فرمول یک ایران – چیس کری، رئیس فرمول یک روز گذشته با رجب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در آنکارا دیدار کرد، تا درباره ی بازگشت ترکیه به تقویم فرمول یک با هم صحبت کنند.

ملاقات در کاخ ریاست جمهوری اردوغان در آنکارا انجام شد، سرکان یازیسی رئیس باشگاه اتومبیل رانی ترکیه، ورال آک مسئول پیست استانبول و آکیف چاگتای وزیر ورزش و جوانان هم در این ملاقات حاضر بودند.

در نشست خبری ورال آک با روزنامه نگاران، او گفت که توافقاتی حاصل شده است ولی هنوز کار تمام نشده است.

او گفت:

تمام چیزی که می توانم بگویم این است که این دیدار خیلی خوب پیش رفت و در زمینه هایی به توافق رسیدیم، هر چند قرارداد هنوز به امضا نرسیده است.

گرندپری ترکیه

گرندپری ترکیه

تحت ریاست برنی اکلستون که خود علاقه مند به این گرندپری بود، ترکیه پیست خودش را ساخت و در سال ۲۰۰۵ اولین گرندپری اش را میزبانی کرد ولی در سال ۲۰۱۱ به دلایل مختلف قراردادشان لغو شد.

چیس کری گفته بود که می خواهد مسابقه های بیشتری در تقویم فرمول یک جای دهد ولی با رفتن مالزی و بازگشت مسابقه های باسابقه ای مانند فرانسه و آلمان، زنده کردن یک مسابقه در ترکیه غافلگیرکننده است.

خود ترکیه به علت عدم استقبال خوب از این مسابقه از تقویم کنار کشید، حالا خود کشور هم در شرایط اضطراری قرار دارد، از حمله های تروریستی گرفته تا اعتراضات برعلیه اردوغان.

جدای از اتفاقاتی که ممکن است رخ دهد، این ملاقات نشان می دهد که کری و لیبرتی مدیا می توانند در سطح دولتی هم عمل کنند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید