فرمول یک ایران – پس از مشکلات زیادی که هوندا در قسمت پیشرانه با آن دست و پنجه نرم می کند، مهندسین مک لارن همچنان به دنبال ارتقا قسمت های مختلف شاسی برای بهبود آیرودینامیک خودرو هستند.

ابتدا در قسمت جلو، تیم اقدام به طراحی جدید بال جلو کرده است. این بال که در خودرو آلونسو استفاده شده است با زاویه حمله بیشتر نسبت به بال قبلی هدایت جریان هوا را بسیار بهبود بخشیده است.

تفاوت باله قدیمی و باله آپدیت شده مک لارن

تفاوت باله قدیمی و باله آپدیت شده مک لارن MCL32

این طراحی با کمی طولانی تر شدن صفحه اصلی (main plate) بر روی بال و همچنین در قسمت زیرین نیز با کم شدن طوقه (Strake) از سه به دو باعث بهبود جریان هوای عبوری در اطراف چرخ شده است.

این در حالی است که تغییراتی در قسمت زیرین ساید پاد در قسمت بارج بورد ها نیز صورت گرفته است که پس از تست کامل در اختیار استافل وندورن نیز گذاشته خواهد شد.

در ادامه طراحی منحصر به فرد بال تی (T-Wing) که در انتهای بال کوسه ای قرار دارد یکی دیگر از تلاش های تیم برای جبران کمبود قدرت موتور است.

دتایل بال T شکل مک لارن MCL32 برای گرندپری چین ۲۰۱۷

بال تی شکل مک لارن MCL32 برای گرندپری چین ۲۰۱۷

این بال که به شکل U خوابیده است، طرحی ترکیب شده از بال فراری، مرسدس و ویلیامز است که به گفته کارشناسان از تاثیر بیشتری نسبت به رقبا برخوردار است. این بال که در جایزه بزرگ چین رونمایی شد عملکرد خودرو را در پیچ ها بسیار بهبود بخشیده است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

6 دیدگاه

 1. فرناندو14

  15

  0

  گندد بزنن هوندا ببین مشکل به کجا رسیده که باید مهندسان بیان بهتره ایرودینامیک را به کار ببرن تا بتونن مشکل موتور تا حدودی برطرف کنن یعنی حداقل این لامصب نمیتونه یه موتر در حد رنو درست کنه یعنی موندم تو این۶ماه چیکار میکردن حداقل مال ۲۰۱۶بدن الونسو با اون راننگی کنه

 2. Ali n

  6

  0

  اینکه کلا از نو بازطراحی کنه فک نکنن ولی در مورد آپدیت چرا میتونه
  تاکن ها برداشته شده و تیم ها برای بروزرسانی موتور محدود نیستند

 3. Hamid

  3

  1

  کسی میدونه الان که فصل شروع شده قوانین اجازه میده مک لارن قراردادشو با هوندا فسخ کنه و با یه موتورساز دیگه قرارداد ببنده یا نمیتونه ؟!!
  کسی میدونه آیا ؟!

  • Hamed

   3

   0

   موتور فرمول ۱ با شاسی ماشین یه پکیج integrate هست و همینطوری نمیشه موتور عوض کرد مگه کلا از نو شاسی طراحی بشه برای موتور جدید که اینم تو وسط فصل غیرممکنه

دیدگاه خود را بیان کنید