فرمول یک ایران – خودرو ایمن بخشی جدا ناشدنی از فرمول یک است و در بسیاری از گرندپری های فرمول یک که تصادف های خطرناک رخ می دهد خودرویی به نام خودرو ایمن ( Safety Car ) به پیست می آید تا به مارشال ها فرصتی دهد که پیست را از تکه های اتومبیل ها پاک سازی کنند یا ماشین صدمه دیده را به خارج از پیست هدایت کنند اما آیا تابه حال با خود فکر کرده اید که چه کسی سوپرمن ناشناس فرمول یک است که این گونه با مرسدس خود رانندگان را از تصادف و مارشال ها را از مرگ نجات می دهد؟

برند مایلندر کسی است که در طی تمام گرندپری های سال در یک مرسدس نشسته و با آیپد خود مشغول تماشای مسابقه است و آرزو دارد که هیچ اتفاق نابجایی رخ ندهد.برند 44 ساله و عینکی مانند چوپانی است که به جای استفاده از نی ، از مرسدس استفاده می کند و گله راننده های فرمول یک را جمع آوری و از آنها در برابر خطرات محافظت می کند.این کار بسیار فراتر از تصور شما سخت است حتی برای یک راننده بازنشسته ی مسابقه زیرا اتومبیل های فرمول یک خودروهای خاص و دارای ظرفیت بالای سرعت و فرمانبری قابل توجه اند و مایلندر باید بین این دو توازنی ایجاد و آرام آرام این گله از اسب های سرکش را رام کند.

سیفتی کار

او هر مسابقه را در کنار راننده دوم یعنی پیتر تیبتز 59 ساله و آنالیزور سوخت فرمول یک تماشا می کند به هر حال زمانی که کاری برای انجام دادن ندارید بد نیست که کسی در کنار شما باشد و بتوانید با آن گپ بزنید.هردو مرد یونیفرم آبی و زیرپیراهنی ضدحریق بر تن و کاسکتی بر سر دارند و یک آیپد مینی به کنسول مرکزی خودرویشان متصل است و تمام اطلاعات درباره دستورات چارلی وایتینگ و رخدادهای مسابقه را در لحظه به آنها گزارش می کند.برند قبل از اینکه رانندگی این خودرو را بر عهده بگیرد راننده مسابقه بوده و به شدت دنبال مشکل است ، این میتواند یک تصادف باشد با خرده ریزه های به جا مانده در پیست و یا حتی یک هوادار گیج که درحالی که رانندگان با سرعت در حال حرکت اند در مسیر مسابقه قدم می زند!

گرندپری سنگاپور 2015

برند کار خود را در دههٔ هشتاد میلادی در مسابقات کارتینگ شروع کرد. در سال‌های بعدی او به فرمول فورد، جام پورشه کاررا و تور ارشد اتومبیل آلمان راه یافت. در سال ۲۰۰۰ برنده مسابقه ۲۴ ساعت نوربورگرینگ در پورشه ۹۱۱ جی‌تی۳ شد.او در مسابقات دی‌تی‌ام برای تیم مرسدس بنز رانندگی می‌کرد.

در سال ۲۰۱۰، مایلندر راننده خودرو ایمن در همهٔ مسابقات فرمول یک شد. در سالی که او بیش ترین رفت و آمد را در جایزه بزرگ استرالیا ۲۰۰۶ داشت و برندهٔ این مسابقه فرناندو آلونسو بود.

او از سال ۲۰۰۰ راننده خودرو ایمن در فرمول یک بوده‌است.به جز جایزه بزرگ کانادا ۲۰۰۱ که به علت جراحت برداشتن، مارسل فسلر سوئیسی جایگزین او شد.

او همچنین با رانندگی در ۲۰ دور در بارندگی شدید در جایزه بزرگ ژاپن ۲۰۰۷ و ۲۶ دور جایزه بزرگ کره ۲۰۱۰ کار قابل توجهی را انجام داد.

خودروی ایمنی فرمول یک

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید