فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون اذعان کرد که داده های مرسدس پس از اولین روز تمرین بحرین نشان می دهد که فراری چند دهم ثانیه در حالت مسابقه ای سریعتر است.

مرسدس شروع تقریبا ضعیفی در این آخر هفته داشت به طوری که در تمرین نخست، همیلتون و هم تیمی اش، والتری بوتاس در رده های دهم و چهاردهم قرار گرفتند. نیکو هالکنبرگ همچنین در تمرین دوم مانع راننده ی بریتانیایی برای ثبت یک زمان سریع شد و همیلتون در کل جایگاه پنجم را کسب کرد. بوتاس نیز فقط ۰٫۰۴۱ ثانیه با صدرنشین تمرین دوم، سباستین فتل فاصله داشت و در مکان دوم جای گرفت.

همیلتون پس از تمرینات روز جمعه گفت:

اوایل تمرین فوق العاده گرم بود، و شرایط بسیار سختی حاکم بود هم از نظر جسمی و هم از لحاظ کار با لاستیک ها!

سپس در بعد از ظهر بسیار خنک تر شد و به ما ذهنیت خوبی از تعیین خط و مسابقه ارائه داد. من در تمرین دوم توانستم به درک بسیار بهتری از جایگاه ماشینمان برسم.

فراری سریعترین بود اما فاصله بسیار نزدیکی وجود داشت. در حالت مسابقه ای به نظر می رسد که آن ها چند دهم ثانیه سریع تر هستند پس من برای فردا و همچنین یکشنبه انتظار یک رقابت عالی دارم.

ما به شدت کار کردیم و می توانیم که فاصله را تا حد ممکن کاهش دهیم.

والتری بوتاس ، مرسدس - فرمول یک بحرین 2017

والتری بوتاس ، مرسدس – فرمول یک بحرین ۲۰۱۷

بوتاس نیز از ردبول آگاهی لازم را دارد، بعد از اینکه دنیل ریکاردو تنها یک دهم ثانیه کندتر از سباستین فتل پیشتاز بود. بوتاس اذعان کرد که تغییرات شبانه مهم تر از همیشه است:

 بنظر می‌رسد روند قبلی یعنی رقابت تنگاتنگ با فراری اینجا هم ادامه داشته باشد.

ردبول نیز خوب بنظر می‌رسد و تمام تیم ها عملکرد نزدیک به هم دارند مخصوصا سه تیم برتر!

بنظر می‌رسد باید به ریز ترین مسائل در تنظیمات نیز اهمیت دهیم و این موضوع برای تعیین خط و مسابقه حیاتی خواهد بود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

24 دیدگاه

 1. Mostafa

  14

  2

  تو پیش بینی هوای بحرین برا یکشنبه زده هوای ابری و یه ده درجه ای خنک تر نسبت به روزای قبلش و به پوئن مثبت برا مرسدس.
  امیدوارم وتل و رایکونن تایمای خوبی بزنن مخصوصا سباستین تا مسابقه رو بدون دغدغه سبقت از مرسدس شروع کنه.
  دوستان کسی میدونه چرا ماشینای مرسدس خیلی بهتر از فراری استارت میزنن؟

  • J.B

   2

   0

   کدوم استارت بهتر دوست عزیز ؟
   اگر منظورت دو مسابقه گذشته است که در هر دو همیلتون از خط یک استارت زد و رتبه یک رو نگه داشت. فتل در هر دو مسابقه قبل از خط دو استارت زد و رتبه ۲ رو نگه داشت. بوتاس هم در هر دو مسابقه از خط ۳ استارت زد و رتبه ۳ رو نگه داشت. رایکونن در استرالیا خط ۴ استارت زد و رتبه ۴ رو نگه داشت. در چین هم خط ۴ استارت زد و پیچ دوم ریکیاردو ازش سبقت گرفت که یک دلیلش خیس تر بودن لاستیک های رایکونن و دلیل دومش خوب بودن ریکیاردو در چین ه پارسال هم بعد از استارت رتبه یک شد که لاستیک ش ترکید . همیلتون فتل بوتاس نه استارت های عالی داشتن نه بد . حداقل کاری رو که باید انجام می دادن انجام دادن حفظ رتبه

   در کل هم فتل الونسو رایکونن بهترین استارت زن ها هستن. وشتپن وقتی در رتبه های عقبی یه عالی استارت می زنه اما در خطوط جلو بارا رتبه از دست داده . ریکیاردو هم معمولی یه.

 2. ماجد

  26

  0

  چیزی که مشخصه مرسدس واسه تمرین آزاد تمام توان قدرت موتورش استفاده نمیکنه. موقع تایم گیری و مسابقه نشون میده چه ماشین خوبی داره.

 3. محمد بوشهر

  19

  2

  احتمال زیاد فتل در تمرین سوم هم در صدر خواهد بود. ببینیم اولین پول رو فراری دشت می کنه یا نه
  احساس میکنم لوئیس امسال سعی میکنه تا لحظه اخر از تمام توان خودش و ماشین استفاده نکنه، تا به مشکلات سال گذشته دچار نشه. و الگویی برای دیگران نباشه.

 4. احمد

  21

  24

  همیلتون با این حرفا میخواد جوری القا کنه که ماشین اون و فتل در ی حدن و بعد از شکست فتل خودشو بهتر از اون نشون بده. چیزی که ما دیدیم تا حالا مرسدس نه خیلی ولی سرتر بوده از فراری.

  • reza

   30

   11

   تو هم میخوای نشون بدی ماشین همیلتون از وتل بهتره بعد که وتل قهرمان شد بگی با وجود ماشین بد تر قهرمان شد اگه هم قهرمان نشد بگی چون ماشینش بد بوده

  • Love & Lewis

   15

   3

   شما هم معلومه دست پیش رو گرفتی که پس نیفتی…دیگه حتی آقای صباغ که اطلاعات فنی ایشون برکسی پوشیده نیست،گفتن که نهایتا موتور مرسدس ۰٫۱ یا ۰٫۲ سریعتر هست اما فراری با چسبندگی چرخ عقب داره جبران میکنه.و اینو میشه از اونجایی فهمید که فتل با اشتباه خودش نتونست پول استرالیا رو بگیره و دیدیم که وقتی فتل جلو لوئیس قرار گرفت دیگه ماشین مرسدس نتونست برسه.درهرصورت طرفدار واقعی واسه قهرمان نشدن احتمالی فتل یا لوئیس،اینطور بزدلانه به ماشین رجوع نمیکنه و قدرت حریف رو قبول میکنه.من هم اگه لوئیس قهرمان نشد زمین و آسمون رو با بهانه های واهی به هم نمیدوزم…ما هم بهتره به جای این همه حرفای بیهوده از این رقابت جذاب که سالهاست فرمول یک منتظرشه،لذت ببریم

   • سب

    8

    12

    ۰٫۱ یا ۰٫۲ به نظر جنابعالی کمه تو مسابقه؟
    دوم، این زمان در هر دوره و شامل چسبندگی بهتر و کلا تاثیر ویژگی های ایرودینامیک بهتر فراری هم میشه،ماشین فتل با چسبندگی بهتر که گفتی اینقدر در هر دور کند تره. بهترین مکان برای سبقت گیری مستقیمی هاست که مرسدس توش بهتر عمل می کنه.
    سوم، ندیدم کسی توهینی کرده باشه که شما تو جوابش میگی بزدل!
    زشته…
    چهارم،اینکه لوییس تو حرفا و رفتارش میخواد برتریش رو نسبت به فتل ثابت کنه چیز خاص و جدیدی نیست،همیشه اینو نشون داده و خیلی ها با این موافقن.
    همیلتون با وجود برتری هرچند نسبتا کم ماشینش تو پیش فصل می گفت شانس اول فراریه!

   • احمد

    8

    11

    ای کاش واقعن میشد رقابتی رو که ازش حرف میزنی این فصل ببینیم. ولی متاسفانه متاسفانه مرسدس اکثر پول پوزیشن هارو مثل قبل میگیره. این نزدیکی فتل و همیلتونم فقط و فقط استعداد فتل رو نشون میده، کافیه فاصلش با رایکونن رو ی نگاه بندازی.

   • Love & Lewis

    10

    9

    اقای سب دیدم تو استرالیا مرسدس هرکار کرد نتونست برسه به فراری و بالعکس همینطور تو چین فراری نرسید…کاملا مشخصه از نتایج اخر فصل ترسیدید و نگرانید اگه فتل قهرمان نشه چه بهانه ای گیر بیارین.درضمن پول پوزیشن رو مرسدس نمیگیره لوئیس میگیره،تمام عالم و ادم به مهارت لوئیس تو پول و تک دور ها واقفند البته اگه شما هنوز نگرفتی چندوقت دیگه که رکورد پول تو تاریخ f1 شکسته شد،تو هم درک میکنی(البته شاید….)خود پادشاه فرمود که چنداشتباه کوچیک تو استرالیا داشته وگرنه پول داشت درضمن فتل و کیمی رو مقایسه میکنی که بگی فتل سرتره؟!؟!:-D کاملا واضحه که کیمی،چقدر داره ضعیف کار میکنه و این چیزی که شما بهش میگید#نبوغ!!!!!:-D

   • Love & Lewis

    10

    4

    درضمن احمدخان،چطور شد که تو چندسال اخیر خبری از نبوغ اعلی حضرت نبود همین امسال که فراری چسبونده به مرسدس . ضعیف کار کردن کیمی و اینکه نمیتونه عملکرد واقعی ماشین رو نشون بده شده نبوغ

   • احمد

    4

    6

    چون فتل کسی نیست که مسابقه دادن برای سومی براش انگیزه ای ایجاد کنه

   • Hossein

    11

    0

    من طرفدار متعصب فتلم، ولی لوییس و سب خودشون باهم رفتار دوستانه دارن بعد ما… و اینکه خود همیلتون قبول داره موتور مرسدس قوی تره و فراری مزیتهای دیگه ایی از جمله خوردگی کمتر لاستیک و عملکرد بهتر تو هوای گرم داره. کاش قبول کنیم این دونفر در مجموع برتری خاصی نسبت به هم ندارن و تو کلاس بالایی رانندگی میکنن، مجموع ۷ قهرمانی دارن. پس کاش سعی نکنیم بگیم لوییس راننده نیست یا سب اماتوره!
    با تحقیر راننده یا تیم خاصی تو این پیج، اونا که تاثیری نمیپذیرن، فقط ما محیط خودمونو آلوده میکنیم. نه مرسدس و نه فرراری پول مفت ندارن سالی حدود ۳۰ میلیون دلار به این دوتا راننده بدن، پس حتما ارزشمندن.
    یا حق

   • Love & Lewis

    7

    2

    خب چطور شده سال پیش از نبوغش استفاده نکرده؟!؟!?

   • Love & Lewis

    5

    3

    حسین آقا من هم کاملا با شما موافقم.اما میبینی که دوستان شما که فن فتلن،جوسازی میکنن و به فکر اینن که اگه اسطورشون قهرمان نشه چه بهونه ای جور کنن…من هم نمیگم سب اماتوره.اتفاقا راننده خوبیه و نیاز به تاییدیه کسی نداره اما اینکه قهرمانی لوئیس رو با ماشین بدونیم و قهرمانی فتل رو با #نبوغ،قابل پذیرش هیچ عقل سلیمی نیست.طوری شده که من برای فتل احترام خیلی بیشتری قائلم تا بعضی از طرفداران بی منطقش.

   • احمد

    3

    2

    فصل پیش فقط یکبار (ورشتپن، برزیل) سبقت تکمیل شده تونستن از فتل بگیرن. آیا ایمان نمی آورید؟!!!

   • حسین LH44

    2

    0

    آقا reza دمت گرم
    خیلی باهات موافقم
    حرفت کاملا درست بود
    کاملا
    ایول

   • احمد

    3

    2

    من نمیگم همیلتون راننده خوبی نیست یا همچین چیزی، چون واقعن راننده خوبیه (با این که فتل رو برتر میدونم) ولی این حرفا و مصاحبه های همیلتونو الکی جو ایجاد کردن به همون دلیل که گفتم میدونم. بهش فراری بدن جای مرسدس قبول میکنه هی میگه فراری سریعتره؟

   • hosein

    5

    0

    دوست عزیز، هم طرفداران فتل هم طرفداران همیلتون کسایی هستن که بی منطق و صرفا رجز خونی میکنن، ما از خودمون باید شروع کنیم که منطقی تر صحبت و تحلیل کنیم. هر دو این راننده ها به نظرم نابغه هستن ولی سوپر من نیستن، ابزار کارشون فراهم نباشه، شرایطشون میشه مثل آلونسو!

   • hosein

    4

    0

    یه نکته جالب این که همیلتون سال ۲۰۱۵ خودش یه فررای LaFerrari خریده (پیج ویکیپدیا لوییز همیلتون). مشخصا فررای رو تحسین میکنه که از بین این همه سوپر ماشین اینو خریده.

دیدگاه خود را بیان کنید