مجله خودرو ایران – بالاخره شایعات به پایان رسید و جیپ هم موتور V8 معروف ۶٫۲ لیتری HEMI گرند چروکی را مجهز به سوپرشارژر کرد تا مانند موتور هلکت، موتور جیپ گرندچروکی Trackhawk قادر به تولید ۷۰۷ اسب بخار آمریکایی و همچنین ۸۷۲ نیوتن متر گشتاور باشد. موتوری بی نظیر که معتقدیم باید روی هر خودرویی که ممکن است قرار گیرد.

جیپ گرندچروکی Trackhawk

گیربکس هشت سرعته اتوماتیک مرحله بعدی است که قدرت را از موتور گرفته و در راهی که اکسل عقب آن تقویت شده، آن را به تایرهایی می رساند که بزرگترین ترمزهایی را که جیپ تا به حال روی خودروهای خود سوار کرده را می بینند. بله، کالیپرهای شش پیستونه برمبو نقطه مقابل ۷۰۷ اسب بخار هستند.

درباره اعداد؛ صفرتاصد در ۳٫۵ ثانیه(در مقابل بنتلی بنتایگا و بی ام و X5 M صفرتاصد را به ترتیب در ۴٫۱ و ۳٫۸ ثانیه ثبت می کنند.)، رکورد چهارصد متر در ۱۱٫۶ ثانیه و با سرعت ۱۸۷ کیلومتر بر ساعت، حداکثر سرعت ۲۹۰ کیلومتر بر ساعت و تحمل شتاب جانبی ۰٫۸۸ G.

جیپ گرندچروکی Trackhawk

قدرت و گشتاور زیاد خودرو به نسبت ۳۰ به ۷۰ به ترتیب به چرخهای جلو و عقب منتقل می شوند تا همانطور که از هر جیپ انتظار داریم، یک چهارچرخ متحرک داشته باشیم؛ اگر هر چیز دیگری می دیدیم جای تعجب بود. علاوه بر داشتن تکنولوژی هایی از مدل پر سروصدای دوج چلنجر دمون، جیپ گرندچروکی Trackhawk لانچ کنترل بی نظیری هم دارد تا همانطور که جیپ قول داده بود، یک خودروی مخصوص مسابقات درگ داشته باشیم.

گرندچروکی Trackhawk بیشتر پف کرده به نظر می رسد؛ این امر به علت داشتن قوس بیشتر و برآمدگی بزرگ روی کاپوت است که هوای بیشتری برای سوپرشارژر قدرتمند موتور فراهم می کند. با نگاه دقیقتر، مه شکنی هم پیدا نمی شود و در عوض، ورودی های هوای بزرگی داریم که تا حد توان هوا به سوپرشارژر تزریق شود. در عقب، چهار لوله اگزوز کرومی داریم که به نظر می رسد قرار است صدای بهتری تولید کنند.

جیپ گرندچروکی Trackhawk

درون خودرو ترکیب قرمز و مشکی داریم و نمای صندلیهایی که با چرم جیر پوشیده شده اند و به نام Trackhawk مزین هستند، زیبایی کابین را تکمیل می کند. عقربه سرعت شمار تا ۲۰۰ مایل بر ساعت(۳۲۳ کیلومتر بر ساعت) مدرج شده و سیستم Apple CarPlay هم آماده است تا خودرو را به حد نیاز لوکس نشان دهد.

خب، جیپ با قدرتی برای به چالش کشیدن فراری ها و لامبورگینی ها. برای دیدن یکی از سریعترین SUV های جهان باید تا نمایشگاه نیویورک صبر کنیم قبل از اینکه پایان سال و زمان عرضه آن فرا رسد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید