فرمول یک ایران – مدیر تیم فرمول یک مرسدس (توتو ولف) از والتری بوتاس راننده جدید تیمش حمایت کرده است تا در کارایی خودش در گرندپری چین تفکر کند، او گفت مرد فنلاندی نیاز دارد تا این اتفاق را بررسی و فراموش کند.

والتری در گرندپری استرالیا رده سوم دلگرم کننده ای را کسب کرده بود، او در استرالیا مسابقه را خیلی نزدیک به هم تیمی اش لوئیس همیلتون به پایان برد، اما او باید زمان سخت تری را در گرندپری چین تحمل می کرد.

والتری بوتاس

درحالی که همیلتون مسابقه شانگهای را کنترل کرد، بوتاس در شرایطی که در پشت سیفتی کار در حال گرم کردن لاستیک خود بود اسپین شد و دور خود چرخید و این باعث شد هفت رده را از دست بدهد و به رده دوازدهم سقوط کند، اما او تمام سعیش را برای بازگشت کرد تا عملکرد بدش را جبران کند که در نهایت موفق به کسب رتبه ی نه چندان خوب ششم شد. ولف گفت:

 او مسئله پشت سیفتی کار را دور انداخته است، این مسائل هر لحظه امکان دارد رخ دهد، آن قسمت خیلی لغزنده بود و او این را فراموش کرده بود و این زمانی بود که مسابقه در حال پیگیری بود و ما در گرم کردن قبل مسابقه نبودیم. او اکنون فقط باید خودش را بازیابی کند. این مسابقه دوم فصل بود، هنوز ۱۸ مسابقه مانده است.

او باید بررسی کند و فراموشش کند.

توتو ولف

توتو ولف

او افزود:

من والتری را بدلیل تایم های هر دورش در ادامه مسابقه تشویق می کنم، شما درحین دیدن مسابقه کاملا سرعت بالای او را احساس می کردید.

او دور هایی مانند لوئیس در مراحل مختلف مسابقه می زد، اما زمانی که شما چند رده را از دست می دهید و چیزی را بدست نمی آورید، نیاز دارید از نظر ذهنی خود را بازیابید و این خیلی سخت است.

بوتاس از امتیازاتی که از دست داده است تاسف می خورد و آن را اشتباهی احمقانه می خواند

بوتاس در پایان مسابقه بدلیل اشتباهش افسرده شده بود و خودش را سرزنش می کرد، او اعتراف کرد اسپین شدنش به معنای این است که پیکان های نقره ای از موقعیت امتیاز گیری مطلوب خود دور شدند.

بوتاس گفت:

پشت سیفتی کار من تمام سعیم را کردم تا لاستیک ها را به دمای مورد نظرشان برسانم.

من بسیار دور بودم، من خشونت آمیز راندم و این باعث شد اشتباه کنم و به دور خودم بچرخم و جایگاه و زمان زیادی را از دست دادم.

پس از آن، برای مدتی وضعیت بهم ریخته بود تا وقتی که دوباره لاستیک ها را به کار گرفتم، من در نهایت آن ها را بدست آوردم و سرعت بسیار خوبی داشتم.

اشتباه احمقانه من، باعث از دست دادن امتیازات مهمی شد.

همیلتون در جایگاه متفاوتی است

در همین حال، پیروز مسابقه لوئیس همیلتون به شدت توسط توتو ولف ستوده شد، او روی مرد بریتانیایی تیمش حساب کرده است و همیلتون نیز با عملکرد بی نظیرش پاسخ اعتماد ولف را داد.

لوییس همیلتون - گرندپری چین ۲۰۱۷

لوییس همیلتون – گرندپری چین ۲۰۱۷

او گفت:

امروز روز لوئیس بود، او در جایگاه متفاوتی است، شما امروز می تونین ببینین که او هیچ اشتباهی نداشت.

در این روز سخت با شرایط سخت دوست نداشتم هیچ کس دیگری را جز لوئیس داخل این ماشین داشته باشم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

  1. walid

    6

    4

    “در این روز سخت با شرایط سخت دوست نداشتم هیچ کس دیگری را جز لوئیس داخل این ماشین داشته باشم.”
    اژدهای پیست شانگهاست لوییس

دیدگاه خود را بیان کنید