فرمول یک ایران – آقای جورجیو پیولا مهندس طراح فنی-تحلیلی فرمول یک، تفاوت در صفحه فلپ آیرودینامیکی جدید تیم ردبول را مورد تحلیل قرار داده است. این تغییر مربوط به صفحه زیرین دماغه خودرو می باشد که پره های آیرودینامیکی را مورد بازطراحی قرار داده است.

پره های آیرودینامیکی ردبول (turning vanes)

پره های آیرودینامیکی ردبول (turning vanes)

از آنجا که سیستم تعلیق مورد استفاده ردبول، آیرودینامیکی شناخته شد و از سوی فیا به تیم دستور داده شد که سیستم تعلیق خود را عوض کند، بنابراین مهندسین ردبول دست به چنین تغییری در صفحه زیرین دماغه خودرو زدند تا بخشی از آیرودینامیک از دست رفته خودرو را جبران کنند.

این تغییر شامل پهن تر شدن صفحه زیرین و همچنین اضافه شدن دو پره (Slot) به آن می باشد.

تغییر در هندسه پره های آیرودینامیکی:

این تغییر باعث  برگشت نتیجه مورد نظر مهندسین بر عملکرد تایرهای جلو و همچنین رساندن هوای بیشتر به بال عقب میشود که بهبود عملکرد خودرو، در پیست های با آب و هوای مرطوب را در پی دارد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

  1. Amin mashhad

    2

    0

    بله دوست عزیز کلا کپی برداری آزاد هستش اتفاقا مسعولین فرمول یک به این خاطر آزاد گذاشتن که تیم های ضعیفتر باکپی برداری بتونن فاصله ی خودشونو با تیمهای قویتر کم کنن واین ازنظر جذابیت کمک به بهبود مسابقات میکنه البته نباید از هزینه ی تغییرات والبته مهندسیه اون غافل شد هیچ تضیمنی وجودنداره که مثلا فراری به همون کیفیت ردبول بتونه ازین مدل بال بسازه باهمون اثر وکارائی!!!

دیدگاه خود را بیان کنید