فرمول یک ایران – طبق توافقات در فصل ۲۰۱۷ فرمول یک شاهد تست های بیشتری در داخل فصل خواهیم بود و تمام تیم های فرمول یک به برنامه تست و توسعه لاستیک های پیرلی پیوستند.

به عنوان بخشی از توافقات تامین کننده لاستیک فرمول یک و فدراسیون جهانی اتومبیلرانی (FIA)، به پیرلی اجازه داده شد تا جهت کمک به آماده سازی هر چه بهتر لاستیک ها، ۲۵ روز تست بیشتر در داخل فصل داشته باشد.

در فصل گذشته فقط تیم های مرسدس، ردبول و فراری قادر بودند تا با شرکت در تست های پیرلی، به آماده سازی لاستیک های ۲۰۱۷ کمک کنند، در حالی که برای امسال موافقت شده که همه ی تیم ها حداقل در یک روز از تست ها برای آماده سازی لاستیک های ۲۰۱۸ شرکت داشته باشند.

تست تایر بارانی پیرلی توسط سباستین فتل

تست تایر بارانی پیرلی توسط سباستین فتل

طبق یادداشتی که پیش از گرندپری بحرین به تیم ها ارسال شد، برنامه تست ۲۰۱۷ به تایید نهایی فیا و پیرلی رسیده است. به تیم ها اجازه داده شده تا با ماشین های ۲۰۱۷ خود در این تست ها حاضر شوند اما پیش از آن باید فیا را از شاسی، تنظیمات بدنه، نوع پاوریونیت و  تنظیمات الکترونیکی ماشین خود آگاه سازند.

همچنین به تیم ها اجازه نخواهند داد تا از هر گونه آپدیتی در تست ها استفاده کنند و هر گونه اصلاح یا تغییر در ماشین تست، به تمامی تیم ها اطلاع داده می شود.

پیرلی مسئول اجرا تست خواهد بود و داده ها بعد از تست به همه ی تیم ها ارسال می شود.

برنامه تست داخل فصل ۲۰۱۷:

تیمپیستتاریخ
فراری*بحرین29/30 فروردین
رنو و تورو روسوبارسلونا26/27 اردیبهشت
ردبول (تست خیس)پل ریکارد10/11 خرداد
ردبول پل ریکارد8/9 تیر
ویلیامز و هاسسیلوراستون27/28 تير
مک لارن (تست خیس)مگنی کورز28/29 تیر
مرسدس*هانگارورینگ10/11 مرداد
فراریبارسلونا12/13 مرداد
مرسدسپل ریکارد16/17 شهريور
سائوبر و فورس ایندیامکزیک9/10 آبان
مک لارناینترلاگوس23/24 آبان

*همزمان با تست های فرمول یک

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید