فرمول یک ایرانوالتری بوتاس برای اولین بار و در پنجمین سال حضورش در فرمول یک، توانست پول پوزیشن را از آن خود کند.

راننده فنلاندی مرسدس، پیش از این دو مسابقه ابتدایی فصل را از جایگاه سوم شروع کرده بود و لوییس همیلتون و سباستین فتل را بالا تر از خود در تعیین خط می دید. اما امروز که لوییس همیلتون بهترین دور هایش را می زد، بوتاس نشان داد که حریف دست و پا بسته ای نیست.

بوتاس که سرخوش از اولین پول پوزیشن اش در دوران حرفه ای حضورش در فرمول یک بود، اذعان کرد که بسیار خوشحال است:

فوق العاده خوشحالم. این اولین پول پوزیشن ام در طول پنج سال حضورم در فرمول یک بود. کمی طول کشید که به آن برسم، ولی اکنون امیدوارم که این پول پوزیشن، یکی از موارد بسیاری باشد که در آینده کسب خواهم کرد.

من می خواهم مراتب سپاسگزاری ام از تیم را اعلام کنم که چنین ماشین خوبی به من دادند. ما هر دو [راننده مرسدس] از خط جلو شروع می کنیم. فکر می کنم کار خوبی را در این آخر هفته انجام دادیم و تمرکز خوبی داشتیم. برنامه مان این بود که حرارت ماشین را کاهش بدهیم و بتوانیم دور های بیشتری بزنیم که جواب داد.

لوییس همیلتون - والتری بوتاس - سباستین فتل - تعیین خط گرندپری بحرین

لوییس همیلتون – والتری بوتاس – سباستین فتل – تعیین خط گرندپری بحرین

اما بوتاس معتقد است که صخیر، مسیر راحتی برای رانندگی نیست:

صخیر اصلا پیست آسانی نیست بلکه بسیار تکنیکی است و پیچ های سختی دارد. امکان دارد که ترمز های شما قفل کند یا از روی ریسینگ لاین منحرف شوید. پس باید تمام حواس شما جمع باشد و بتوانید تنها یک دور بی نقص بزنید. من آن یک دورم را خیلی خوب به اتمام رساندم و توانستم پول پوزیشن را به دست بیاورم.

والتری بوتاس و سباستین فتل - تعیین خط بحرین 2017

والتری بوتاس و سباستین فتل – تعیین خط بحرین ۲۰۱۷

مرسدس توانست رتبه های اول و دوم را در تعیین خط به دست بیاورد و بوتاس فکر می کند که تمرکز پیکان نقره ای، باید روی پایان مسابقه در رتبه های اول و دوم باشد:

اول از همه فکر می کنم که باید از عملکرد این آخر هفته مان برای مدتی خوشحالی کنیم. اما اصلی ترین قسمت این آخر هفته، فردا است و رویاپردازی، هیچ سودی نخواهد داشت.

ما باید با دید باز به همه چیز فکر کنیم. تمام کار هایی که فردا می توانیم بکنیم و بهترین استراتژی که می توانیم تعیین کنیم. مهم ترین چیز تمرکز روی مسابقه و بیرون کشیدن حداکثر توانایی ماشین از آن است. به نظرم به عنوان یک تیم، ما می توانیم واقعا قوی باشیم و سرانجام سکوی اول و دوم را از آن خود کنیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

7 دیدگاه

 1. هومن

  14

  5

  اینجا این متنو مینوسم چون پست تعیین خط کامنتاش زیاده.دوستان گرام که ادعای با سابقه بودن در دنبال کردن مسابقات فرمول یک رو دارن باید خدمتشون عرض کنم که بوتاس داشت برا امتیاز میجنگید راس میگه ماله ۲۰۱۳ بود. اون سال اصن اون ماشین رقابتی نبود. مث اینه که سال بعدفرناندو بیاد مرسدس بگیم نگا این تا پارسال داشت برا امتیاز میجنگید الان پول میگیره(نمیخام بگم بوتاس در حده ناندوعه ولی راننده رقابتیه خوبیه بوتاس). این من بودم نزدیک بود تو سوچی۲۰۱۴ پول بگیره اگه اون اشتباه پیچ اخرو نمیکرد.من بودم تو المان و مجارستان تو تعیین تهدید بود برا همه. این من بودم تو بحرین ۲۰۱۵ جوری فتلو میبست نمیتونست تکون بخوره این من بودم تو المان ۲۰۱۴ نفس لوییسو گرفته بود. ده سال فرمول یک دیدی چرا مث مبتدیا حرف میزنی

 2. Mahdi

  0

  0

  اگه بتونه فردا برنده بشه (البته که دوست دارم ولی طرفدار فتلم) خودشو مطرح میکنه و از زیر فشار رسانه ها و التبه فشار همیلتون خارج میشه

دیدگاه خود را بیان کنید