فرمول یک ایران – تمرین سوم گرندپری چین راس ساعت ۸:۳۰ به وقت تهران آغاز شد که در پایان سباستین فتل از تیم فراری توانست سریع‌ترین زمان این جلسه تمرینی را به ثبت برساند.

در روز اول گرندپری چین آب و هوا بارانی بود و برگزاری تمرین اول و دوم به مشکل برخورد، به طوری که نیم ساعت پایانی تمرین اول بدلیل شرایط بد جوی هلیکوپتر امداد توانایی پرواز نداشت و شرایط پرچم قرمز برقرار بود. بسیاری از رانندگان نتوانستند در این تمرین زمانی را به ثبت برسانند.

تمرین دوم هم به دلیل باران شدید به طور کلی لغو شد تا کار تیم ها برای پیدا کردن تنظیمات مناسب سخت تر شود و به امروز موکول شود.

اما امروز هوای شانگهای آفتابی است و بنظر می‌رسد تمرین سوم و تعیین خط بدون هیچ مشکلی پیگیری شوند.

شرایط مناسب پیست شانگهای

شرایط مناسب پیست شانگهای

در شروع تمرین همانطور که انتظار می‌رفت پیست بسیار شلوغ بود به طوری که همه رانندگان بجز سرجیو پرز برای دور زدن به پیست آمدند. بعد از چند دقیقه که شرایط پیست آرام تر شد پرز هم گاراژ خود را ترک کرد و به پیست رفت.

شروع تمرین سوم گرندپری چین

شروع تمرین سوم گرندپری چین

شرایط تمرین تا حدود نیم ساعت پس از شروع تمرین در بسیار عادی بود و بجز اسپین شدن جولین پالمر و مارکوس اریکسن اتفاق خاصی نیافتاد. سریعترین زمان را دنیل ریکاردو به ثبت رساند که تا حدود نیم ساعت پا برجا بود.

پس از ریکاردو نوبت رانندگان فراری بود تا سریعترین زمان ها را به ثبت برسانند. اول رایکونن و سپس فتل سریعترین زمان ها را به ثبت رساندند. فتل با ثبت زمان ۱:۳۳٫۳۳۶ حدود ۱٫۱ ثانیه از هم تیمی خود که در رده دوم قرار داشت سریع تر بود.

سباستین فتل- تمرین سوم گرندپری چین

سباستین فتل- تمرین سوم گرندپری چین

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس هم با شروع دور های سریع خود در رده های دوم و سوم قرار گرفتند تا در ۱۰ دقیقه پایانی تمرین شاهد رقابت رانندگان مرسدس و فراری باشیم.

در ده دقیقه پایانی کیمی رایکونن توانست زمان خود را بهبود ببخشد و در رده دوم قرار گیرد، والتری بوتاس و لوئیس همیلتون هم با لاستیک های نو به پیست آمده بودند نتیجه ای بهتر از سوم و چهارم کسب نکردند تا سباستین فتل بتواند سریعترین فرد در تمرین سوم باقی بماند.

سریعترین ها در هر سکتور

سریعترین ها در هر سکتور

حال باید منتظر تعیین خط بود و دید که آیا فراری و مرسدس در تعیین خط نیز همین عملکرد را خواهند داشت یا خیر. تعیین خط گرندپری چین از ساعت ۱۱:۳۰ به وقت تهران آغاز در ساعت ۱۲:۳۰ به اتمام می‌رسد.

جدول رده‌بندی تمرین سوم گرندپری چین:

Posرانندهتیمزمان
1سباستین فتلفراری1:33.336
2کیمی رایکوننفراری+0.053s
3والتری بوتاسمرسدس+0.371s
4لوئیس همیلتونمرسدس+0.543s
5فیلیپه ماساویلیامز+1.437s
6مکس ورشتپنردبول+1.610s
7دنیل ریکاردوردبول+1.756s
8لنس استرولویلیامز+1.846s
9جولیون پالمررنو+1.856s
10کارلوس ساینزتورو روسو+1.887s
11نیکو هالکنبرگرنو+2.113s
12کوین مگنوسنهاس+2.185s
13سرجیو پرزفورس ایندیا+2.290s
14رومن گروژانهاس+2.344s
15دنیل کویاتتورو روسو+2.468s
16استبان اکونفورس ایندیا+2.475s
17فرناندو آلونسومک لارن+2.576s
18مارکوس اریکسنسائوبر+2.727s
19استافل وندورنمک لارن+2.885s
20آنتونیو جیوویناتزیسائوبر+3.369s

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

9 دیدگاه

 1. سجاد

  7

  0

  از پارسال ۰۲٫۰۶۶ ثانیه سریعتر بوده تقریبا با توجه به پیست همین انتظار میره البته تو مسابقه فکر کنم اختلاف بیشتر بشه نسبت به پارسال
  اختلاف ماسا با همیلتون خیلی زیاده و اگه بخوایم به سکتورها استناد کنیم میبینیم که موتور مرسدس هنوز از فراری بهتره و احتمالا فراری امسال شاسی بهتری داره گرچه تمرینات زیاد ملاک نیست تعیین خطو باز بهتر میشه قضاوت کرد

 2. Ali n

  4

  0

  از اونجا که کارکتر پیست در کل سریع هست ، قدرت موتور ها به خوبی روشن میشه
  جالبه که مسا با موتور مرسدس از ردبول ها با موتور رنو جلوترن
  حتی لنس استرول هم جز ۱۰ تاس
  و کاملا واضحه قدرت مک لارن در حد ماشین های ۲۰۱۶ اس چون فقط از ساوبر پیشن که از موتور ۲۰۱۶ فراری بهره میبره

دیدگاه خود را بیان کنید