فرمول یک ایران – فرناندو آلونسو معتقد است که عملکردش در گرندپری چین حتی از استرالیا هم بهتر بود، گرندپری ای که مرد اسپانیایی فرمول یک آن را یکی از بهترین مسابقات زندگی اش خواند.

آلونسو، مسابقه را از جایگاه هشتم شروع کرد، از موقعیت هایی که پیش آمد به خوبی استفاده کرد و با وجود دشواری هایی که در مستقیمی ها به خاطر ضعف موتورش داشت توانست ۸ رده صعود کند.

ولی راننده ی مک لارن به دلیل نقص فنی در میل کاردان ماشینش مجبور شد که در دور ۳۱ام از مسابقه کنار رود.

با این حال آلونسو از عملکردش راضی بود و گفت:

آره, عالی بود.

فکر می کردم استرالیا دیگر تکرار نشود ولی این جا مثل همان یا حتی بهتر هم بود. موقعیت ها کمک مان کردند و ما هم خوب استفاده کردیم.

راننده ها چپ و راست اسپین می شدند و ما جایگاه می گرفتیم، بعد پیست مرطوب بود و ما سرعت مان را در بالاترین حدش نگه می داشتیم.

یکی از بهترین اتفاقاتی بود که برایم افتاد.

خارج شدن فرناندو آلونسو از مسابقه

خارج شدن فرناندو آلونسو از مسابقه

آلونسو معتقد است که می توانست مسابقه را با امتیاز تمام کند، او گفت چند دوری که توانست والتری بوتاس از مرسدس را پشت سرش نگه دارد خیلی عجیب بود.

آلونسو ادامه داد:

من فکر می کنم که در آخر باید با پرز و مگنوسن برای گرفتن امتیاز می جنگیدم.

فکر می کنم که مثل استرالیا می توانستیم یک یا دو امتیازی را به بهترین شکل ممکن بگیریم، این که بوتاس دو یا سه دوری را پشت سرت باشد و نتواند از تو سبقت بگیرد یکی از عجیب ترین اتفاقاتی بود که برایم اتفاق افتاد.

او ۳۰۰ متری پشت سرم بود و در مستقیمی از من گذشت ولی چند دوری پا به پایش ادامه دادم، پس واقعا یکی از عجیب ترین اتفاقاتی بود که برایم افتاده است.

هم تیمی آلونسو یعنی استافل وندورن هم از مسابقه به دلیل مشکل سوخت ماشینش کنار رفت، راننده ی اسپانیایی می گوید که تیم هنوز هم تاوان دورهای کمش در تست های پیش فصل را می دهد.

او ادامه داد:

همان طور که در استرالیا گفتیم، وقتی تست کافی انجام ندادیم، مشکلات را یکی پس از دیگری در مسابقات پیدا می کنیم. بیایید امیدوار باشیم که پایداری معمولی داشته باشیم تا بتوانیم مسابقه ها را تمام کنیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

11 دیدگاه

 1. Saeed

  5

  10

  ی پسری مثل استرول یسره میره تیمی ب خوبی ویلیامز و فرناندو هم با این فرغون نارنجی دور میزنه……
  ولی آلونسو با اینک مهارت خیلی زیادی داره ولی بنظرم هوش و قدرت تفکر اصلا نداره.چون ی بچه ۳ ساله هم میتونه بفهمه که مک لارن آشغاله.باتن رو ک فراری داد.آلونسو دیگ باید خودش میفهمید ک باید مکلارن رو ترک کنه.

  • Ali n

   8

   0

   هوش و قدرت تفکر خوبی هم داره اتفاقا منتهی من همیشه میگم که ران دنیس گند زد به زندگی ورزشی آلونزو . حالا چرا ؟
   چون اگه ۲۰۰۷ با آلونزو دعواش نمیشد اتفاقات مجارستان ۲۰۰۷ نمی افتاد و مطابق قرارداش تا آخر ۲۰۱۰ تو مک لارن میموند ، مک لارنی که تو اون سالها بهترین ماشینو داشت مطمئن آلونزو به آرزوش که برابری با تعداد قهرمانی سناست میرسید
   و ۲۰۱۵ با وسوسه کرون آلونزو برای اومدن به مک لارن
   خوب یادمه که قبل از شروع فصل ۲۰۱۵ ران دنیس مصاحبه کرد گفت “موتور هوندا یه تیکه جواهره”
   چه جواهری واقعا.

   • Ali

    0

    3

    فارغ از این که ران دنیس به آلونسو در ۲۰۰۷ بد کرد و این حرف کاملا بجاست؛ران دنیس همیلتون رو هم در سال های بعدش کم اذیت نکرد.در کل ران دنیس فقط و فقط خودش و اهداف شخصیش براش مهم بودن نه آلونسو یا حتی همیلتون.تمامی حمایت های دنیس از همیلتون هم تا زمانی بود که بدرد اهدافش میخورد،بعد خیلی راحت ازش دوری کرد.

    اشتباه اصلی رو آلونسو کرد که دوباره گول آدمی مثل ران دنیس رو خورد.

 2. ایمان

  5

  0

  فراموش نکنید که فرناندو هنوزهم یکی از بالترین دستمزدها رو میگیره ولی پیشبینیها در مورد موتور هوندا درست از اب در نیومد

 3. Mouod

  3

  0

  بدترین لحظات مسابقه ها وقتاییه که آدم میبینه آلونسو با این همه “هوش و استعداد و مهارت” سوار همچین ماشین افتضاحیه :((

دیدگاه خود را بیان کنید