مجله خودرو ایران – کوروت ZR1 2012 پرچمدار نسل ششم افسانه سفره ماهی بود؛ خودرویی قوی تر و سریعتر از Z06 نسل ششم. البته زمزمه های معرفی آن در نسل هفتم کوروت هم به گوش می خورد. اما فعلاً این خودرو سریعترین کوروتی است که پیست نوربرگرینگ را دور زده، آن هم با زمان ۷:۱۹:۶۳ .

از دیگر رکوردهای شورولت کوروت ZR1 2012 می توان به شتاب صفرتاصد ۳٫۵ ثانیه، طی مسافت چهارصد متر در ۱۱٫۵ ثانیه با سرعت ۲۰۹ کیلومتر بر ساعت و حداکثر سرعت ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت که ۱۰ کیلومتر بر ساعت بیشتر از Z06 نسل ششم است، اشاره کرد.
شورولت کوروت ZR1

تمام این رکوردها به کمک موتور ۶٫۲ لیتری V8 سوپرشارژری بدست می آید که قادر به تولید ۶۳۸ اسب بخار قدرت در دور ۶۵۰۰ rpm و ۸۱۴ نیوتن متر گشتاور در دور ۳۸۰۰ rpm است. توقف قدرت این موتور آلومینیومی دست ساز که به نام “LS9 Supercharger” مزین است، به عهده ترمزهای برمبوی بزرگ سوار بر تایرهای ۱۹ اینچی جلو و ۲۰ اینچی عقب است.

شورولت کوروت ZR1

سقف، اسپیلترها و ورودی های هوا تماماً از فیبرکربن ساخته شده اند تا به کاهش وزن کمک کنند. با این حال، کوروت ZR1 بیش از ۴۰ کیلوگرم از Z06 سنگینتر است که بعلت حضور سوپرشارژر و اینترکولرهای بزرگ سریعترین کوروت نوربرگرینگ است. در واقع ZR1 وزن بیشتر و سرعت کمتر در پیچها را با قدرت عظیم و سرعت بیشتر در مستقیمی ها جبران می کند.

شورولت کوروت ZR1

این اضافه وزن، کوروت ZR1 را به خودروی چموشتر و سختتری برای رانندگی تبدیل کرده است و برای کنار آمدن با آن نیاز به تمرین بیشتری دارید. از طرفی این خودرو حس وحشی گرایانه یک V8 غول پیکر را به اوج می رساند. پس برای خودرویی سریعتر از فراری ۴۸۸ GTB که بسیار مدرنتر است و حس ماسلکار های آمریکایی را هم دارد، ۱۳۰٫۰۰۰ دلار قیمت مناسبی است. البته این قیمت مدل صفر آن در سال ۲۰۱۲ بود و امروزه یک نمونه سالم آن با قیمت کمتر از صد هزار دلار پیدا می شود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید