مجله خودرو ایران – افرادی مثل امرسون فیتیپالدی که در کارنامه درخشان خود عناوین قهرمانی دو دوره مسابقات فرمول یک و قهرمانی مسابقات ایندی ۵۰۰ را دارند ، هنوز هم رویاهای بزرگی در سر دارند.این مرد ۷۰ ساله پر از انرژی ، که پس از ۲۲ سال دوری از دنیای موتور اسپورت در حال تحقق بخشیدن به رویای ساختن اولین سوپراسپرت خودش است، می گوید :

من همیشه می خواستم یک سوپر اسپرت بسازم و اگر در زندگی در زمان درستی باشید و افراد مناسبی هم در اختیار داشته باشید می توانید این کار را انجام دهید.

در موتور شوی امسال ژنو رویای فتیپالدی یک قدم دیگر به واقعیت نزدیک شد و از نمونه اولیه سوپراسپرت وی با نام EF7 Vision Gran Turismo رونمایی شد. این کانسپت دو نفره که بر روی یک شاسی فیبر کربنی قرار گرفته از یک موتور V8 تنفس طبیعی به حجم ۴٫۸ لیتر و قدرت ۶۰۰ اسب بخار بهره می برد. این کانسپت که توسط پینین فارینا ساخته شده است ، در صورت تولید و تحقق رویای این مرد برزیلی ، تحت برند تجاری فیتیپالدی موتورز عرضه خواهد شد.

سوپرخودروی امرسون فیتیپالدی

شرکت فیتیپالدی موتورز کار خود را با ساخت ۲۵ عدد از مدل EF7 ویژه پیست آغاز می کند ، اما سرمایه گذاران این شرکت نگاهی رو به آینده و قصد تولید خودروهایی با تکنولوژی های جدیدتر دارند. سرمایه گذار این پروژه شرکت Dakia Global است ، که علاقه زیادی به سرمایه گذاری در زمینه  فناوری های پایدار مانند سوخت های زیستی را دارد. مدیر این شرکت روبرت لاویا می گوید :

ما از بهار سال ۲۰۱۸ شروع به تولید خودرو می کنیم.

طراحی و مهندسی EF7 با کمک شرکت پینین فارینا و تیم مسابقه ای آلمانی HWA انجام می شود. فیتیپالدی در این باره می گوید :

وقتی سال گذشته کارمان را شروع کردیم ، من HWA را به شرکت پینین فارینا معرفی کردم و هر دو طرف مایل به همکاری شدند و این نقطه شروع یک تیم رویایی است ، با طراحی ایتالیایی و مهندسی آلمانی.

پینین فارینا در تیم طراحی EF7 از سه نفر از اعضای شرکت که شامل رئیس بخش طراحی لوکا بورگوگنو، قائم مقام وی گوگلیلمو کارتیا و مدیر طراحی سابق فابیو فیلیپینی استفاده می کند. آنها این مدل را با یک طرح خیره کننده با دماغه تهاجمی و بدنه ای شامل اسپویلر و ورودی های هوای بزرگ و قسمت تخت و پهن عقب خودرو که موتور V8 در آنجا قرار دارد ، طراحی کرده اند. لوکا بورگوگنو در این باره می گوید :

امرسون از ما خودرویی با دماغه کوسه ای خواست و ما هم طرحی مطابق با آن و کابین جادار برای سرنشینان طراحی کردیم.

امرسون فیتیپالدی و سوپر اسپرت EF7

امرسون فیتیپالدی و سوپر اسپرت EF7

HWA در پروسه ساخت EF7 از رئیس توسعه بخش مسابقه ای این شرکت ، هوبرت هوگل بهره می گیرد. او و تیمش حداکثر تلاش خود را می کنند تا نمونه ی اولیه از این خودرو را تا آگوست امسال آماده کنند. هوگل کار بر روی این پروژه را از نوامبر ۲۰۱۵ آغاز کرده و در معارفه ای قبل از نمایشگاه ژنو امسال طرح خود را که حکایت از یک شاسی فیبرکربنی ، موتور V8 و گیربکس Hewland دارد را ارائه کرد.

هدف اصلی هوگل محدود کردن وزن خودرو به ۱۰۰۰Kg است و به گفته خودش کاری سخت اما شدنی است. فیتیپالدی با تجربه ای که از راندن خودروهای مطرح این رده مانند فراری ، پورشه و لامبورگینی دارد ، خواستار لذت هر چه بیشتر راننده از راندن EF7 است. وی می گوید :

من سبکترین خودرویی که امکان ساخته شدن را داشته باشد می خواهم ، چون می دانم هر یک کیلوگرم اضافی در پیست دردسرساز است و این را از کولین چاپمن آموخته ام.

برای کاهش هر چه بیشتر وزن ، سیستم تعلیق جلو و عقب مستقیماً به شاسی متصل می شوند و پوسته گیربکس تا حد ممکن از مواد سبکتر ساخته می شود. مهم ترین نکته در مورد EF7 راحتی رانندگی با آن است. این راننده برزیلی در این باره می گوید :

ما یک خودروی رام شدنی می سازیم که کمی از اطلاعات سطح جاده را به راننده منتقل کند. این یک خودروی تمام عیار ساخته شده برای پیست نیست اما تجربه رانندگی با آن در پیست بسیار لذت بخش است.

سوپرخودروی امرسون فیتیپالدی

با وجود اینکه طراحی EF7 به نحوی انجام شده که در سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت نیروی داون فورسی معادل ۴۰۰Kg تا ۵۰۰Kg تولید می کند اما فیتیپالدی بر این باور است که رفتار خودرو در پیچ ها تابع آیرودینامیک آن نیست. وی که حضور طولانی مدتی در مسابقات ایندی کار داشته و از این مسابقات جان سالم به در برده است ، تاکید زیادی روی ایمن بودن EF7 به خصوص در مورد نیروهای جانبی وارده بر آن دارد. شاسی خودرو تا حد ممکن بزرگتر ساخته شده است تا امکان قرار گیری راننده با قد ۱۸۵ سانتی متر در کابین خودرو باشد و امنیت جانی شخصی با این قد در واژگونی های احتمالی تامین شود. هر کدام از مالکین این خودروها صندلی سفارشی خود را روی این مدل خواهند داشت تا بدون در نظر گرفتن قد راننده صندلی وی موقعیت ثابتی داشته باشد و ایمنی هر چه بیشتر تامین شود.

وقتی فیتیپالدی در مورد موتور V8 این مدل که حداکثر قدرت خود را در دور موتور ۹۰۰۰ دور در دقیقه تولید می کند ، چشمانش برق می زند. تصاویری که هوگل از این موتور نمایش داد ، دو قهرمانی فیتیپالدی در سال های ۱۹۷۲ و ۱۹۷۴ را یادآوری می کند و تبسمی در چهره وی مشاهده می شود. بلوک آلیاژی موتور تا حد امکان سبک ساخته شده و در پایین ترین نقطه ممکن به منظور ایجاد مرکز ثقل پایین تر نصب خواهد شد. هوگل این نکته را اضافه می کند که :

گیربکس سفارشی این مدل ایده آل ترین ضریب دنده ممکن را برای رانندگی انتخاب می کند و فاصله کافی از زمین را برای سیستم تعلیق عقب و رینگ های ۲۰ اینچی تامین خواهد کرد.

رینگ های این مدل نیز زنده کننده نام و یاد برند رینگ فیتیپالدی هستند که مورد علاقه تیونر های دهه ۸۰ میلادی بودند. با این حال نه تنها رینگ هایی با نام وی بازنگشته اند ، بلکه بعد از گذشت دو دهه از بازنشستگی وی ، او آماده است که سوپر اسپرت خودش را بسازد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید