فرمول یک ایران: والتری بوتاس با قاطعیت اعلام کرد که قصد ندارد به راننده­‌ی پشتیبان لوئیس همیلتون تبدیل شود. فنلاندی این را هم گفت که وقت زیادی برای پیوستن به جدال قهرمانی و اثبات توانایی­‌هایش دارد.

بوتاس آخرهفته­‌ی خوبی در چین نداشت. اتفاقات آن مسابقه از جمله، پیت استاپ ضعیف و اسپین شدنش پشت ماشین ایمنی او را به مقام ششم رساند. این باعث شد او در جدول کلی از رقبا عقب بماند.

البته او معتقد است اوضاع این‌­گونه نخواهد ماند:

خیلی زود است که بگوییم جدال قهرمانی فقط بین دو راننده است. تازه اول فصل است. من هرگز به خودم نمیگویم که قهرمان فصل یا همیلتون خواهد بود یا سباستین فتل. فصلی طولانی در پیش رو داریم. شرایط میتواند تغییر کند!

لوییس همیلتون و سباستین فتل - گرندپری چین 2017

لوییس همیلتون و سباستین فتل – گرندپری چین ۲۰۱۷

در تیم تمام فعالیت و عملکرد من رصد میشود.

واضح است که در انتهای فصل، نتایج حرف آخر را خواهند زد. من مصمم هستم تا خیلی زود، نتایج بهتری بگیرم چون هر امتیازی که از دست میدهم، رتبه­‌ی نهایی من را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

اصلا عجله­‌ای ندارم. اگر کارم را ادامه بدهم، منظورم پیشرفت با تیم است، میتوانم خیلی زود به سطح دلخواه برسم. هیچ ترس و یا عجله‌­ای برای اثبات خودم ندارم.

بوتاس در ادامه گفت که در مسابقه میتواند مثل همیلتون سریع باشد. او از مشکلی که در مسابقه­‌ی چین به وجود آمده بود هم اطلاع داد و اعلام کرد که این مسئله مربوط به سیستم تعلیق ماشینش بوده.

از نظر سرعت عملکرد بدی نداشتم. هر وقت در هوای تمیز دور میزدم سرعتم بالا بود.

نسبت به لوئیس بالانس خوبی نداشتم. تایر چپ-جلوی خودروی من فرسودگی بیشتری داشت آن هم به خاطر کم‌­فرمانی خودروی من بود. در آخر هم یک مشکل فنی دیگر پیدا شد که مرا کند کرد.

با در نظر گرفتن این مشکلات، سرعت خوبی داشتم.در مورد تعیین خط جزییات نقشی اساسی داشت با این وجود، احساس میکنم در تعیین خط چین یک گام به جلو برداشتم.

تلاش میکنم در بحرین بهتر باشم. البته که میتوانم با لوئیس برابر باشم.

سباستین فتل ، لوئیس همیلتون و والتری بوتاس - فرمول یک استرالیا 2017

سباستین فتل ، لوئیس همیلتون و والتری بوتاس – فرمول یک استرالیا ۲۰۱۷

بوتاس از تلاش خود برای عادت کردن به محیط تیم مرسدس و همچنین خودروی این تیم گفت. ماشینی که از نظر او با خودروی ویلیامز، بسیار متفاوت است.

خودروی قبلی من از لحاظ مکانیکی خیلی متفاوت بود. منظورم مسائل خیلی جزئی است اما بدانید در فرمول یک همین جزییات، تغییرات بزرگی را پدید می­‌آورند.

هر روز بیشتر و بیشتر به خودرو عادت میکنم. هدفم نشان دادن حداکثر توان خودرو است. به نظرم، این هدفی دست نیافتنی نیست. عملکرد لوئیس نشان دهنده­‌ی قدرت خودروی ما است.

به نظرم اصلی ترین مسئله، مربوط به فهمیدن رفتار مکانیکی خودرو است. اگر شناخت کاملی از خودروی خود داشتم، شاید در چین اسپین نمیشدم.­

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

 1. Saeed

  2

  3

  خوبه ک خودشو باور داره
  از اولین روزی ک اومد بنز فک میکردم نمیتونه ب همیلتون برسه ولی کم کم نظرم داره عوض میش.ممکنه مث رزبرگ چن سالی تو سایه همیلتون باشه ولی اگ تو این چند سال رنگ نبازه میتونه خودش رو ب همیلتون برسونه یا حتی بهترش بشه
  ولی فک میکنم امسال خیلی بعیده کسی غیر از فتل یا همیلتون قهرمان ش چون ردبول در حد بنز یا فراری نیس و رایکونن و بوتاس هم با هم تیمی هاشون اختلاف دارن و بوتاس هم احتمالا امسال نقش ی راننده پشتیبان رو ایفا میکنه

دیدگاه خود را بیان کنید