فرمول یک ایران : قبلا هم خدمتتون عرض کرده بودیم که فصل 2017 قوانین تغییر میکنن، این میتونه برای خیلی از تیم های فرمول یک فرصت خوبی باشه، به همین دلیل تیم ها و مهندسین از همین الان دارن خودشون رو آماده میکنن. قوانین جدید هنوز به طور کامل تنظیم نشدن ولی بیشتر در راستای این وضع شده اند تا ماشین ها رو سریع تر و همچنین پهن تر بکنن، یه سری تغییرات رو براتون در چند قسمت آماده کردیم.
اول از نمای بالا به تغییرات می پردازیم:
جونم براتون بگه که میخوایم از جلوی ماشین شروع کنیم یعنی دماغه، قراره 20 سانت طولش بیشتر بشه و همچنین عرضش هم بشه 180 سانت کما اینکه قبلا 165 سانتی متر بود. شماره 2 عکس سرکاریه، حالا چرا؟ چون فاصله بال جلو با لاستیک ها تغییری نداشته همچنین سایزش، کلا نشون دار شده که بگن تغییری نداشته، بالاخره باید بدونیم دیگه.

خوب می رسیم به لاستیک ها یعنی شماره های 3 و 8، لاستیک های جلو پهناشون از 24.5 سانت به 30 سانت رسیده و لاستیک های عقب از 32.5 به 40. این تغییرات باعث میشه که به احتمال خیلی زیادی سرعت ماشین ها در هر دور 3 ثانیه بیشتر بشه. به طور کلی هم عرض ماشین از 140 رسیده به 180، این همون نکته ای است که جلوتر عرض کرده بودم، ماشین پهن تر شده(شماره 4). شماره ی 5 نشون میده که ورودی هوا (cockpit) عقب تر رفته. شماره 6 برای این رنگی شده که بگه در تمام قسمت ماشین نباید طولش همون 180 سانت باشه، شماره ی هفت هم همین رو میگه، اون شماره ی 7 که شاید بشه بهش گفت فرورفتگی حداکثر باید 10 سانت باشه که روی هم رفته (10 سانت هر طرف) حداقل عرض بدنه 160 سانت باشه.

خوب می خواهیم که قسمت اول رو با شماره 9 تموم کنیم یعنی بال عقب، این قسمت هم 15 سانت عریض تر شده و از 80 سانت به 95 سانت رسیده است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید