فرمول یک ایران – چهارمین گرند پری فرمول یک 2016 در پیستی برگزار می شود که در شرق دریای سیاه قرار دارد، ما این بار میخواهیم به معرفی پیست سوچی روسیه بپردازیم:

نام پیست: سوچی اتودرم

مکان: روسیه، سرزمین کراسنودار، سوچی

ظرفیت: 55,000 نفر

طراح: هرمن تیلکه

تاریخ افتتاح: 30 شهریور 1393

طول پیست: 5.848 کیلومتر

تعداد پیچ ها: 18 تا

تعداد دور ها در هر مسابقه: 53 دور

طول هر مسابقه: 309.745 کیلومتر

سریع ترین دور: 1:40.071 سباستین فتل، 2015، فراری
.

یکی از اهداف ساخت پیست سوچی این بود که مکان هایی که برای میزبانی المپیک زمستانی 2014 توسط روسیه ساخته شده اند بلا استفاده نباشند و بیشتر در دید باشند، اینگونه شد که پیست کنار پارک المپیک این شهر ساخته شد.

بر آورد شده است که روسیه حدود 200 میلیون دلار به مالکان فرمول یک پرداخت می کند تا بتواند میزبانی گرند پری روسیه را تا سال 2020 در اختیار داشته باشند.

به مانند خیلی از پیست های دیگر، این پیست نیز توسط هرمن تیلکه ی آلمانی طراحی شده است. این سیزدهمین پیستی است که توسط تیلکه طراحی شده است و ساخت پیست 300 میلیون دلار برای روسیه هزینه داشته است.

پیست سوچی ویژگی هایی شبیه به یک مسیر خیابانی را داراست که شامل چند پیچ 90 درجه ای نیز می شود، سوچی با 5.848 کیلومتر طول سومین پیست بلند فرمول یک می باشد.

پیست سوچی مسیری ساعت گرد دارد، خیلی بالا و پایین ندارد و یکی از سریع ترین پیست های فرمول یک است. سوچی 12 پیچ متمایل به راست و 6 پیچ متمایل به چپ دارد، پیچ های 2 و 13 از پیچ های مناسب برای سبقت گیری می باشند.

محل های فعال شدن DRS نیز بین پیچ های 1، 2 و همچنین مسیر بین پیچ های 10 تا 13 پی باشد.

در زیر نقشه پیست را مشاهده می کنید:

1443697619810

نظر برخی از راننده ها و هرمن تیلکه راجع به پیست سوچی:

دنیل ریکاردو:

وقتی تو ماشین هستی همه اش به یک پیچ 90 درجه میرسی بعد مسیر مستقیم، باز یک پیچ 90 درجه بعدش یک مسیر مستقیم. با در نظر گرفتن استاندارد های راننده ی فرمول یک این پیست، پیست خیلی صافی است.

پاستور مالدونادو:

همه ی قسمت های پیست مهمه، از سکتور یک بیشتر خوشم اومد و ازش لذت بردم ولی در کل پیست خوبیه.

لوئیس همیلتون:

حس خیلی خوبی است که به این مکان زیبا بیایی و مسابقه بدهی. پیست چسبندگی خوبی دارد و پیچ هایی مناسب با سرعت معمولی هم دارد، لذت بخش است.

هرمن تیلکه:

یک پیست خوب با امکانات بالا است و جو خوبی هم دارد. من به آینده ی پیست سوچی بسیار خوش بین هستم.

در زیر نیز تصاویری از پیست سوچی قرار داده ایم:

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید