فرمول یک ایران – لوئیس همیلتون گفت او سطح خوبی از احترام را نسبت به رفتار هایی که با دیگر رانندگان فرمول یک در دوران حرفه ای اش داشته با رقیب خود سباستین فتل به اشتراک گذاشته است.

پس از پیروزی در گرندپری چین که به او کمک کرد در صدر جدول رانندگان به همراه فتل قرار بگیرد، همیلتون به دلیل بازیابی خود در مسابقه شانگهای پر از انگیزه است.

و رانندگان تیم های فراری و مرسدس تاکنون با وجود رقابت سختی که با یکدیگر داشته اند از روابط بسیار خوبی با یکدیگر برخوردار هستند، همیلتون گفت با اینکه سباستین او را در مسیر قهرمانی تحت فشار قرار داده است دلیلی برای رنج بردن از روابطش با سباستین نمی بیند.

لوئیس همیلتون و سباستین فتل

لوئیس همیلتون و سباستین فتل

او گفت:

من صادقانه فکر می کنم این همان راه است و در این راه باقی می مانم. چه کسی می داند؟ شاید در آینده ما مسابقات سختی با یک دیگر داشته باشیم  و این مسلم است که این سناریو می تواند غیر منصفانه و حتی پر از خشونت باشد ، هر چیزی ممکن است.

اما ما مردان رشد کرده ای هستیم، ما راه طولانی ای را طی کردیم و ما بسیار با تجربه هستیم.

او ورزشکاری شگفت انگیز است: وقتی می برید لذت می برید و همیشه از فرد بعد از خودتان قدردانی می کنید. و زمانی که شما می بازید نیز همین اتفاق می افتد. ما دو نفر انجامش دادیم، و این جایگاه خوبی است.

به طور طبیعی او در زمان مسابقه می خواهد من را بکشد و شکستم دهد و بالعکس، اما بیرون از ماشین هم دیگر را بخاطر دستاورد های مان تحسین می کنیم.

همان طور که گفتم او در بهترین شرایطش است، او سریع است، پس زمانی که من قادر باشم از او پیشی بگیرم، او تنها از من تعریف می کند و بالعکس.

پس از چهار سال که مقام قهرمانی انحصاراً در اختیار رانندگان مرسدس قرار داشت و رقابتی انحصاری برای کسب قهرمانی بین هم تیمی ها شکل گرفته بود، همیلتون گفت از اینکه رقابت نزدیکی با تیم فراری دارد خوشحال است و حس خاصی نسبت به این مسئله دارد.لوئیس همیلتون و سباستین فتل

او فکر می کند رقابتش با سباستین و فراری که پس از یک دهه دوباره به نقطه اوج خود نزدیک شده است در نقطه اوج خودش است، این ها دلایلی هستند که او را بسیار شگفت زده کرده است.

از او پرسیدیم زمانی که با چنین رقابت نزدیکی با فراری برنده شوی لذت تو را دوچندان می کند؟ لوئیس گفت:

واقعا، واقعا همین طور است، به خصوص زمانی که شما در حال رقابت با تیمی دیگر هستید.

من در حال جنگیدن با کسی هستم که چهار مرتبه قهرمان جهان شده است. او در بهترین حالتش است، او پدیده ای سریع است و فکر می کنم امسال فراری نیز در بهترین شرایط ده سال اخیرش قرار دارد. تیم های مان در بهترین حالت شان هستند و من نیز احساس می کنم در بهترین حالتم قرار دارم.

رقیبان نهایی همیشه خواهان بهترین نبردی هستند که قادر به انجامش خواهند بود، زیرا زمانی که شما دوباره به بالاترین جایگاه می رسید برای تان بسیار لذت بخش است. پس می گویید آره، من این رقابت را دوست دارم.

لوئیس همیلتون

لوئیس همیلتون

عوامل خارجی

تنها چیزی که همیلتون امیدوار است اتفاق نیافتد این است که نبرد بر سر قهرمانی به وسیله عوامل خارجی خراب شود، از جمله تصادف و شکست های مکانیکی.

سال گذشته، مرد انگلیسی امیدوار به شکست هم تیم اش نیکو روزبرگ بود که آتش گرفتن موتور ماشینش در گرندپری مالزی زمانی که در رده اول قرار داشت تمام رویا های او را بر باد برد.لوئیس همیلتون

همیلتون افزود:

من قرار گیری به همراه سباستین در این جایگاه را دوست دارم و علاقه دارم بدون هیچ مشکلی فصل را به پایان برسانیم.

من برای هرجفت مان امیدوارم، امیدوارم هیچ مشکل مکانیکی ای به وجود نیاید و رقابت بین مان رقابتی بر اساس توانایی های مان باشد.

من امیدوارم رقابت مان بر اساس ثبات روانی باشد، براساس تناسب اندام باشد، براساس آرامش فکری مان باشد و نکات دیگری که دخیل هستند و همین طور در زمان مسابقه، براساس رانندگی مان که نقش اصلی را دارد باشد.

از دید راننده، بردن قهرمانی فصل، چالش نهایی است. زمانی که چیز های دیگر نقش بزرگ تری را بازی می کنند، چه سیفتی کار باشد یا چه مشکلات مکانیکی … همه ی این موارد باعث گرفته شدن هیجان مسابقه می شوند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

21 دیدگاه

 1. Saeed

  11

  2

  هم همیلتون و هم فتل بسیار شایسته هستن.
  همیلتون کسیه که تو اولین سال رانندگیش ک کاملا بی تجربه بود تسلیم آلونسو نشد.حالا کار ندارم ب ماجراهای اون سال ها.
  فتل هم ب همون اندازه هوشمندی و مدیریت بی نقصی طی مسابقه داره و شجاعت و جسارتش حین سبقت گیری ها ک دوتاش رو تو ریس قبلی دیدیم.
  نمیشه گفت کدومشون بهتره حتی تو ماشین برابر و کاملا سلیقه ای هست ولی من بیشتر فتل رو ترجیح میدم و بیشتر از اون هم سعی میکنم از خود ریس لذت ببرم.

 2. سجاد

  3

  12

  واقعا به این حرف لوئیس اعتقاد دارم.”من امیدوارم رقابت مان بر اساس ثبات روانی باشد، براساس تناسب اندام باشد، براساس آرامش فکری مان باشد و نکات دیگری که دخیل هستند و همینطور در زمان مسابقه، براساس رانندگی مان که نقش اصلی را دارد باشد”اما خودش همیشه جنگ روانی درست میکنه مثل همونکاری که با روزبرگ میکرد.حرف زدن آسونه باید ببینیم تاچه حد تو شرایط سخت عمل میکنه.

 3. از ساری

  3

  0

  بطور مثال:
  من قرار گیری به همراه فتل در این جایگاه را دوست دارم (اشتباه است)
  من قرار داشتن به همراه فتل در این جایگاه را دوست دارم (بهتر است)

دیدگاه خود را بیان کنید