موتو جی پی ایران – رومن فورسادا سرمهندس ماوریک وینالس می‌گوید هر چیزی غیر از پیروزی در گرندپری قطر ۲۰۱۷ برای موتورسوار یاماها شکست می‌بود.

در روز مسابقه، شرایط مسابقه علیه وینالس بنظر می‌رسید، او هرگز به رقبای خود در طول تست‌های پیش فصل با تبدیل شدن به سریعترین موتورسوار پیست در هفت مرحله از یازده مرحله،‌ فرصتی نداده بود.

وی رده اول خط شروع را با یک زمان فوق‌العاده کسب کرد.

شرایط آب و هوایی بد قطر و تاخیرهای چندباره و افت سریع دما می‌توانستند یک مزیت برای رقبای موتورسوار اسپانیایی بشوند، بویژه بعد از استارت ضعیف وینالس.

هرچند ماوریک وینالس کار خود را به خوبی انجام داد، او مبارزه کرد و سرانجام پیروزی ای را که مدعی آن بود با یاماها کسب کرد.

ماوریک وینالس

ماوریک وینالس

فورسادا گفت:

ما [در گاراژ تیم] نوعی فضای عجیب را می‌توانستیم احساس کنیم، جایی که رده دوم برای وینالس فاجعه بحساب می‌آمد.

اینجور بنظر می‌رسید که هیچ گزینه دیگری بجز پیروزی وجود ندارد، و هرچیز دیگری به نوعی شکست محسوب می‌شد. فشار زیادی وجود داشت، حتی بیشتر از فشار های ناشی از شرایط مسابقه.

او بهترین استارت خود را نداشت و یوهان زارکو مقداری سریعتر بود. در ادامه او صبر کرد، زمانی که یانونه درست در جلوی او به زمین خورد آرامش خود را حفظ کرد.

او در دور آخر مقداری فضا [فاصله] بین خود و دوکاتی آندره دویزیوسو باز کرد، موتوری که در شتاب گیری از دنده چهار کاملا سریع است.

این کار تنها راه برای متوقف کردن دوکاتی در مسیر های مستقیمی بود. وینالس این کار را عالی انجام داد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید