فرمول یک ایران : تعدادی از  رانندگان در طی مصاحبه هایی که داشتند نسبت به ایرو اسکرین ( Aeroscreen ) ردبول واکنش نشان دادند , عده ای مثبت و عده ای منفی , در تست های بارسلونا هم فراری هالو را به عنوان طرح پیشنهادی برای محافظت از سر رانندگان معرفی کرد .

ردبول امروز در تمرین اول گرندپری روسیه ایرو اسکرین را روی ماشین دنیل ریکاردو سوار کرد تا وسعت دید آن را مورد بررسی قرار دهد که ریکاردو اعلام کرد که دیدش خوب بوده و مشکلی نداشته است .

پس معرفی هالو توسط فراری در بارسلونا رانندگان نظراتی را در رابطه با آن بیان کردند , امروز نیز از رانندگان خواسته شد تا نظرات خود را در باره طرح ردبول بیان کنند , نکته قابل توجه در هر دو مورد این است ک رانندگان فراری و ردبول که طرح را مورد آزمایش قرار داده اند نکات مثبتی را در رابطه با طرح پیشنهادی تیم خود بیان کرده اند و نظرات منفی مربوط به رانندگان تیم های دیگر است که هالو و ایرو اسکرین را فقط دیده اند و نه با آن ها رانندگی کردند نه حتی آن ها را لمس کرده اند .

حال میپردازیم که مصاحبه رانندگان و نظرات آن ها در باره ایرو اسکرین , لازم به ذکر است که فقط تعدادی از رانندگان نظرات خود را بیان کرده اند نه همه آن ها :

دنیل ریکاردو : 

موتور و چیزهای دیگه همه صداهاشون فرق کرده بود , نمیتونستم برخورد باد رو با کلاهم حس کنم اما دید خوبی داشتم . کاملا قابل رانندگی بود و فقط یکم روی آینه ها تسلط نداشتم , نمیخوام بگم دیدم رو از اینی که هست محدود تر میکرد اما خب دیدم عادی نبود و جلوم رو یه جور دیگه میدیدم . به طور کلی خوب بود و میشه به این طرح امیدوار بود .

همه فرمول یک رو با کاکپیت باز میشناسن و فک کنم این طرح بتونه زیبایی ماشین رو هم حفظ کنه , باید روی این طرحا کار کرد و بهینه سازیش کرد با توجه به حادثه های اخیر به زودی وجود محافظ واسه سر راننده ها همه گیر میشه و نباید شاید هارو در نظر گرفت .

جنسن باتن :

من ظاهر این یکی رو بیشتر دوست دارم , بنظر میاد ظاهر ماشین ردبول از یه ماشین فرمول یک عادی قشنگ تر شده شاید اگه چند سال روی طرح ردبول کار کنیم و یه چیز جدید و بهتر رو طراحی کنیم اونوقت ماشینا بدون محافظ عجیب بنظر میرسن , چیزی که نبودش الان واسمون خیلی عادیه .

من سال ها پیش میرفتم و مسابقات قایقرانی سرعتی رو میدیدم , اوایل قایق ها کاکپیت نداشتن اما بعد یه مدت همشون کاکپیت دار شدن بنظرم ظاهرشون خیلی خفن تر شد , من اینو دلیلی برای برتری طرح ردبول نمیدونم مهم ترین چیز ایمنیه و نکته بعدی اینکه سال های آینده ایرو دینامیک این قطعه هم میتونه تیم هارو به چالش بکشه و هم رقابت هارو جذاب تر کنه .

لوییس همیلتون :

من ایده ی خاصی راجع بهش ندارم . وقتی داخل ماشینم میشینم میدونم که خطرهای زیادی منو تهدید میکنه و من این ریسک رو می پذیرم , من از 8 سالگی با این موضوع کنار اومدم و میدونم که راننده های دیگه هم همینطورن . ایمنی تو این سال های خیلی پیشرفت کرده اینو میشه تو تصادف هایی که رخ میده به وضوح دید , اما اگه واقعا میخوان همچین چیزی رو بزارن روی ماشینا خب راحت کاکپیت رو ببندن مثه جت جنگی .

یه حفاظ نصفه ؟ خدای من خیلی ظاهرش بد بود مثه گارد یه پلیس . ساختارش خیلی خوب بود  اما اگه همچین چیزی روی ماشین فرناندو بود , آیا داخل استرالیا میتونست بعد از تصادف به این راحتی از ماشینش خارج شه ؟

فک میکنم ماشینا خیلی ظاهر خوبی دارن , وقتی یه بچه میخواد فرمول یک نگاه کنه با خودش میگه : وای خدا این راننده ها دیوونه هستن که با این سرعت و بدون حفاظ دارن رانندگی میکنن هر موقع امکان داره خودشونو به کشتن بدن . این خودش هیجان کار رو بالاتر میبره .

فلیپه مسا :

صادقانه میگم طرح ردبول رو دوس نداشتم بنظرم طرح فراری بهتر بود , ایمنی باید بالاتر بره پس باید بهترین طرح رو پیدا کنیم .

فرناندو آلونسو :

ما باید تو این مورد به FIA اعتماد کنیم بالاخره اونا اطلاعات بیشتری دارن , شاید طرح امروز ردبول جلوه ی بیشتری داشت اما خب خیلی چیزارو ما نمیدونیم و این تازه شروع کاره و FIA بهتر میتونه در این باره تصمیم بگیره و میتونه بهترین طرح رو به ما ارائه بده . سال آینده باید به بهترین راه حل برای این موضوع برسیم .

رومن گروژان :

راستشو بخواین من ایرو اسکرین رو از نزدیک ندیدم و فقط عکساشو دیدم , من هالو رو ترجیح میدم چون داخل فرمول یک باید برخورد باد با کلاه حس بشه به همین دلیل بنظرم هالو طرح بهتریه .

از دید تماشاگران و روی سکو ها اگه یه تیکه کاغذ روی ایرو اسکرین بذاریم به یه کاکپیت بسته تبدیل میشه و من به عنوان یه تماشاچی دوست ندارم همچین چیزی رو داخل فرمول یک ببینم و هالو رو ترجیح میدم .

منبع : F1i 

* در ترجمه مصاحبه ها سعی شد که زبان محاوره ای به کار گرفته شود تا شما عزیزان بتوانید راحت تر مصاحبه ها رو بخوانید .

 

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

 1. mobin

  0

  0

  همیلتون حرفش منطقیه اگه تصادف بد بشه مثل تصادفی که آلونسو کرد چجوری میخواد سریع بیاد بیرون ؟؟؟ اگه ماشین آتیش بگیره که دیگه واویلا .

 2. مهرداد

  0

  0

  به نظر من هم زیبای فرمول یک به همین باز بودن کاکپیت ماشیناست
  الانم ایمنی ماشینا بالاست اخرینشم همین تصادف الونسو که اصلا ضربه ای به سر الونسو وارد نشد

دیدگاه خود را بیان کنید