مجله خودرو ایران – بنتلی مولسان اسپید یکی از سریعترین خودروهای جهان با چهار در است. چیزی بین یک خودروی سوپرلوکس و یک گرندتورر که همزمان می تواند حس یک ماسلکار را داشته باشد. یک ماسلکار با یک موتور غول پیکر؛ البته این موتور باید از پس اضافه وزن شدید مولسان هم بر آید.

اما مولسان اسپید نسبت به پارسال چه تغییراتی کرده؟ در درون که چیز جدیدی وجود ندارد. اما بزرگترین تغییری که طی فیس لیفت اخیر رخ داده در جلو پنجره و چراغهاست که باید گفت حالا بیشتر حس یک خودروی سوپرلوکس را منتقل می کنند.

بنتلی مولسان اسپید

مولسان، به عنوان پرچمدار بنتلی که برند لوکسی محسوب می شود باید یک قصر متحرک باشد، که این طور هم هست. حدود پنج و نیم متر طول دارد و با تمام راحتی و امکاناتی که تنها در مدل پایه ارائه می کند، ۲۲۹٫۳۶۰ پوند برایتان آب می خورد.

اما در مورد نام اسپید؛ به خاطرش مجبورید ۲۲٫۶۴۰ پوند دیگر هم خرج کنید تا قیمت این مدل از ۲۵۲٫۰۰۰ پوند آغاز شود. اما در عوض موتور ۶٫۷۵ لیتری تویین توربو حالا به جای ۵۰۵ اسب بخار قدرت و ۱۰۱۳ نیوتن متر گشتاور، ۵۳۰ اسب بخار قدرت و ۱۰۹۳ نیوتن متر گشتاور تولید می کند.

بنتلی مولسان اسپید

تا به اینجایش بسیار هیجان انگیز بود، اما وقتی بفهمید این موتور قلدر مجبور به کشیدن جثه ای با وزن ۲۶۸۵ کیلوگرم است، شاید کمی ناامید شوید. ولی بنتلی با این مسئله خوب کنار آمده، چون صفرتاصد مولسان اسپید با ۰٫۳ ثانیه کاهش نسبت به نسخه معمولی به ۴٫۸ ثانیه رسیده و حداکثر سرعت با ۱۰ واحد افزایش به ۳۰۶ کیلومتر بر ساعت می رسد.

اما بنتلی تنها به بهبود اعداد اعتنا نکرده؛ بلکه حالا در مولسان هم می توان حس خودروهای اسپرت را هم داشت. در دسته دنده مولسان اسپید به جای چرم از فلز ناب استفاده شده؛ ارتفاع سیستم تعلیق هم کاهش یافته. همچنین رینگها با افزایش یک واحدی حالا ۲۱ اینچی هستند. پدالها هم حالا جذابتر شده اند و سیستم اگزوز خاص اسپید هم صدای جذابی تولید می کند.

بنتلی مولسان اسپید

البته هنوز هم مولسان اسپید خودروی راننده نیست. حتی اگر تعویض دنده ها را روی حالت دستی انجام دهید و تنظیمات اسپرت را اعمال کنید، باز هم مولسان حسی از رانندگی پرهیجان را منتقل نمی کند. نکند انتظار داشتید یک سوپراسپرت در دستانتان باشد.

یک خودروی راحت و بی خیال، بدون هیچ حسی از جاده داریم که در پیچها گیج عمل می کند و در خط مستقیم هم آنچنان هیجانی را منتقل نمی کند. انتظار هم نداشته باشید با وزن فوق العاده زیادش ترمزهایی داشته باشد که شما را در جایتان میخکوب کند یا سیستم تعلیقی که با انتقال ضربات حس اسپرتی از جاده بدهد.

بنتلی مولسان اسپید

خب جای شکایتی نیست، بنتلی همچنان بنتلی وار عمل می کند و بیشتر حواسش به سرنشینان عقب است که آب در دلشان تکان نخورد؛ حتی اضافه شدن پسوند اسپید هم نمی تواند چیزی از آسودگی و آرامش کابین مولسان کم کند.

شاید در درون ماشین خوابتان ببرد اما بیرون آن کمی معادلات را بر هم می زند. زمان صفرتاصد که یادتان است، ما ۰٫۱ ثانیه سریعتر بودیم، یعنی ۴٫۷ ثانیه؛ چهارصد متر را هم در ۱۳٫۲ ثانیه و با سرعت ۱۷۶ کیلومتر بر ساعت به اتمام رساندیم. خلاصه اینکه با این اعداد می توانید برای خودروهای سریعی مثل فورد فوکوس RS شاخ و شانه بکشید، آن هم درکمال آرامش.

بنتلی مولسان اسپید

و اما موتور، در یک کلام شگفت انگیز است. حتی در دور موتور پایینتر از ۱۵۰۰ rpm می توان از صدای زیبای توربوها لذت برد. همچنین، بالا و پایین رفتن سیلندرهای غول پیکرش آن هم با صدایی که اصلاً مهیب به نظر نمی رسد، حس خوبی دارد. گیربکس، وقتی دنده ها را تعویض می کنید، تلاش توربوها برای ارائه قدرت بیشتر را حس می کنید. تلاشی که لرزه بر تن آدم می نشاند؛ چون تا حسش کنید، ۵۰ یا ۶۰ کیلومتری به سرعتتان اضافه شده.

یادتان است، گفتم ترمزها شما را در جایتان میخکوب نمی کند. باید بگویم تنها این طور حس می کنید. ترمزهای عجیبش طوری قوی عمل می کنند که وزن ۲۶۸۵ کیلوگرمی مولسان اسپید در سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت طی کمتر از ۹۵ متر متوقف می شود که ۱۰ متر کمتر از بنتلی بنتایگا است.

مولسان، بدون حرفی از کابین! ناامیدتان نمی کنم، البته بنتلی شاید این کار را بکند! هر به اصطلاح ماشین بازی حتی اگر در دبی هم باشد، مطمئناً راه خود را کج خواهد کرد تا نگاهی به درون مولسان بیندازد. اما پشیمان می شود، چون اینجا هیچ نکته خاصی وجود ندارد. بنتلی سعی کرده کابین یک آئودی را شبیه سازی کند، بی آنکه خلاقیت خاصی در آن به کار ببرد.

مانیتور برای بنتلی کمی کوچک است و موقع شماره گیری کمی دچار مشکل می شوید. مشکل بعدی در کار کردن با دکمه ها یا USB است. بسیار ارگونومیک چیده شده اند، اما آنقدر شلوغ و دست و پا گیر هستند که حس یک بچه قنداقی را پیدا می کنید! صندلیهای عقب هم مشکل دارند، به قدری خوب هستند که دلتان نمی خواهد از آنها دل بکنید؛ حتی برای نشستن در صندلی جلو!

صندلیهای بنتلی مولسان اسپید

در آخر، به عنوان خودرویی دارای پسوند اسپید، بنتلی مولسان اسپید باید کمی حس اسپرت داشته باشد، اما آیا دارد؟ بی خیال، کسی که پول خریدن این خودرو را دارد چه نیازی به تجربه حس اسپرت با آن دارد. هرکس که بتواند یک مولسان بخرد، گاراژی پر از خودروهای دیگر دارد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید