موتو جی پی ایران – گرندپری آرژانتین با پیروزی دوباره ماوریک وینالس از یاماها به پایان رسید. هم تیمی وی ولنتینو روسی جایگاه دوم را کسب کرد و کال کراچلو که در تمرینات قوی ظاهر شده بود، رده سوم را کسب کرد. غافلگیری این مسابقه را شاید بتوان چهارم شدن آلوارو بائوتیستا از تیم آسپار دانست. یوهان زارکو از تیم یاماها تک ۳ که چندین دور را در مسابقه قطر پیشتاز بود اما با بدشانسی زمین خورد، در آرژانتین رده پنجم را کسب کرد.

در ادمه صحبت‌های پنج موتورسوار برتر گرندپری آرژانتین را مرور می‌کنیم.

ماوریک وینالس

ماوریک وینالس

ماوریک وینالس:

ما کار بزرگی انجام دادیم. ما در مورد تایرها همین امروز صبح تصمیم گرفتیم. احساس فوق‌العاده ای دارم. میزان چسبندگی تایرها در تمام مدت مسابقه واقعا عالی بود. من احساس میکنم خیلی قوی هستم و همچنین میشیلن کار خود را عالی دارد انجام می‌دهد.

من واقعا احساس خوشحالی و اعتماد به نفس دارم، مثل اینکه در رویا هستم.

در آخر از تیم تشکر می‌کنم، آنها دارند کار خود را عالی انجام می‌دهند، پس ما به همین روش کارها را ادامه می‌دهیم.

ولنتینو روسی

ولنتینو روسی

ولنتینو روسی:

مکانیک من، برنت، در خط استارت به من گفت این مسابقه ۳۵۰م تو است تلاش کن تا مسابقه خوبی بشود. من خوشحال هستم، چون من امروز از اولین دور تا آخرین دور رقابتی بودم.

از لحاظ جسمی احساس بهتری دارم، من سخت تمرین کردم بنابراین احساس خوبی به موتور دارم و من می‌توانم در تمام طول مسابقه فشار بیاورم. احساس می‌کنم تمرکزم خوب است و همچنین مبارزه با کال کراچلو خوب بود چون من قادر بودم او را شکست بدهم.

متاسفانه ماوریک قدری سریع تر بود، اما این نتیجه واقعا برای من مهم بود و همچنین برای همه تیم،کسب نتیجه  ۱ – ۲ برای یاماها عالی است. فکر نمی‌کنم اگر از کراچلو زودتر عبور می‌کردم نتیجه کلی تغییری می‌کرد. با نگاه کردن به زمان دور زدن‌ها، ماوریک مقداری قوی تر بود.

این پیست همیشه مکار است، در گذشته ما مشکلات زیادی اینجا دیده‌ایم، برخوردها، لغزندگی و همچنین بارندگی دیروز،‌ بنابراین شما باید حواس جمع باشید و همچنین خوش شانس.

مسابقه برای ما خوب بود، چون ما از آرژانتین امتیازات مهمی برای قهرمانی فصل بدست آوردیم و همچنین من امروز احساس واقعا خوبی به موتور داشتم.

کال کراچلو

کال کراچلو

کال کراچلو:

بعد از اتفاقات قطر کسب سکو برای تیم ال سی آر هوندا نتیجه خوبی بود. صادقانه بگویم من از کسب رده سومی خیلی خوشحال هستم.

من مجبور بودم مسابقه را درست از لحظه استارت مدیریت کنم چون چراغ اخطاری روی داشبورد من روشن شده بود، اما من وحشت زده نشدم و زمانی که ماوریک از من عبور کرد من فقط تصمیم گرفتم تا او را دنبال کنم و ببینم اگر می‌توانم شرایط را کنترل کنم که انجام دادم.

زمانی که واله [ولنتینو روسی] رسید، من تصمیم گرفتم تا دوباره فشار بیاورم اما چراغ اخطار دوباره برگشت، پس من مجبور بودم تا سرعت را کم کنم و تلاش کنم تا ادامه مسابقه را به بهترین روشی که می‌توانستم مدیریت کنم و درست در همین لحظه واله آمد [و عبور کرد].

من فکر می‌کنم ما کار بزرگی در مدیریت همه چیز انجام دادیم و یک سکو کسب کردیم. قطر برای من و تیم فاجعه بود. من در آنجا احساس قدرت می‌کردم و اعتقاد داشتم که می‌توانستم  نتیجه خوبی کسب کنم.

اما کسب یک سکو در دو مسابقه اول خوب است. واقعا برای تیم خرسند و خشنود هستم.

آلوارو بائوتیستا

آلوارو بائوتیستا

آلوارو بائوتیستا:

مسابقه خوبی بود، اندکی شبیه آخر فصل گذشته زمانی که من از عقب شروع کردم  اما راه خودم را از میان بقیه موتورسوارها باز کردم.

من مقداری زمان در شروع مسابقه از دست دادم چون همه بلافاصله حمله کردند و من در گروه سختی قرار گرفتم، بخصوص که موتورسواران تهاجمی‌ای در این گروه بودند و عبور از آنها سخت بود.

موتورسوارهای پیشتاز سریع دور میزدند. من در دورهای آخر داشتم به آنها میرسیدم اما من در دورهای ابتدایی زمان زیادی از دست داده بودم.

احساس میکنم که من موتورسواری هستم که قابلیت همچین نتایجی را دارم. در آخر من از آسپار و دوکاتی برای این نتایج و حمایت‌هایشان تشکر می‌کنم.

یوهان زارکو

یوهان زارکو

یوهان زارکو:

امروز روز شادی برای من بود و ما آرژانتین را با علم به اینکه کار بزرگی انجام دادیم ترک می‌کنیم. من مسابقه را از رده چهاردهم شروع کردم، اما این مورد زیاد من را نگران نکرد، چون احساس من به موتور مثبت بود و من می‌دانستم که می‌‌توانم به خوبی برانم.

در گرندپری آرژانتین همه چیز دست به دست هم دادند و من قادر بودم تا مبارزه کنم و از رقبا سبقت بگیرم و همچنین این موضع اندکی چالش برانگیز بود، چون در گروهی که من در آن بودم اتفاقات زیادی رخ داد، اما من آرامش خود را حفظ کردم و زمانی که می‌توانستم حمله کردم، در حالی که من ریتم و جایگاهم را نگه داشته بودم.

با گذشت نیمی از مسابقه، من در حال مبارزه برای کسب رده چهارم بودم، اما در انتها، من نتوانستم پابه‌پای بائوتیستا رقابت کنم و او مسابقه خوبی داشت.

من بهترین عملکردم را انجام دادم و بعد از زمین خوردن در قطر، عبور از خط پایان و کسب چند امتیاز مهم بود، اما به پایان رساندن مسابقه در جمع پنج نفر برتر فوق‌العاده است بنابراین من از نتیجه بسیار خشنود هستم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید