و همین بوتاس و رایکونن که هنوز کیمی گذشته نشده..

 8. ایمان

  17

  0

  جناب ghost من نگفتم پیروی از دستور تیمی ایراد داره که توی هر ورزشی این یک اصله.گفتم دیگه نیکو نیست که باج نده و این کار سباستین رو مشکلتر میکنه.ضمنا توی شانگهای هفته قبل اگر توجه کرده باشید کیمی اصلا به سب راه نداد و کلی سباستین تایم از دست داد

 9. Scu

  6

  0

  به به ???
  اطمینان داشتم ک تو استارت میتونه همیلتون رو بگیره و این کارم کرد( یادی کنیم از استارت استرالیا و کانادا در فصل قبل)
  این دفعه دیگه مثه چین نشد و سب ضربه ندید از تصادف بقیه..(فقط مونوم چقد از استرول بابت هر مسابقه گرفتن ک اوردنش فرمول یک..مالدونادوی جدید ?)
  کیمی با ماشین مشکل داشت و اگه دو دور زودتر لاستیک عوض میکرد میتونست ب بوتاس برسه اخر مسابقه
  خیلی دوس دارم هر دوتا راننده فراری رو تو پودیوم ببینم ?
  دوستان اگه اپلیکیشن mobdro رو نصب کنید میتونید خیلی راحت همه شبکه هارو دریافت کنید و نگران قطع شدن پخش سایت نباشید

  • اکبر

   9

   0

   دوست عزیز استرول اینجا مقصر نبود چون جلوتر از ساینز و توی ریسینگ لاین بود، ساینز هم ۳ رده پنالتی واسه همین گرفت اگه اشتباه نکنم.

   • Scu

    2

    1

    بعله میدونم
    این لفظ رو گزارشگرای اسکای ب کار بردن و گفتن کی میتونه یه مسابقه رو ب پایان برسونه ??

   • Scu

    4

    0

    اره من بدون قطعی دیدم مسابقه رو

 10. f1 seb5

  3

  0

  اصلا دیشب همه چی شگفت انگیز بود خودش.ماشینش.تیمش.استراتژیش.ریسش.
  من اونقد که دیشب کیف کردم بازی ایران استرالیا کیف نکرم.خیلی نفسگیر بود حیف که کیمی نمیتونه ساپورتش کنه.

دیدگاه خود را بیان کنید