فرمول یک ایرانمکس ورشتپن که در تعیین خط گرندپری چین در همان مرحله ی اول حذف شد، اذعان می کند که انتظار نداشته است که در میان سه نفر برتر مسابقه باشد.

مشکلاتی در موتور ماشین ورشتپن در روز شنبه بود که سبب شد این راننده در رده ی ۱۷ ام تعیین خط قرار گیرد و مسابقه ی ۵۶ دوری چین را از رده ی شانزدهم شروع کند.

در پایان اولین دور از مسابقه، با مسیری مرطوب و لاستیک های اینترمدیت، مکس ورشتپن خود را به رده ی هفتم رساند.

استارت فوق العاده اش و بهره بردن از بدشانسی های دیگر راننده ها، نه تنها برای او روزی شگفت انگیز را به ثمر آورد بلکه یک سبقت خارق العاده از هم تیمی خودش دنیل ریکاردو را سبب شد.

مرد همیشه خندان استرالیایی در دور های پایانی مسابقه به چالش های مکس ورشتپن پاسخ داد ولی این ورشتپن بود که اولین سکو را برای تیم فرمول یک ردبول در این فصل به ارمغان آورد. او در این مورد می گوید:

مسابقه بسیار چالش بر انگیز بود. فکر کنم در اولین دور مسابقه از ۹ ماشین عبور کردم. من تعادل خودرو را به طور کامل در دست نداشتم ولی در نهایت توانستم آن را به خوبی کنترل کنم. من اصلا انتظار نداشتم که در پایان بر روی سکو بایستم.

مکس ورشپتن اولین راننده در میان رانندگان پیشتاز بود که برای دومین توقف به پیت لاین آمد و این تصمیم تاثیر زیادی برای رسیدن او به سکو داشت. او اضافه کرد:

من فقط یک مسیر باز می خواستم ولی در پایان مسابقه، بر روی سکو ایستادم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

  1. Amin mashhad

    8

    2

    همه دیدن حداقل ۳ بار پرچم آبی به گروژان دادن اما کنار نرفت وبه قول آقای صباغ که کارشناس این رشته هستش بخاطر هوای کثیف پشت ماشین گروژان مکس دچار کم فرمانی شده بود . همینکه یه نفر۱۳رده صعود میکنه اونم دربالاترین سطح مسابقات اصلا جای گله باقی نمیذاره مکس دریک کلام عالی بود

دیدگاه خود را بیان کنید