فرمول یک ایران – کیمی رایکونن با توجه به اتفاقات روز یکشنبه در چین سرزنش تیمش را بی دلیل خواند و از کسب رده پنجم و جلوتر از هم وطن خود در تیم مرسدس راضی است.

راننده فنلاندی که در مسابقه جایگاه خود را به دو راننده ردبول باخته بود، در پیام رادیویی خود در طول مسابقه از نداشتن قدرت شکایت داشت و میزان گشتاور موتور خود را صفر خواند.

البته موتور تنها مشکل رایکونن نبوده و او مدتی نیز تلاش می کرد تا لاستیک هایش را حفظ کند، این در حالی است که تیم فراری اعلام کرده بود اگر رایکونن از لاستیک های خود بهتر استفاده می کرد می توانست بر سکو جای گیرد.

کیمی رایکونن، مکس ورشتپن و والتری بوتاس - گرندپری چین ۲۰۱۷

کیمی رایکونن، مکس ورشتپن و والتری بوتاس – گرندپری چین ۲۰۱۷

رایکونن پس از مسابقه در مورد اتفاقات جایزه بزرگ چین گفت:

مشکل بزرگی وجود ندارد. خودرو بسیار خوب بود ولی در طول مسابقه لاستیک های جلو را به سرعت از دست می دادم و این موضوع زمان زیادی از ما گرفت.

تیم اعتقاد داشت با پیت استاپ دوم زودتر می توانستیم بر روی سکو جای بگیریم. شاید می شد نتیجه بهتری کسب کرد اما در شرایط موجود نتیجه خوبی داشتیم.

همیشه صحبت های زیادی بعد از مسابقه داریم ولی شرایط مسابقه کاملا متفاوت است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

9 دیدگاه

 1. ali911

  8

  2

  کاملاً واضحه که رایکونن روحیشو از دست داده. ولی خب این خیلی مسخره بود که به وتل راه نمی داد. اگه به ریکیاردو می رسید باز میشد گفت کارش توجیه داشته ولی چندین دور فقط پشت دنیل دست و پا زد و آخرش هم هیچی. کاش لااقل اون چند ثانیه تایم وتل از دست نمی رفت. فک نکنم امسالم رتبه ای بهتر از ششمی بدست بیاره مگه اینکه ردبول خودشو به فراری و مرسدس نزدیک نکنه.

 2. Scu

  9

  1

  کیمی چند دور میتونست از ریکیاردو سبقت بگیره ولی نتونست،کاری که سب تو یه دور انجام داد
  خیلی عجیبه که اینقدر فاصله افتاده بین کیمی و سب
  انتظار من از کیمی خیلی بیشتر از این چیزاست به عنوان کسی ک قهرمان جهان شده و از پر سابقه ترین راننده های مسابقاته
  این فصل اخری ک تو فراریه امیدوارم با خوبی و نتیجه عالی تموم بشه

 3. ferrari

  5

  0

  اگه رایکونن بخواد اینطوری ادامه بده فراری باید برای فصل اینده دنبال راننده باشه. همه ی زحمات تیمو داره هدر میده مطمئنم میتونه سریعترباشه اما…

 4. ایمان

  6

  0

  به شخصه توانایی کیمی رو خیلی بالاتر از این میدونم و اعتقاد دارم از ریس بحرین خودشو پیدا میکنه مرد یخی.زنده باد پادشاه مارانللو

دیدگاه خود را بیان کنید