فرمول یک ایران:این هفته نیکو هالکنبرگ خودش را برای صدمین گرند پری  آماده میکند.افتخاری که تنها 68 راننده در تاریخ فرمول یک به آن رسیده اند.مصاحبه ای از نیکو هالکنبرگ را بری شما علاقه مندان آماده کردیم که در ادامه به آن میپردازیم.

خبرنگار:

به شرکت در صدمین مسابقه ات نزدیک میشوی چه احساسی داری؟

نیکو(با خنده)

منظورت اینه که دارم پیر میشم؟نه فقط دارم به بلوغ در کارم میرسم.100 مسابقه! افراد زیادی روی کره ی زمین نیستند که ادعا کنند ما تو صد مسابقه ی فرمول یک شرکت کردیم.خوشبختانه ماشین هم در وضعیت خوبی قرار داره.این یک دستاورد بزرگ برای منه.

خبرنگار:

همه چیز از تیم ویلیامز شروع شد.سال 2010,یکی از صندلی های فرمول یک رو از آن خودت کردی.بعد از اینکه قهرمان جی پی 2 شده بودی.اولین مسابقه ات در بحرین بود.بعد از یک هفته ی طاقت فرسا, در حالی که ماشینت اسپین شد, مسابقه رو 14 تموم کردی…

نیکو:درست یادمه.خب بهترین مسابقه نبود(با خنده).خیلی سخته که همون اوایل مسابقه اسپین کنی.از لحاظ فنی واقعا چیزی یادم نمیاد ولی استرس مسابقه رو کاملا یادمه.خب اولین جایزه بزرگ حس جالبی داره.برای اولین میشینی پشت ماشین.هدفی که خیلی برایش زحمت کشیدی.

خبرنگار:

بعد از یک سری برد ها و قهرمانی های پی در پی در رده های پایین تر,باید به این مسئله عادت کنی که دیگه شرایط اون طور نیست و…چه جوری با این قضیه کنار اومدی؟

نیکو:این از اولین موضوعاتی هست که باید باهاش کنار بیای.مگر اینکه یه ماشین رقابتی زیر پایت باشه.دیگه مثل قبل قرار نیست همه ی مسابقات رو ببری.باید این مسئله رو قبول کنی.با ماشینی که داری سعی کن بهترین نتیجه رو بگیری.اولین هدف شکست دادن هم تیمی ات است.اون اوایل روبن باریچلو بود.19 سال سابقه در مقابل منی که تازه کار محسوب میشدم.هم سخت بود و هم به من انگیزه میداد.

نیکو هالکنبرگ با اینکه در سال 2010 حتی توانست خط یک مسابقه ی برزیل را هم از آن خود کند اما نتوانست جایگاه خودش را حفظ کند.یک سال برای تیم فورس ایندیا راننده ی تست بود و در 14 تمرین آزاد شرکت کرد.در سال 2012 به عنوان راننده ی مسابقه ای با فورس ایندیا قرارداد بست.در سال 2013 به تیم ساوبر پیوست.سرانجام در سال2014 به فورس ایندیا برگشت. قرار داد او تا پایان سال بعد نیز اعتبار دارد.

283298

نیکو:نتایج خوب ترکیبی از مهارت های فردی و کار تیمی است.این اصل رو  همیشه به خودم یاد آوری میکنم.

خبرنگار:

بهترین مسابقاتت کدوم ها بودند؟

نیکو:

از نظر من,برزیل 2012.شانس پیروزیم خیلی زیاد بود.اما یک اشتباه کوچک کردم و لوییس همیلتون از من سبقت گرفت.میتونست به یکی از بهترین روزام تبدیل بشه ولی خب…مسابقه کره ی 2013 هم عالی بود.در بخش هایی از مسابقه راننده های فراری و مکلارن پشت سرم بودند که خیلی حس خوبی بهم میداد.مسابقه با  ماشینی که قدرت رقابتی رو برای به دست آوردن سکو نداره,کار سختیه.همه فکر میکنند پنجم یا ششم شدن کار سختی نیست.ولی واقعا دشواره.ابوظبی پارسال یکی از همین مسابقه ها بود.

 

خبرنگار:

زمانی که یکی از صندلی های تیم های رقابتی خالی میشود,نام نیکو یکی از گزینه های اصلی است.برای مثال فراری 2014 .نیکو با اینکه در رده های پایین تر دارای قهرمانی های بسیاری هستی و در سری مسابقات دیگری هم فعالیت کردی و در آن ها هم به موفقیت رسیدی مثل لمانز 2015,اما تو فرمول یک همیشه از راننده های میانه جدولی بودی.نظرت چیه؟

نیکو:از جایگاهی که دارم راضی هستم.تعداد محدودی از ماشین های فرمول یک قابلیت بردن مسابقات رو دارند.من هنوز بودن در یکی از آن ماشین ها را تجربه نکردم.همه چیز به زمان بستگی داره.باید بهترین تصمیم ها رو بگیرم.هنوز به برد نرسیدم اما من هنوز تو فرمول یک هستم و وقت دارم.سال های زیادی رو در فورس ایندیا بودم.برای من حس بودن در کنار خانوادم رو بهم میده.هیچ وقت این طوری  فکر نکردم که یا الان یا هیچ وقت.تازه روزای اولیه ی فصله و باید تلاش کنم عملکرد خوبی داشته باشم تا بتونم نظر تیم ها رو به خودم جلب کنم.خوشبختانه با فورس ایندیا قرارداد دارم و از اون نظر استرس ندارم.

خبرنگار:

حالا که صد مسابقه رو پشت سر گذاشتی هدف بعدیت چیه؟200 تایی شدن؟

نیکو:

امیدوارم.من تازه این تابستون وارد 29 سالگی میشم.میتونم چندین سال دیگه تو فرمول یک برونم.هدف فوق العاده ایست.من هنوز در حال بهتر شدن هستم .هنوز دارم یاد میگیرم و به عنوان یک راننده تجربه کسب میکنم.هنوز وقت دارم و میدونم که روزای خوب تو راهند.

 

منبع:gpupdate

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید