فرمول یک ایران – راننده تیم فرمول یک مرسدس، لوییس همیلتون انتظار دارد که هوای گرم تر بحرین نسبت به چین، مهم ترین و قدرتمند ترین چیزی است که رقیب اصلی آن ها، یعنی تیم فراری در دستان خود دارد.

لوییس همیلتون در مسابقه ی چین، در شرایطی به پیروزی رسید که هوای آن سرد و ابری بود و دمای هوا به ۱۲ یا ۱۳ درجه ی سانتی گراد می رسید و همچنین سطح پیست نیز به واسطه ی بارانی که قبل از مسابقه باریده بود، سرد بود. اگر چه پیش بینی شده است که در این آخر هفته میزان دمای هوا در پیست سخیر به حدود ۳۸ درجه ی سانتی گراد می رسد و با این که تعیین خط و مسابقه در زمان تاریکی هوا برگزار می شود که باعث می شود کمی از دمای هوا کاسته شود، اما با وجود این شرایط لوییس همیلتون هنوز نگران است.

لوییس همیلتون گفت:

با وجود هر شرایطی، دمای هوا در هنگام مسابقه بالا است و فراری در این شرایط بسیار خوب است. شرایط بسیار عالی ای در چین با اتومبیل داشتم.

فکر می کنم فراری در مسابقه ی بحرین بسیار بسیار سریع خواهد بود اما مسیر های مستقیمی زیادی نیز وجود دارد. و به نظرم هنوز هم قدرتمند ترین موتور را داریم و فکر می کنم این چیزی است که کمک حال ما خواهد بود.

سباستین فتل که در مسابقه ی سال گذشته در بحرین به دلیل مشکل موتور اتومبیل خود در دور وارم آپ (گرم کردن) مجبور به کناره گیری از مسابقه شد، اذعان کرد که انتظار ندارد پیست سخیر را در صدر تمام کند.

سباستین فتل گفت:

من فکر می کنم اگر ما بتوانیم دوباره مرسدس را به چالش بکشانیم، خبر بسیار خوبی خواهد بود. آن ها بسیار بسیار قدرتمند هستند. آن ها در سه سال گذشته بسیار عالی ظاهر شده اند. بنابراین تنظیمات و پکیج بسیار خوبی دارند. اگر بتوانیم به آن ها نزدیک شویم بسیار خوب است.

من فکر می کنم که ما باید به خودمان نگاه کنیم. چیز هایی وجود دارد که ما می توانیم آن ها را بهتر انجام دهیم  و می توانیم آن ها را بهبود دهیم. پس باید بهتر کار کنیم.

من خوش حال هستم چرا که از کار هایی که انجام داده ایم، شگفت زده ام ولی من هیچ گونه انتظاراتی از خودمان ندارم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

20 دیدگاه

   • هومن

    7

    6

    اتفاقا این سری فتل داره نوشابه باز میکنه(البته من بهش نمیگم نوشابه ولی خب شما بلد نیستید کلمه بهتر یعنی سیاست رو انتخاب کنید یه مشکل دیگس بگذریم) چون اگه ما به دوسال اخیر فراری تو بحرین نگا کنیم میبینیم که به طور کاملا جدی فراری مرسدس رو تحت فشار قرار داده به خصوض ۲۰۱۵ حتی اگه ۴-۵ دور دیگه اون ریس طول میکشید کیمی میتونست لوییس رو مغلوب کنه ولی خب نشد پس یه ذره سنجیده تر کامنت بذارید بهتره.

 1. Scu

  13

  1

  چیزی ک واضحه این فصل قهرمان بین سب و لوییز تعیین میشه،اینکه بتونن هنم مسابقه هارو تا ته برونن و با نقص فنی و پنالتی مواجه نشن برای این دو نفر خیلی اهمیت داره
  موتور مرسدس تو مستقیمی از فراری سریع تره ولی اختلاف خیلی کم شده،همچنین ایرودینامیک و لاستیک خوری فراری ب وضوح بهتر شده .
  بحرینم شانس فراری بیشتره و میشه حدس زد ک سب و کیمی پودیوم برن
  پیستای گرم شانس فراری و پیستای سرد شانس مرسدس بیشتره.
  ولی بازم پول پوزیشن برای همیلتونه مثل مسابقه های قبلی

   • Ali Reza

    7

    4

    مهمترین عامل سرعت تو فرمول ۱ چسبندگى چرخ عقبه که فرارى از مرسدس تو این عامل بهتره.

   • Ali Reza

    7

    6

    مهمترین عامل سرعت تو فرمول ۱ چسبندگی چرخ عقبه که تو این قضیه فرارى از مرسدس بهتره.

 2. Yasin

  8

  20

  شصت و سه بار شانسی پول پوزیشن گرفته و پنجاه و چهار تا هم برد?☺?به قول فردوسی پور اجازه میخوام قانع نشم.پادشاه قطعا امسال اوله اقا.کاش ما هم پادشاه داشتیم

  • walid

   5

   2

   چون شاسی فراری بهتره و لاستیک خوری کمتری از مرسدس داره. پیست که گرم میشه لاستیک خوری هم بیشتر میشه که به ضرر مرسدس هست و پیست سرد مناسبتره برای مرسدس

 3. Amin mashhad

  8

  0

  بدلیل طراحی متفاوت دیفیوزر وباله جلو درماشین فراری و مرسدس نیروی درگ کمتری در جلوی ماشین فراری ایجادمیشه به همین خاطر چسبندگی درجلوی ماشین فراری و فشارروی لاستیکها کمترمیشه ودرنتیجه لاستیک ها دیرتربه دمای عملیاتی که حدودا ۱۰۰ درجه هستش میرسن این عیب وایراددرپیست های بارانی مخصوصاچین بوضوح قابل مشاهده بود ولی دربحرین که دمای هوابالاترهست این مشکل رفع میشه وبه راحتی لاستیک های ماشین فراری به دمای مطلوب میرسن. برعکس مرسدس به دلیل نوع طراحی باله جلو چسبندگی بیشتر درگ بیشتر ودرنتیجه گرمای بیشتر لاستیک روخواهد داشت واگه دوراننده ی مرسدس دربحرین ازلاستیکاشون مراقبت نکنن بی شک بازنده ی مسابقه خواهندبود.

 4. محمد بوشهر

  6

  4

  فتل جان شما توی هر دو مسابقه سریعتر بودی، سبقت های فوق العاده گرفتی، و همیلتون به لطف تجربه و نبوغش تونست روی سکو باشه، به نظر من فراری در هر پیستی مدعی اول قهرمانی هست

 5. peyman

  5

  0

  با سلام خدمت دوستان
  از دوست خوبمون جناب اقای Ali Reza یک سوال داشتم اینکه شما جناب اقای علیرضا صباغ هستید؟چون عکس پروفایلتون من تو اینستاگرام اقای صباغ عزیز دیدم و نفر سمت چپ خود ایشون هستند تو عکس و چرا کامنت های شما گزینه ((پاسخ دادن)) ندارن؟
  با تشکر

 6. سجاد

  1

  2

  پیمان جان در مورد سوال اول که من نمیدونم ولی در مورد سوال دوم همه کامنت ها همینطوره.یه نفر کامنت میذاره شما پاسخ کامنتو میدی نفر سوم میتونه پاسخ شمارو بده ولی دیگه نفر چهارم نمیتونه چون کامنت نفر سوم گزینه پاسخ دادن نداره.
  مردم تا توضیح دادم
  بالاخره خود همیلتون هم اذعان کرد موتورش بهتره از تفسیر نتایج این دو مسابقه میشه به این موضوع رسید.

دیدگاه خود را بیان کنید