فرمول یک ایران – تیم سائوبر تاکید کرده است که نمی تواند از موتور فصل ۲۰۱۷ فراری استفاده کند، زیرا موتور جدید با ماشین آنها سازگار نیست. در حال حاضر، تیم سائوبر از موتور فصل ۲۰۱۶ فراری بهره می برد.

تیم سوییسی تصمیم گرفته است که با همان موتور سال ۲۰۱۶ فراری به مسابقات ورود کند و امیدوار باشد که در اوایل بتواند با یک برنامه ی مناسب، امتیاز بدست بیاورد. اما نشانه ها از تست های پیش فصل و گرندپری استرالیا حاکی از این است که امکان دارد اوضاع آن طور که سائوبر پیش بینی کرده، پیش نرود و تنها دلیل آن نیز پیشرفت صورت گرفته در موتورهای فصل ۲۰۱۷ می باشد.

زمانی که از مدیر تیم، مونیشا کلتنبورن پرسیده شد که آیا تیم می تواند در میانه ی فصل از موتور فصل ۲۰۱۷ فراری استفاده کند، او پاسخ داد:

ما به این موضوع فکر کرده ایم ولی این کار عملی نیست.

او توضیح داد که تغییراتی در ابعاد موتور ۲۰۱۷ فراری به این معنی است که آن با ماشین حال حاضر سائوبر سازگار نیست. همچنین او می خواهد که قبل از اینکه در مورد عملکرد موتور سائوبر قضاوت کند، عملکرد ماشین را در چندین مسیر و پیست مختلف ببیند. او اضافه می کند:

این خیلی زود است که عملکرد در استرالیا را به عنوان نمونه ی فصل در نظر بگیریم. ما باید چندین مسابقه را صبر کنیم و بعد از آن ببینیم که فاصله چقدر زیاد می باشد.

با این حال، کلتنبورن تصدیق کرد که آنها انتظار شروع بهتری داشته اند. او می گوید:

ما امید داشتیم که کمی بهتر باشیم، زیرا ما برخی از ایده های جدید را دنبال کردیم. البته دیگران کار بر روی ماشین های ۲۰۱۷ را زودتر شروع کرده اند، و بعد از تست ها نیز متوجه شدند که در کجا به تغییرات ریز نیاز دارند. در حال حاضر ما به توسعه نیاز داریم، و یک برنامه ی توسعه نیز در دست کار داریم.

ما قطعات را برای گرندپری چین آماده کرده ایم و بعد از آن، در گرندپری بحرین، ما یک برنامه ی آزمایشی قوی خواهیم داشت. ما در حال برنامه ریزی برای یک بسته ی بزرگتر در بارسلونا هستیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

 1. سجاد

  3

  1

  اگه از موتور ۲۰۱۷فراری استفاده میکردم می‌تونستم برای امتیاز رقابت کنن.اما با این وضعیت بعید می‌دونم البته از مک لارن بهترن

   • f 2004

    2

    0

    اینها فقط فرضیه بودن در حال حاضر به غیر از خود مرسدس هیچ موتوری قدرت موتور ۲۰۱۶ مرسدس رو نداره

دیدگاه خود را بیان کنید