فرمول یک ایران –  هوندا مجدداً مشکلی در سیستم بازیابی انرژی گرمایی (MGU-H) پاور یونیت خود تشخیص داده و این مشکل دلیل به ثبت نرساندن زمان توسط فرناندو آلونسو در مرحله دوم تعیین خط (Q2) بحرین بود و راننده اسپانیایی مک لارن به یک موتور جدید در مسابقه نیاز خواهد داشت.

این طور به نظر می رسد که خرابی MGU-H باعث فرستادن خرده قطعات به داخل موتور احتراق داخلی شده و باعث تخریب آن فراتر از حد تعمیر شده است. هم تیمی آلونسو، استافل وندورن در روز تمرینات جمعه نیز با دو مشکل در سیستم MGU-H دست و پنجه نرم کرد.

یونیت جدید خودرو وندورن در تمرین اول خراب شد و یونیت دوم که در ماه مارچ در گرندپری استرالیا استفاده شده بود نیز در تمرین دوم دچار خرابی گردید.

یوسوکه هاسه گاوا

یوسوکه هاسه گاوا – هوندا

مدیر موتور اسپورت هوندا، یوسوکه هاسه گاوا در این باره اعلام کرد:

هوندا هنوز نتوانسته به طور کامل مشکل را بفهمد و اینکه چرا این خرابی ها به طور ناگهانی در بحرین اتفاق افتاده است. ما از مشکل دقیق اطلاع نداریم، اما مطمئن هستیم که یک مشکل مکانیکی در مورد MGU-H داریم.

چیزی به دور بلبرینگ ها می چسبد، این اتفاق سه بار اینجا اتفاق افتاده که بسیار مایه تاسف است.

تمام آن ها کارایی خود را از دست داده اند و ما باید تمام آن ها را جایگزین کنیم. ما مطمئن نیستیم که چرا سه بار این اتفاق اینجا رخ داده، اما ما فکر می کنیم که چیزی در شرایط محیط باعث این شده است. احتمالا به دلیل اینکه دمای هوا اینجا بسیار بالا است.

هاسه گاوا اطمینان داد که هر دو خودرو یکشنبه مسابقه را به پایان خواهند رساند، با این شرایط که آلونسو با یک MGU-H جدید استارت خواهد زد و موتور وندورن هنوز مسافت زیادی طی نکرده است:

به هر حال هنوز هم نگرانی در مورد اینکه این مشکل مجدد در مسابقه اتفاق بیفتد وجود دارد.

فرناندو آلونسو - تعیین خط بحرین 2017

فرناندو آلونسو – تعیین خط بحرین ۲۰۱۷

وقتی از از آلونسو نظرش را در مورد عملکرد موتور هوندا پرسیدند گفت فقدان پایداری این تمرینات را بیهوده کرده است:

صحبت درباره عملکرد ماشین برای ما بیهوده است.

این حرف را آلونسویی زد که کمی بعد در دفتر تیم مک لارن به صورت جدی به مذاکره خصوصی با هاسه گاوا مدیر تیم هوندا پرداخت:

ما نمی توانیم یک دور بزنیم یا تایم گیری را به پایان برسانیم. من به اینکه ماشین چه عملکردی دارد اهمیت نمی دهم وقتی نتوانسته ام یک مسابقه را تا اینجا به پایان برسانم، یا اینکه نتوانسته ام تایم گیری را به پایان برسانم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

11 دیدگاه

 1. از ساری

  7

  7

  کیفیت ماشینای سواری ژاپنی هم تو سالهای اخیر خیلی افت داشته. من نمیدونم آیا مرجعی برای تعیین صلاحیت کمپانی های که قصد ورود به فرمول یک را دارند وجود داره یا نه، اگه دوستان اطلاع دارند لطفا بیان کنند. اگه اینجوری پیش بره متاسفانه کم کم سر و کله چینی ها هم با محصولات بی کیفیت خود در فرمول ۱ پیدا میشه.

  • Ashkan_Ariafar@

   7

   0

   هوندا دقیقاً یه مشکل ساخته
   که فقط واس کلاس بش میگه پاوریونیت.!
   …..
   مکالمه هاسه گاوا با کارکنان بخش پرفورمنس هوندا:
   مشکل کودا اوسه گودا اوهو وا
   کیسوکه گاناشیما اوپنهایمر دوهو هیروشیما مک‌لارن!
   .
   ترجمه اش میشه:
   دانشمندان و کارمندان ما یک مشکل خواهیم ساخت و با نوآوری هایمان آن را پاوریونیت مینامیم،و سپس با اختراعات عجیب خود مثل اوپنهایمر که بمب اتم ساخت و هیروشیما را نابود کرد،مک‌لارن را نابود میکنیم!!!!!
   #fun

 2. سجاد

  6

  1

  یکی نیست بگه بابا کار هوندا نیست که انجین مناسب فرمول وان رو در شرایط حاضر مهیا کنه خوب برید از مرسدس بکیرید چقدر سیاست های غلط به چه قیمتی این وسط هیچکس جز الونسو اسیب ندید تو همین دو سال اگه تو یه تیم خوب بود قهرمانی برای این سطح از امادگی واسه الونسو دور از دسترس نبوود حیف حییییف

 3. شاهین

  8

  0

  مرده شور این هوندا رو ببره که با آلنسو چیکار کرد. هربار یه بهانه جدید در مورد خرابی یه قطعه. بعد میگن چرا آلنسو موناکو رو بیخیال میشه میره مسابقه ایندی. خب بدبخت میدونه لگن دادن بهش و خیلی زور بزنه با بدبختی خودش رو به خط پایان برسونه اونم بدون امتیاز

 4. احمد

  4

  4

  خود آلونسو هم کم تقصیر نداره بین فصل اگه از هوندا میومد بیرون میرفت رنو الان مدعی قهرمانی بود یخورده دستمزد کمتر میگرفت تیم خوب انتخاب میکرد

 5. ایمان

  4

  0

  به نظر میرسه که هوندا با این موتور حتی یک مسابقه رو هم نمیتونه تا آخر برسونه.تمام محاسبات فرناندو اشتباه از آب در اومد چون قرار بود در سال سوم مکلارن هوندا خودرویی داشته باشه که برای قهرمانی رقابت کنه.متاسفم که سه سال از بهترین سالهای بهترین راننده فرمول یک اینجا هدر رفت

 6. علی

  1

  0

  با سلام
  واقعا موندم چی بگم از یه طرف تعجب می کنم از اعتماد به نفس زیادش و از طرفی سه سال از بهترین عمر فرناندو به هدر رفت به معنی واقعی کلمه یادمه که یه بار گزارشگر از اقای صباغ در مورد این موتورها پرسیدو ایشون مثالی زدن گفتن شرکتhaas شرکت ابزار دقیق هست و یکی از دقیقترین ابزارها را تولید می کنه ولی در زمینه موتور گفته بود بهتره بخریم از یکی دیگه چون کار ما نیست حالا این کجا و گند هوندا کجا ای کاش مک لارن با همون مرسدس ادامه می داد کارش رو نه که اینجوری بشهواقعا افسوس باید خورد از قدیم گفتن کار هر بز خرمن کوفتن گاو نر می خاهد و مرد کهن

دیدگاه خود را بیان کنید