فرمول یک ایران – در روز شنبه، والتری بوتاس از تیم مرسدس توانست با زمان ۱:۲۸٫۷۶۹ پول پوزیشن گرندپری بحرین و اولین پول پوزیشن دوران حرفه ای خودش را بدست آورد.

در رده های دوم و سوم نیز لوییس همیلتون از تیم مرسدس و سباستین فتل از تیم فراری قرار گرفتند.

والتری بوتاس - تعیین خط بحرین 2017

والتری بوتاس – تعیین خط بحرین ۲۰۱۷

خلاصه اتفاقات تعیین خط گرندپری بحرین؛

در روز شنبه، در پیست سخیر که دمای هوای آن به ۳۰ درجه ی سانتی گراد می رسید، تعیین خط سومین گرندپری سال ۲۰۱۷ فرمول یک آغاز شد.

گرندپری بحرین 2017

گرندپری بحرین ۲۰۱۷

در ابتدا در دستور کار تیم ها، لاستیک های سوپر سافت و مدیوم قرار داشت. نکته ی جالب این تعیین خط، حضور پاسکال ورلاین در اولین تعیین خط فصل ۲۰۱۷ فرمول یک خودش می باشد. پیکان های نقره ای نیز هر دو در ابتدا از لاستیک های سافت استفاده می کردند.

لوییس همیلتون - گرندپری بحرین 2017

لوییس همیلتون – گرندپری بحرین ۲۰۱۷

در ادامه نیز به نظر می رسد که رومن گروژان با این روشی که در استفاده از لاستیک پیش گرفته است در نهایت به مشکل بخورد.

رومن گروژان - گرندپری بحرین 2017

رومن گروژان – گرندپری بحرین ۲۰۱۷

استبان اکون نیز از وجود مشکل در سیستم دی آر اس شکایت داشت.

پرچم زرد: در لحظات پایانی مرحله ی اول، ماشین کارلوس ساینز متوقف شد، او بیان کرد که هیچ قدرتی در ماشین نیست. او در پیچ پایانی از مسیر خارج شد و ماشین خود را پارک و از آن بیرون آمد.

و در پایان مرحله ی اول نیز همیلتون در صدر قرار گرفت.

پایان مرحله اول: حذف شدگان در پایان مرحله ی اول رانندگان کارلوس ساینز، استافل وندورن، سرجیو پرز، مارکوس اریکسون و کوین مگنوسن می باشند.

در شروع مرحله ی دوم تعیین خط نیز جدال بین دو راننده ی تیم مرسدس بالا گرفت. آنها در هر دور زمان های سریعتری نسبت به یکدیگر به ثبت می رساندند.

فرناندو آلونسو - گرندپری بحرین 2017

فرناندو آلونسو – گرندپری بحرین ۲۰۱۷

در گاراژ، فرناندو آلونسو کلاه ایمنی خود را بیرون می آورد و زیپ لباس خود را نیز باز می کند و به سمت باسکول می رود. پس با این اوصاف، هیچ زمانی برای این راننده ی تیم مک لارن در مرحله ی دوم وجود نخواهد داشت. او در مصاحبه اش در مورد علت عدم حضور در مرحله ی دوم می گوید که پاور یونیت به طور کامل از دست رفته است. پیشتازان مرحله ی دوم تعیین خط، دو راننده ی مرسدس و سباستین فتل بودند.

از شگفتی های مرحله ی دوم نیز عملکرد خوب تیم رنو و رانندگان آن، نیکو هالکنبرگ و جولین پالمر بود. آنها به ترتیب در رده های ۵ ام و ۱۰ ام قرار گرفتند.

پایان مرحله دوم: حذف شدگان از مرحله ی دوم نیز دنیل کویات، لنس استرول، پاسکال ورلاین، استبان آکون و فرناندو آلونسو می باشند.

در مرحله ی سوم، بدشانسی های کیمی رایکونن همچنان ادامه داشت. او به شدت با کم فرمانی دست و پنجه نرم می کرد.

و در پایان نیز والتری بوتاس زمان ۱:۲۸٫۷۶۹ را به ثبت رساند و بعد از اینکه لوییس همیلتون و سباستین فتل نتوانستند زمانی بهتر از این ثبت کنند، پول پوزیشن گرندپری بحرین به والتری بوتاس رسید. این اولین پول پوزیشن بوتاس در فرمول یک می باشد.

جدول نهایی:

posرانندهتیم زمان
1والتری بوتاسمرسدس1:28:769
2لوییس همیلتونمرسدس1:28:792
3سباستین فتلفراری1:29:247
4دنیل ریکاردوردبول1:29:545
5کیمی رایکوننفراری1:29:567
6مکس ورشپتنردبول1:29:687
7نیکو هالکنبرگرنو1:29:842
8فیلیپه ماساویلیامز1:30:074
9رومن گروژانهاس1:30:763
10جولین پالمررنو1:31:074
11دنیل کویاتتورو روسو1:30:923
12لنس استرولویلیامز1:31:168
13پاسکال ورلاینسائوبر1:31:414
14استبان اکونفورس ایندیا1:31:684
15فرناندو آلونسومک لارن1:32.054
16کارلوس ساینزتورو روسو1:32.118
17استافل وندورنمک لارن1:32.313
18سرجیو پرزفورس ایندیا1:32.318
19مارکوس اریکسونسائوبر1:32.543
20کوین مگنوسنهاس1:32.900

مسابقه ی گرندپری بحرین روز یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ راس ساعت ۱۹:۳۰ به وقت ایران آغاز می شود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

83 دیدگاه

 1. مهران

  36

  13

  اگه میخواین به قدرت مرسدس پی ببرین به جاسگاه بوتاس نگا کنین
  کسی که سالهای قبل واسه گرفتن امتیاز میجنگید حالا پول پوزیشن رو برده

  • سجاد

   27

   11

   واقعا شواهد و مدارک برا اینکه مرسدس واقعا بهتره روز به روز داره بیشتر میشه واقعا کمپانی خفن و کار بلدیه خیلی از مرسدس خوشم میاد ولی چه کنم که طرفدار فتلم و دوست دارم فراری بهتر باشه که نیست و نمیتونه به مرسدس برسه.

  • Love & Lewis

   16

   26

   تو دو مسابقه قبلی که پول رو گرفت زیاد بهت فشار اومد نه؟عیب نداره خالی کن خودتو.قرار نیست هر ۲۰ تا ریس رو پول بزنه.از راننده خودت چیزی نداری که بگی نه؟؟؟???

   • f 2004

    16

    19

    فعلا که فشار رو همرتایم زیاده ولی گریه نکن درست میشه:>

   • هومن

    12

    11

    خودشونم اطلاع دارن درس میشه. همیشه درس میشه:)

  • Ghost 44

   9

   13

   بله جناب f2004 حق داری این حرفا رو بگی. حسرت دو ساله پول پوزیشن بد دردیه. اعلی حضرت پادشاه بیشتر از ۳۰ مسابقس که تو حسرت شروع از خط اوله. دادا اگه پول پوزیشن واسه عالی جناب پادشاه آرزو باشه، واسه لوئیس خاطرس. شما مواظب باش این حسرت امسال سه ساله نشه.
   #علی حضرت پادشاه.

   • پویان

    12

    8

    والا این ماشین مرسدس رو به من هم میدادن باهاش پل پوزیشن میزدم. هر وقت وتل و هملیتون در یک تیم با ایک ماشین مشترک بودن میشه مقایسه شون کرد.

   • Ghost 44

    8

    11

    بله جناب پویان، به امید اون روز که ایندو تو یه تیم باشن اون وقت ببینیم بازم دوستان افاضات می فرمایند یا نه؟؟؟؟
    همیلتون با ماشین ۲۰۰۹ مکلارن و ۲۰۱۳ مرسدس که واقعا لگن بودن، تونست پول پوزیشن و برد بدست بیاره ولی اعلی حضرت پادشاه با ماشین ۲۰۱۴ ردبول و ۲۰۱۶ فراری نه پول پوزیشنی بدست آورد و نتونست مسابقه ای رو ببره.

   • س

    9

    5

    جوابت همین بس که بوتاس بعد از پنج سال شرکت تو فرمول ۱، تو مسابقه سومش با مرسدس پول گرفت.

   • Ghost 44

    6

    5

    چه جواب قانع کننده ای دادین جناب س. مثلا این جواب بود.
    این بوتاس همونیه که تو ۲۰۱۴ با ۱۹ امتیاز بیشتر، بالاتر از عالی جناب پادشاه قرار گرفت و ریکاردو با همون ماشین ۳ تا مسابقه رو برد و تو رده بندی، سوم شد.
    قرار نیست که همه پول پوزیشنا رو لوئیس بگیره.

 2. Arsham

  42

  2

  سلام و عرض ادب
  بنده یکبار این مطلب را به هنگام معرفی پیست صخیر بیان کردم.اونم اینکه وقتی به این فکر میکنم که بحرین یا حتی باکو(آذربایجان) زمانی نچندان دور جزیی از خاک ایران بودن، و بهردلیل(بی کفایتی پادشاهان وقت) از ایران جدا و مستقل شدن و به این حد از سرمایه گذاری در این موارد و یا رابطه قوی در گرفتن میزبانی و غیره شدن که ما باید از تلویزیون اونا رو نگاه کنیم.شاید این کشورها در همه موارد اینقدر خوب نباشن اما این نکته کمی زجر آور است که ما ادعای برتری در همه زمینه ها از کشورهای همسایه داریم ولی میبینیم که نه تنها این دست مسابقات در کشور عزیزمان برگزار نمیشود،بلکه تلویزیون ملی کشورمان،این مسابقات رو پوشش نمیدهد که منه نوعی مجبور به تهیه رسیور شوم.الحمدالله با اینترنت نسل ۶یا نسل صدشونم نمیتونیم این مسابقات رو درست و بدون قطعی نگاه کنیم.
  واقعا واقعا خیلی ناراحتم از این برخورد مسئولین در قبال مردم.

   • سجاد

    17

    9

    تیمشون کلا با پینوکیو قرار داد دارن.

  • مهرداد

   14

   7

   دقیقا کاملا مشخصه مرسدس خیلی سریع تره فتل اگه این دو مسابقه قبل اذیتشون کرد بخاطر فشار خودش بود وگرنه همچنان فراری نیم ثانیه عقبه
   نکته جالب اینجاست که بوتاسی که اطراف دهمی چرخ میزد این سالها حالا پول پوزیشن میاره و همچنان اقایون قبول ندارن که این تیم تو دنیای دیگست
   خداروشکر همچنان اختلاف زیر یک ثانیه مونده و این اخلاف همچنان فراری رو در مسابقه نگه میداره البته اگه وا نده فراری مثل این سالها و باز اختلاف بره بالای یک ثانیه

   • mojtaba6161

    3

    0

    بوتاس فصل پیش هم از ماسا که هم تیمیش بود کلی امتیاز بیشتر گرفت جوری دربارش صحبت می کنید که انگار راننده ی درجه ۳ هست هینکه مرسدس ماشین بی همتاش رو در اختیار بوتاس قرار داده یعنی والری یک راننده ی تواناست

 3. سجاد

  9

  9

  Q1چقدر پرز و مگنوسن بد بودن انتظار بیشتر داشتم با این ماشینا و ساینز بدشانسی آورد چیزی نمونده بود آلونسو نرسه و باریکلا به ورلاین ببینید چقدر خوب بود و در نبودش ساوبر متضرر شد.رایکونن سکتور سوم تو ترافیک موند وگرنه اول میشد
  Q2درود بر رنو مخصوصا هالکنبرگ چقدر این بشر خوبه و چقدرم بد شانس مث دوتا مسابقه قبل.ف
  Q3به به جناب بوتاس خیلی خوب بود و فراری خیلی عقب هست از مرسدس هر مسابقه مرسدس پیشرفت میکنه ماشینش ولی فراری باز هم داره مثل پارسال میشه ایندفعه افتضاحه جایگاهش تو تعیین خط چون فتل افتاد لاین ۲ و رایکونن لاین ۳٫٫خیلی جالبه که میگن تو گرما فراری خوبه و تو سرما مرسدس والا ما که چیزی ندیدیم.یه مقاله علمی تو سایت در مورد این موضوع نیست نمیدونم این چیزا از کجا در میاد.ادمین جان شما این موضوع رو تایید میکنید یا تو مقاله ای اگه دیدید به ما هم بگید.و در آخر باز هم چه میکنه هالکنبرگ.۰۰٫۴۷۸ثانیه تفوت خیلی زیاده ۰٫۲-۰٫۳ بود حداقل تو دوتا مسابقه قبل

 4. Ghost 44

  28

  15

  اولین پول پوزیشن بوتاس. کم کم داره خودشو نشون میده. تبریک به هواداراش. شخصا نظرم به بوتاس عوض شد. نشون داد که میتونه بهتر از نیکو باشه.
  فتل دور از انتظار بود.
  به امید مسابقه جذاب برا فردا و البته برد لوئیس.
  TeamLH

  • سجاد

   9

   3

   رکورد پیست شکسته شد تو تعیین خط ولی فاصله ی زمانها به نسبت پارسال کمه.تو چین و استرالیا بیشتر بود.به پیست دقت کنید ماشینای امسال تو پیچ ها سریعترن ولی این موضوع برای پیچای تخته گاز که شعاع خیلی زیادی دارن صدق نمیکنه بلکه تو پیچایی صدق میکنه که تا نه خیلی بازن و نه خیلی تند تو این پیچها ماشینای امسال سریعترن مثل پیچ ۶-۷ ۱۱- ۱۳٫این پیست خیلی سریعه و نقاط تخته گاز زیادی داره و پیچای خوراک متشینای امسالش کم هست این باعث شده زماناشون نسبت به پارسال کمی بهتر باشه نه زیاد(به دلیل اصطکاک بیشتر تو مستقیمی و جاهای خیلی سریع) و شاید یکی از دلایلی که فاصله فراری با مرسدس زیاده مربوط به این نوع از پیستها باشه چون مرسدس موتور بهتری داره و سریعتره البته این یه حدسه.

  • مهرداد

   5

   0

   بهترین راه پکیج srg سویس هست که شبکه هاش پولیه اما با اخرین ورژن رس یور و اینکه حتما اچ دی باشه دستگاه باز میشه
   شبکه هاش HD720P هستند و حدود ۱۰ مگ بیت ریت که کیفیت عالی میشه و سه گزارش فرانسه ایتالیا و المان
   اینم فرکانس هاش
   ۱۰۹۷۱ H
   ۲۹۷۰۰
   ۱۱۵۲۶ H
   ۲۹۷۰۰
   شبکه دیگری که پخش میکنه Eleven Sports هست که اون البته کارتیه و دردسرهای داره باز کردنش

 5. J.B

  24

  19

  خوب خدا را شکر تکلیف اون دسته از همیلتون فن ها که منکر برتری موتور و ماشین مرسدس بودن هم روشن شد.
  اینم از پیست داغ و اسفالت سوزان

  امیدوارم دیگه دست از دروغ و انکار بردارن و واقعیت رو بپذیرن. شاید هم واقعیت رو می دونستن اما می خواستن ذهن بیمار شون رو تسکین بدن با این حرفها و کارها

  دوستانی که زیاد اشنایی ندارید و یا تازه علاقه مند شدید بارها گفته شده که حرف ها و مصاحبه توتو وولف نیکی لائودا و همیلتون رو جدی نگیرید باور نکنید. حرف کم و زیاد ، فراوان نطق می کنن !
  احتمالا فردا یک فراری تهاجمی رو در استارت ببینیم

  • Helix.H44

   8

   21

   برادر با برتر جلوه دادن ماشین مرسدس میخوای نبوغ لوییس رو پایین بیاری این خبرا نیست.برای قهرمانی ۲ چیز لازمه ماشین خوب راننده بهتر.حالا که تو و امثال تو ثابت کردید ماشین مرسدس بهتره اتیش کنید پشت سر مرسدس بدوید شاید بهش برسید.ذهن بیمار رو اخر فصل بهت نشون میدم کی داره

  • Ghost 44

   14

   13

   جناب j.b ذهن بیمار مال اونیکه هیچ اطلاعی از فرمول ۱ و قانونا و گذشته فرمول ۱ نداره و ادعای زیادی داره. برادر من تا دیروز میگفتی چرا وقتی تو خط شروع تصادف میشه، سیفیتی کار میاد از پیت لین رد میشه و اینا همش توطئه است و از این حرفا. حالام که دکتر شدی و ذهن دوستان رو معاینه میکنی و واسه ما شدی دستگاه دروغ سنج؟؟؟؟؟؟

   • هومن

    8

    6

    به ما میگه ذهن بیمار اونوقت تا چن وقت پیش میگف نمیدونم چزا تمام سیفتی هایی که پیش میاد به نفع لوییسه خار توهمه ایشون طبیعیه..

 6. Rouzbeh

  17

  0

  خب یدفعه هم کیمی مثل بوتاس یا ورشتپن که راننده دومه بیاد تایمش بهتر از راننده اول بشه جای دوری نمیره ها . خداکنه اخر فصل فراری بخاطر کیمی حسرت نخوره . از اونور بیچاره الونسو . اصلا بیخیاله همه چیزه

 7. س

  25

  1

  عکس العمل طرفدارای ایرانی بقیه راننده ها ( از جمله خودم):
  بابا تا دیروز پشت سیفتی کار اسپین میشد، امروز پول زده. تف به این شانس. خخخ

 8. ali911

  7

  22

  شاید اون دوستی که اول سال می گفت وتل با بوتاس یکیه راس می گفت، آخه جفتشون قهرمانای جهانو گذاشتن پشتشون میرن(خارج از شوخی بوتاس داره نشون میده رقابت قهرمانی امسال بین خودش و همیلتونه با اینکه دوس ندارم بگم ولی وتلو از رقابت قهرمانی انداخت بیرون گازید رفت.) لعنت به فراری گفتیم امسال میشه یه چی دید ولی مث سه سال قبلیه تمام. فرمول یک مرد دیگه هم درست بشو نیست.

  • F1 fan

   6

   2

   به شخصه اگر ادامه فصل بخواد مثل این سه سال باشه دیگه نگاه نمی کنم بقیه شو
   مسخره بازیه
   بازم باید رقابت مسخره بین ۲ تا هم تیمی رو ببینیم
   فقط امیدم به اینه که همونطوری که میگن سرعت فراری تو ریس بیشتر باشه

 9. ّF1 Legend

  21

  16

  بوتاس نمونه بارزی که ماشین تاثیر زیادی در برتری افتخارهای راننده ها داره البته این مربوط به دهه اخیره که پیشرفت تکنولوژی باعث فاصله افتادن تیم های پیشرو از دیگر تیم ها هم شد و این چند سال اخیر که شدید تر هم شده
  اینه که مراقب باشید اسطوره هایی مثل فتل و الونسو رو با بقیه زیاد مقایسه نکنید

   • Saeed

    12

    9

    اگ نقشی داشت مارک وبر کل ریس ها رو دوم یا سوم میشد.ولی تو رده بندی های آخر سال همیشه ۵م یا ششم بود.

   • هومن

    5

    4

    ۲۰۱۰ که تا ریس ماقبل اخر از فتل جلوتر بود وبر…. حالت خوبه!!

 10. Saeed

  21

  2

  تبریک ب بوتاس و طرفدار هاش ک خیلی خوب خودش رو پیدا کرد
  ولی انصافا چقد خوبه این نیکو هالکنبرگ…
  تایم اون بیشتر از تایم بوتاس توجهم رو جلب کرده
  فاصلش با فشتپن رو نگا کنید
  فقط ۱ دهم.اونم با موتور برابر و ایرودینامیک متفاوت.
  از وقتی با رنو قرارداد بست هیولا شده و شایدم هم تیمی بعدی فتل بشه
  فرناندو هم ک….

  • سجاد

   8

   7

   عاشق هالکنبرگم از پارسال عملکردشو دنبال میکنم واقعا عالیه یعنی میتونه دورای خوبی بزنه ریسینگ لاین و پیستو کاملا میشناسه اشکالش فقط تو جسارتشه باید جسورتر باشه مخصوصا تو سبقتا.اینجوری نتایجش تو مسابقه هم خوب میشه.

 11. hosyn

  12

  8

  تبریک به بوتاس به خاطر اولین پول پوزیشنش .فراری باز نشون داد هنوز خیلی از مرسدس عقبه امیدوارم فتل تو مسابقه این اختلافو جبران کنه

 12. ایمان

  18

  8

  فردا منتظر استارت خوب سباستین هستم که میتونه معادلات رو به هم بریزه.برتری خودروهای مرسدس از همون تعیین خط ملبورن مشخص بود وراننده های مرسدس کار خاصی انجام نمیدن با این ماشین که اگر جیووانتزی پشت این خودرو باشه رو سکو هست.اینو میگم خدمت اون کسایی که فکر میکنن همیلتون اسطوره فرمول یکه.همیلتون تو اون سالهایی که مکلارن بود عیار واقعی خودشو نشون داد

   • Yasin

    8

    9

    یعنی اخر تناقضه ها.میگه همیلتون عیار خودشو با مکلارن نشون داد یعنی نفهمیدم ازش تعریف کرد یا خواست تخریب کنه.ای گل گفتی داداش.مام داریم همینو میگیم ?

 13. اسماعیل

  9

  5

  از اینکه ماشین مرسدس خیلی موتور قدرتمندی داره شکی نیست اما فراری در شرایط مسابقه ماشین سریعتر از شرایط تایم گیریه .فردا سکتور۳ رو برای مرسدسه

 14. Yasin

  12

  1

  بارها گفتم بوتاس راننده خوبیه و لویس امسال کار اسونی نداره واسه قهرمانی.درمورد ماشین فراری هم بگم اختلافش با مرسدس توی دو مسابقه قبل خیلی کم بود ولی الان مرسدس سرتره البته فعلا توی تعیین خط.شاید شرایط مسابقه ای فراری بهتر باشه

 15. یاسر

  0

  1

  سلام بازم ممنونم از این که تایم گیری رو زنده پوشش دادین فقط من سرعت اینترنتم یکه، در کل تونستم ببینم ولی یه چند باری پیش اومد که LOAD بشه البته شاید به خاطر این باشه که تایم گیری بینندهاش زیاده چون تمرین ها رو بدون مشکل دیدم . فقط نگران فردام که میتونم مسابقه رو ببینم یا نه؟ فراری هم اصلن خوب نبود امیدوارم فردا بهتر باشن ولی فک کنم ردبول داره میاد فاصله ۱٫۵ ثانیه رسیده به ۰٫۷ بازم از مسئولین سایت تشکر میکنم

 16. مهرداد

  12

  1

  این فرمول یک دیگه درست بشو نیست این مرسدس گند زده به هیجان
  کاش فقط یک بار مثل موتو جی پی میشد جذاب و برابر غیر قابل پیش بینی اما فرمول دیگه دورانش تموم شده برتری های خسته کننده یک تیم از فراری اون سالها گرفته تا مکلارن و ردبول و حالا هم برتری خسته کننده دیگری از مرسدس
  کورش محمد خانی حرف درستس زد این ماشین مرسدس رو به هرکدوم از این راننده ها بدی قهرمانی میاره و با عملکرد راننده متوسطی مثل بوتاس این کاملا روشن شد
  بوتاسی که ارزوش گرفتن یک امتیاز بود الان واسه قهرمانی میجنگه!!!
  اما فراری هر ساله تلاش زیادی میکنه دو مسابقه اول رو میجنگه ولی همه کارت هاشو سریع بازی میکنه و دستش خالی میمونه درحالی که مرسدس هر مسابقه بهتر میشه و اختلاف زیاد میشه و کار میکشه به بازی تکراری یک دو مرسدس
  ردبول ضعیف شروع میکنه کم کم بهتر میشه اما در نهایت اختلافش همون نیم ثانیه میمونه و غیر دو سه پیست حرفی واسه گفتن نداره
  شخصا فکر میکردم امسال یک رقابت جذاب ببینیم اما با عملکرد فاجعه فراری و ردبول در این مسابقه هیچ امیدی نیست به بهبود فرمول یک

 17. M.hosein//nico rosberg\\

  5

  2

  الونسو بیچاره کلا تایم نمیزنه نگاه میکنه با کلی سابقه و توانایی بعد بوتاس که سال قبل … بود ۱ میشه..
  حداقل میومد جای کیمی ….
  ایشالا به زودی.

 18. peyman

  5

  2

  بهترین راه برای جذاب شدن فرمول۱ اینه که مثل موتو۲ تمام موتورها از یک شرکت باشه و یک شرکت تمام موتورها تیون کنه که همه چیز برابر باشه

 19. پویان

  9

  1

  اگه این ماشین مرسدس رو دست منی که تا حالا ماشین فرمولا از نزدیک ندیدم هم بدن ۱ ماه باهاش تمرین کنم قطعا رو سکو میرم!
  فقط امیدوارم فردا فراری و خصوصا کیمی که متخصص بحرینه تو ریس بهتر باشن و الا بازم به طور خود جوش پیت استاپ بوتاس ۵ ۶ ثانیه طول میکشه و همیلتون با اندرکات میبره!
  دلم واسه آلونسو میسوزه بنده خدا تو q2 چون میدونست ته قدرت مک لارن همین هست اصلا بیرون نیومد که مونور نسوزونه البته شاید هم سوزونده چون تو مصاحبه اش با اسکای گفت فردا روز سختی رو دارم چون موتور جدید ستینگ های خاص مسابقه رو نداره!

 20. ایمان

  5

  5

  من بهتر از تو میدونم کی چند مرده حلاجه.همیلتون از ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ با مکلارن زرشکم نبرد.پشیمونی دیگه رو پست من اظهار نظر نکن

  • Ghost 44

   7

   6

   برادر عزیزم اولا که همیلتون تو ۲۰۱۳ تو مرسدس بود نه تو مکلارن.
   دوما همیلتون تو ۲۰۰۹ با اون ماشین لگن ۲ تا برد بدست آورد و تو ۲۰۱۰ تونست ۳ تا مسابقه رو ببره و تو ۲۰۱۱ ، ۳ برد داشت و تو ۲۰۱۲ ، ۴ تا مسابقه رو برد و ۲۰۱۳ هم ۱ برد داشت.
   سوما اونیکه زرشک برد، فتل بود که تو ۲۰۱۴ و ۲۰۱۴ نه پول پوزیشن داشت نه برد.
   چهارما همیلتون تنها راننده تاریخه که تا حالا تو همه فصل ها برد بدست آورده.

   • Ghost 44

    4

    3

    منظورم ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ بود.

   • س

    2

    2

    همین به قول شما فتل زرشک فصل قبل فقط یه سبقت ازش گرفته شد، ولی از همیلتون سه تا سبقت گرفته شد با ماشین غیر رقابتی مرسدس که از ۲۱ گرندپری، ۱۹ تاشو مرسدس برد، اون دو تا هم که نبرد تو اسپانیا در حالی که اول و دوم بودند با هم تصادف کردند تو مالزی هم که همیلتون موتور سوزوند.
    میبخشید که با یادآوری خاطرات مالزی داغتو تازه کردم.

   • Ghost 44

    2

    0

    جناب س،اعلی حضرت پادشاه سال قبل برای قهرمانی مبارزه نمی کرد که بخواد ازش سبقت گرفته شه، همش تو رده های ۴ تا ۷ درگیر بود و ردبولا همش جلوش بودن، انتظار نداشتی که فرناندو یا جنسون ازش سبقت بگیرن.
    من به عملکرد لوئیس تو ۲۰۱۶ کاملا افتخار میکنم که با اون همه مشکلات، بیشترین پول و برد رو بدست آورد ولی عالی جناب پادشاه تو ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ تو حسرت پول و برد بود. ببخشید که با یادآوری ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ خاطرت رو مکدر کردم.

 21. just.jeep.cj5

  12

  0

  هفته قبل هم گفتم که وتل باید با بوتاس بجنگه و همیلتونو بیخیال بشه.فرمول یک فقط راننده که نیست.یک تیمی مثل مرسدس با کلی بودجه و پرسنل و…میاد همچین ماشینیو اماده میکنه و این چیز کمی نیست چون فراری با اون سابقش چندین ساله نتونسته همچین کاری کنه.هی نیاین بگین بوتاس فلان و …همین ماشین فراری زیر پای رایکونن با اون همه تجربه و مهارت هم هست آیا تونست کاری بکنه.بوتاس راننده ماهریه که در ویلیامز از ماسا همیشه بهتر کار کرده و در مرسدس هم داره خودشو نشون میده.سال اول ورود همیلتون به فرمول یک با آلونسوی افسانه ای هم تیمی شد ولی چیزی از اون کم نداشت.پس لطفا مهارت همیلتون و بوتاسو در نظر بگیرین.مطمئنا مسئولین مرسدس در بوتاس چیزهایی دیدن که اونو آوردن توی تیمشون.در نظراتمون سعی کنیم بیطرف و منصفانه قضاوت کنیم

 22. OWL

  6

  1

  با سلام.دوستانیکه فقط حرف از برتری راننده محبوب خودشون میزنن باید توجه داشته باشن که توی مسابقات فرمول یک چهار تا عامل باعث موفقیت یک راننده میشه.
  ۱٫ماشین
  ۲٫راننده
  ۳٫گروه پشتیبانی از مکانیکها و طراح ها گرفته تا آنالیزورها
  ۴شانس
  از عزیزان دست اندر کار سایت تقاضا دارم تو یه مقاله تعداد نفرات هر تیم و میزان هزینه هاشون رو به تفکیک بگن.باید خیلی جالب باشه.
  جناب صباق یبار اعضاع پشتیبانی یه تیم رو بالای هفتصد نفر عنوان کردن!!!!
  خیلی ممنون میشم اگه یه مقاله تهیه کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید