فرمول یک ایران – کریستین هورنر ، رئیس تیم ردبول، بعد از عملکرد عالی مکس ورشتپن در هوای بارانی چین معتقد است که مکس در هوای بارانی حس ششم دارد.

برای موتور ماشین ورشتپن در تعیین خط مشکل فنی پیش آمد و این به معنای کنار رفتن در بخش اول تعیین خط بود، مکس مسابقه را از رده ۱۶ام آغاز کرد.

اما مرد هلندی باز هم مهارتش را در شرایط سخت نشان داد. دور اولش عالی بود و توانست نه راننده را پشت سر بگذارد و در پایان توانست سوم بشود و به روی سکو برود.

هورنر بیان کرد که عملکرد ورشتپن استعداد فوق العاده اش را نشان می دهد و هورنر مکس را در کنار بزرگان فرمول یک قرار داد.

هورنر گفت:

به نظر می رسد که در هوای بارانی او یک حس ششم دارد، اصلا او را نمی ترساند، و او آماده است که از تمام ظرفیت پیست استفاده کند تا بفهمد کدام نقطه چسبندگی بهتری دارد.

او یک حرکت در بیرون پیچ ششم انجام داد، جایی که او مستقیم به بیرون دو یا سه ماشین رفت و دوباره بریدشان، خیلی خیلی تاثیرگذار بود.

مکس ورشتپن و فراری - گرندپری چین 2017

مکس ورشتپن و فراری – گرندپری چین ۲۰۱۷

از هورنر پرسیده شد که او چه جایگاهی را به ورشتپن در بین بزرگان می دهد؟

او در پاسخ گفت:

فکر می کنم او در حد آن ها است. عملکردهایش دیگر اتفاقی نیستند، او فقط در برزیل خوب نبود.

او به روشی بزرگ شده است که هنگام راندن کارت در هوای بارانی از لاستیک خشک استفاده می کرد، او هوش و احساساتش را واقعا تقویت کرده است.

من به یاد دارم که سباستین در هوای بارانی شگفت انگیز بود. اولین مسابقه ای که برد فوق العاده بود، بهترین راننده ها در هوای بارانی مشخص می شوند. ما لوئیس را در سال ۲۰۰۸ در سیلوراستون داشتیم و راننده های بزرگ همیشه یک نشان برای خودشان دارند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

6 دیدگاه

  • Saeed

   9

   2

   بچس.جوگیره.همیلتون راس میگفت
   دربارش میگفت هم سنش ک بودیم دنبال خراب کاری و کار های بچه‌گانه بودیم ولی اون ماد مسابقه میده و برنده میش.اخلاقش هم دو س سال ک بگزره خوب میش

 1. Amin mashhad

  9

  1

  انسانهای زیادی در روی کره ی زمین زندگی کردن که هرکدوم دریک رشته نابقه بودن وقتی آیرتون سنا داشت درپیست ایمولا رانندگی میکرد واون اتفاق وحشتناک براش افتاد کسی فکرشونمیکرد که دقیقا راننده پشت سرش یعنی مایکل شوماخر ازتیم جردن هوندا روزی بزرگترین وپرافتخارترین راننده ی جهان بشه. همچنین درموردکشتی فرنگی وقتی حسن رنگرز قهرمان جهان شد مربی تیم اونوکنارگذاشت وجاشوبه یه جوان به اسم حمیدسوریان داد که اونم تبدیل به بزرگترین وپرافتخارترین گشتی گیر فرنگی کاردنیا تبدیل شد.درمورد مکس ورشتپن هم همینطورهستش بزودی تبدیل به بزرگترین راننده ی جهان خواهدشد این قانون طبیعته همیشه گزینه های جدیدی میان که رکوردهاروجابجامیکنن. این مطلب رو برای کسایی نوشتم که کورکورانه از راننده هایی مثل فتل شوماخر همیلتون آلونسو و…. طرفداری میکنن. اونا خوب بودن والبته قابل احترام ولی همیشه گزینه های جدید اونارو تبدیل به برگی ازتاریخ اتومبیل رانی خواهند کرد.

 2. یوسف 1814

  5

  1

  هنوز راه زیادی پیش رو داره
  و هنوز اونو توی ماشین رقابتی ندیده ایم
  اما وقتی بارون میاد و شرایط کمی به هم نزدیک میشه خودشو نشون میده
  اگه توی مرسدس بود آیا کسی میتونست اونو مهار کنه
  ای کاش تفاوت ها در فورمول یک کم بود
  تا رقابتی نزدیک بین راننده های برتری چون آلونسو، ریکاردو و مکس با فتل و همیلتون میدیدیم
  اون موقع قضاوت میکردیم کی بهترینه

دیدگاه خود را بیان کنید