فرمول یک ایران – تیم مک لارن تایید کرده است که به دلیل عدم حضور فرناندو آلونسو در گرندپری موناکو و حضور این راننده در مسابقه ایندیاناپولیس ۵۰۰، جنسن باتن جایگزین وی در گرندپری موناکو امسال خواهد بود.

در پایان فصل ۲۰۱۶، باتن اعلام کرد که به دلایلی در فصل ۲۰۱۷ فرمول یک حضور نخواهد داشت. این کار او سبب شد که استافل وندورن صندلی او را بدست بیاورد و فعالیتش در فرمول یک را شروع کند. هر چند لازم است ذکر شود که هنوز باتن با تیم مک لارن قرارداد دارد.

در روز چهارشنبه بود که فرناندو آلونسو اعلام کرد که در مسابقه ی ایندیاناپولیس ۵۰۰ شرکت خواهد کرد، و این موضوع به این معنی است که او گرندپری موناکو را از دست می دهد.

فرناندو آلونسو - مک لارن هوندا ، ایندی کار 2017

فرناندو آلونسو ، آندرتی هوندا – ایندی کار ۲۰۱۷

پس از مدتی سکوت از طرف تیم مک لارن و اعلام نکردن راننده ی جایگزین، حال آنها اعلام کرده اند که جنسن باتن، قهرمان سال ۲۰۰۹ فرمول یک جهان، در ماه آینده به میادین باز خواهد گشت. باتن می گوید:

من از بازگشت به مسابقات فرمول یک هیجان زده هستم، و فکر نمی کنم که جایی بهتر از گرندپری موناکو برای این بازگشت وجود داشته باشد.

من پیش از این یک بار برنده این مسابقه در ۲۰۰۹ شدم و موناکو یکی از پیست های محبوب من است.

موناکو یک پیست خیابانیِ مشکل است که یک راننده خوب می تواند تفاوت هایی را رقم بزند و اگر چه مک لارن هوندا MCL32 فصل خوبی را آغاز نکرده است و فکر می کنم موناکو به نسبت پیست های سریع فصل تاکنون، بیشتر برای فرناندو و استافل مناسب است.

خب من آگاهم که شانس تکرار پیروزی ۲۰۰۹ را ندارم، اما فکر می کنم که فرصت این را داریم که کمی امتیاز کسب کنیم که برای تیم در جدول سازندگان بسیار ارزشمند خواهد بود.

من با MCL32 در موناکو به وسیله شبیه ساز مک لارن دور خواهم زد و من معتقدم که بعد از آن آماده خواهم بود. از لحاظ بدنی آماده هستم و تمرین بسیاری داشته ام بنابراین از این حیث نگران نیستم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید