فرمول یک ایرانکیمی رایکونن راننده تیم فراری معتقد است با کمک تیمش و تلاش خود، خواهد توانست شروع نا امید کننده اش در این فصل مسابقات فرمول یک را جبران نماید.

علیرغم موفقیت فراری در ارائه کردن ماشینی که توان رقابت با مرسدس را دارد، رایکونن هنوز نتوانسته به سکو برسد و مسابقات را در رتبه های پایین تری نسبت به سباستین فتل به پایان رسانده است. عملکرد او تا اینجای کار باعث شده رئیس تیم فراری، سرجیو مارکیونه از مدیر تیم، مائوریتزیو آریوابنه بخواهد در پی برطرف کردن مشکلات با رایکونن جلساتی برگزار کند. خود کیمی نیز قبول دارد که عملکرد این فصلش تا به اینجای کار اصلا قابل دفاع نیست اما مطمئن است با اتخاذ تصمیم های صحیح می تواند به جایگاه ها بهتری دست پیدا کند. او می گوید:

به دست نیاوردن نتایج خوب همیشه رنج آور است. فکر می کنم مدت زمانی کافی را در این رشته ورزشی سپری کرده ام و روزهای زیادی را بدون لبخند و خوشحالی پشت سر گذاشته ام. این مسائل بخشی از این شغل است. خسته کننده هست اما می دانم چه چیزی نیاز داریم و تصویر واضحی از نیازهایمان برای موفقیت دارم.

رایکونن منتظر تنظیم شدن خودرویش به شکلی مناسب تر است اما به گفته خودش قبول دارد که بخشی از کوتاهی ها نیز از جانب خودش بوده است.

مسائلی که در تمرین روز جمعه پیش آمد ناراحت کننده بود. اما مطمئن هستم به جایگاهی که به دنبالش هستیم خواهیم رسید. برای باقی ماندن در نبرد این فصل، باید امتیازهای بیشتری به دست بیاوریم. سالی طولانی پیش رو داریم. پنجم شدن اصلا خوشحال کننده نیست اما مصمم هستم که امتیازهای از دست رفته را جبران می کنم و در مسابقات بعدی در جایگاهی بهتر قرار خواهم گرفت.

 

کیمی رایمونن

کیمی رایمونن

امید به روی سکو رفتن رایکونن در گرند پری چین زمانی از دید تیمش از دست رفته به نظر می رسید که دومین توقفش را انجام داد، به نظر می رسید به شرایط خوبی رسیده باشد اما جایگاهش توسط دو راننده تیم ردبول گرفته شده بود.

قطعا اینکه نتوانستم از دنیل ریکیاردو سبقت بگیرم آزار دهنده است. تلاش خودم را کردم اما موفق نشدم. شاید برخی موارد جزئی اگر رخ داده بودند اکنون جایگاه بهتری از آن من بود. خوشحال نیستم اما به هر حال این مسابقه است و هنوز مسابقات زیاد دیگری باقی مانده است. موارد زیادی را باید بهبود ببخشیم. این بار از آخرین باری که در این پیست مسابقه دادیم نتیجه بهتری گرفتیم اما هنوز برای پیشرفت جا هست و فکر می کنم می دانیم چطور باید مشکلات را برطرف کنیم. پتانسیل تیم بالا است و مطمئن هستم در گرفتن تصمیم مناسب موفق خواهیم شد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

13 دیدگاه

  • Ashkan_Ariafar@

   7

   4

   من فکر میکردم گرندپری چین رو کیمی ببره
   ولی آگه بحرین رو نبره تا آخر فصل دوام نمیاره.
   فرراری بعد از این همه سال یه ماشین خفن. ساخته نمیتونه به خاطر یه راننده قهرمانی رو از دست بده.
   رومن گروژان، نیکو رسبرگ، فرناندو آلونزو، کارلوس ساینز خیلی دوس دارن صندلی دوم فرراری رو بشینن

   • Ali

    1

    2

    نیکو که فعلا تو استراحته و بعیده برگرده.بخصوص که ماشینا عوض شدن و تطبیق باهاشون برای روزبرگ زمانبره.
    آلونسو هم احتمال کمی داره که بیاد.چون هم راننده جایگزین تو مک لارن براش نیست و هم خود فراری احتمالا تمایلی نداره.
    گروژان اگه بیاد،کی بره هاس؟ولی محتمل تر از بقیست.
    ساینز هم بنظرم خود ردبول اجازه نده.

  • J.B

   2

   0

   ویدیو های ۲۰۰۳ رو ببین که چه بلایی سر شوماخر افسانه ای و فراری اورد و با بدشانسی قهرمانی رو از دست تا ببینی قدرت ریسک و تهاجمش رو . وشتپن پارسال و امسال پیش رایکونن ۲۰۰۳ عددی نبوده . این سبک رانندگی با بالا رفتن سن اونم ۳۷ سالگی طبیعی یه. خواهیم دیدامثال وشتپن ریکیاردو پرز و همیلتون اگر توی ۳۷ سالگی اصلا توی فرمول باشن حالا بماند که توی تیمی در سطح فراری باشن

 1. J.B

  0

  0

  درود بر کیمی افسانه ای ، مرد اسطوره ای همچنان در صحنه . ای کاش حداقل چند تا ویدیو از ۵ سال اولت در فرمول یک اپلود می شد اینجا تا بیشتر می شناختنت . اتفاق خاصی پیش نیاد یکی از سکو های بحرین مال خودته .
  باید ببینیم بوتاس تو پیچ اول می خواد چکار کنه. پارسال که همیلتون رو فرستاد قاطی باقالیا !

دیدگاه خود را بیان کنید