فرمول یک ایران – تیم مرسدس اطمینان دارد که تمرین های روز جمعه گرندپری چین بر لوئیس همیلتون و والتری بوتاس تاثیری نخواهند گذاشت و این دو راننده از پسش بر می آیند.

راننده ها در تمرین اول تنها ۲۰ دقیقه زمان داشتند زیرا به دلیل دید کم، هلی‌کوپتر امداد نمی توانست بلند شود، بوتاس توانست زمان ثبت کند ولی همیلتون نتوانست این کار را انجام دهد. تمرین دوم که به همین دلیل کلا برگزار نشد.

جیمز الیسون، مدیر فنی مرسدس گفت:

از دست دادن جمعه به این معناست که به استقبال تعیین خط و مسابقه برویم آن هم در حالی که اطلاعات مورد نیاز راجع به لاستیک های مناسب را در اختیار نداریم.

برای مثال این که چه قدر دوام می آورند و این که عملکرد نوع های مختلف لاستیک چه تفاوتی با هم دارند. این ها اطلاعات پایه برای استراتژی مسابقه ی شما هستند.

زمان برای ست آپ مناسب را هم از دست می دهیم. ولی این روزها آماده و با تعادل خوب به پیست می آیید، پس نباید خیلی متضرر شویم.

ذات فرمول یک مدرن همین است، اگر تمرین بارانی هم باشد، ما زمان حضور در پیست را کم می کنیم. شما نمی خواهید که اسپین شوید، به ماشین آسیب بزنید و کل هفته را در پشت بقیه بگذرانید.

پس معمولا وقتی راننده ها با لاستیک خیس برانند به گونه ای یک نمایش استعداد برای آن هاست [زیرا ما خیلی با این لاستیک ها تمرین نمی کنیم]، آن جا است که شما می توانید ببینید که استعدادهای شان نمایان می گردد.

ما خوش شانس هستیم، که در شرایطی مانند این، دو راننده ی ما آن قدری استعداد دارند که خطاها را به حداقل میزان برسانند.

شنبه بهترین وضعیت هوا را خواهیم داشت ولی وضعیت روز یکشنبه خیلی خوب به نظر نمی رسد.

لوئیس همیلتون

لوئیس همیلتون

بوتاس هم گفته است که نمایش کمی در روز جمعه داشتیم و به خاطر همین برای طرفداران متأسف است.

بوتاس گفت:

یک تشکر بزرگ از تمام طرفداران وفادار برای حمایت شان می کنم. قول می دهم هر کاری که از دست مان بر می آید انجام دهیم تا تعیین خط و مسابقه ی هیجان انگیزی داشته باشند.

خوشبختانه هوا در تمرین سوم بارانی نخواهد بود. اگر هم در شنبه و یکشنبه هوا بارانی بود خیلی مشکل بزرگی نخواهد بود.

ما اطلاعات هر چند کمی از لاستیک های اینترمدیت داریم. نه کم تر و نه بیش تر از باقی تیم ها، پس همه مثل هم هستیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید