فرمول یک ایران – کیمی رایکونن از علاقه اش برای ماندن در فرمول یک و فراری حتی تا بعد از فصل ۲۰۱۷ صحبت کرد.

مطمئنا اوایل فصل است ولی قهرمان فصل ۲۰۰۷ که هم اکنون ۳۷ سالش است از فصل گذشته عملکرد قابل قبولی داشته است، او در کنار هم تیمی اش یعنی سباستین فتلی رانندگی می کند که در استرالیا کاملا برتر بودنش را به مرد فنلاندی ما دیکته کرد.

گرندپری چین فردا آغاز خواهد شد و رایکونن گفت:

تا وقتی که از رانندگی لذت ببرم و بقیه مرا بخواهند، در فرمول یک خواهم ماند.

منظور رایکونن از این که مرا بخواهند به آنتونیو جیوویناتزی هم مربوط می شود، این جوان که راننده ی سوم تیم فراری است عملکرد عالی ای در مسابقه ی استرالیا برای تیم سائوبر داشت، او جای پاسکال ورلاین مصدوم را گرفته بود و حالا فرصت مسابقه در چین را هم دارد، آنتونیو ممکن است با پیشرفت بیشتر یک گزینه ی ایده آل برای فراری باشد.

سباستین فتل و آنتونیو جیوویناتزی

سباستین فتل و آنتونیو جیوویناتزی

خیلی از افراد می گویند که فراری جیوویانتزی ۲۳ ساله را صرفا برای این آماده می کند تا فصل بعد به عنوان راننده ی تمام وقت در مارانلو به خدمت گرفته شود.

قرارداد فتل در سال ۲۰۱۷ تمام می شود و مرسدس ممکن است که این مرد آلمانی را بخواهد، پس این شانس برای رایکونن وجود دارد که اگر هم تیمی اش برود او در فراری باقی بماند.

با این اوصاف، اگر مرد فنلاندی ما که پیرترین راننده در فرمول یک است بخواهد در فرمول یک و در جمع قرمزها بماند باید عملکرد خوبی در این فصل داشته باشد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

9 دیدگاه

  • Ashkan_Ariafar@

   14

   2

   من یه هفته پیش گفتم کیمی رایکونن گرندپری چین رو میبره.
   الان هم حرفم همونه. گفتن دلایلش از حوصله بحث خارجه ولی فقط یکیشو میگم،
   فتل نقطه قوت رانندگیش لپ تایم و پیشتازی هست،پیست چین پر از منطقه مناسب سبقت.
   اگر فرراری ها بهتر یا برابر با مرسدس باشن، کیمی توی این پیست بهتر از لویس و والتری و سباسشن هست چون تحت فشار ماشینای عقبی، خیلی خوب دفاع میکنه.

   • Amin mashhad

    2

    1

    من با نظر اکثر دوستان موافقم اما فکر میکنم دوران دفاعی مسابقه دادن تقریبا تموم شده با این قوانین واین شرایط سخت سبقت گیری راننده های دفاعی جاشون ته جدول امتیازات هستش الان واسه امتیاز گرفتن بایدجنگید وتهاجمی بود مثل مکس ورشتاپن…

 1. Amin mashhad

  0

  0

  باتوجه به بهترشدن لاستیک ها رایکونن که کمی ضعیفتراز فتل ورقبای مرسدسی هستش میتونه از استراتژی هنر سیاه استفاده کنه ویک پیت استاپ کمتر انجام بده مثلا مسابقه رو بالاستیک های “سافت”(دور زرد) نو شروع کنه وتا۲۸ دوربکشونه بعد بالاستیک های “مدیوم”(دورسفید) تا آخر بره. اینجوری شاید بتونه توی پودیوم قراربگیره

 2. ferrari

  3

  2

  اصلا برام مهم نیست که فتل فصل اینده در فراری میمونه یا نه برای. من اول قهرمانی فراری و بعد قهرمانی کیمی رایکونن مهمه به شدت طرفدار رایکونن هستم

دیدگاه خود را بیان کنید