فرمول یک ایران – پس از اتفاقات اولین مسابقه فصل تیم های حاضر در فرمول یک باور دارند که پیدا کردن تنظیمات مناسب خودرو در فصل جدید کار دشواری است و خودرو های جدید به کوچک ترین تنظیمات بسیار حساس هستند.

یکی از ویژگی هایی که در تمرینات زمستانی مشخص شد حساسیت تنظیمات لاستیک و تاثیر آن بر هندلینگ خودرو است. به همین دلیل تیم ها تلاش زیادی برای درک بهتر از خودرو می کنند تا بتوانند تنظیمات مناسب برای لاستیک ها را پیدا کنند.

با توجه به عملکرد تیم های مدعی همچنان پیش بینی می شود که هنوز تنظیمات ایده آل برای خودرو ها دور از دسترس است. مدیر تیم مرسدس توتو ولف اعتقاد دارد که همیلتون نسبت به فتل مشکل بسیار بیشتری با لاستیک های خود داشته است.

او گفت:

من معتقدم لاستیک های جدید در یک بازه مشخص عمل می کنند. اگر شما کم تر یا بیش تر از این بازه عمل کنید به راحتی لاستیک های خود را خواهید کشت.

درک درست از لاستیک های جدید نسبت به سال های گذشته نیاز به زمان بیشتری دارد .

کریستین هورنر و توتو ولف

کریستین هورنر و توتو ولف

مدیر ردبول کریستین هورنر نیز اعلام کرد برای تکرار نشدن نتیجه جایزه بزرگ استرالیا تیمش زمان بیشتری برای بدست آوردن تنظیمات جدید نیاز دارد.

هورنر گفت:

کوچک ترین تغییر در تنظیمات خودرو واکنش آن را در مسیر بسیار تغییر می دهد. با توجه تغییر اندازه لاستیک ها ما نیاز به آنالیز و بررسی بیشتری داریم.

هورنر همچنین معتقد است تیمش در ادامه فصل حرف های زیادی برای گفتن دارد.

او ادامه داد:

در استرالیا خوب نبودیم. فراری امسال کار بزرگی انجام داده است، آن ها موتور و شاسی بسیار قوی دارند. در مسابقه اول نیز خوب ظاهر شدند اما در یک فصل ۲۰ مسابقه ای برای قضاوت کمی زود است.

من اطمینان دارم که در ادامه کار زیادی برای انجام داریم و می توانیم خود را در رقابت به فراری و مرسدس برسانیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

 1. یوسف 1814

  11

  1

  اینکه ردبول نتونه تنظیمات مناسب رو پیدا کنه نشون میده واقعاً کار سختیه

  مرسدس مهندسای خوبی داره اما تو این سه سال اخیر زیاد به خودشون فشار نیاوردن تنبل شدن
  ولی حالا با نتیجه استرالیا دیگه به خودشون اومدن و برای چین نقشه های زیادی کشیدن
  فراری اما… باید منتظر چین باشیم و ببینیم چیکار میکنن
  پیش بینی های هواشناسی احتمال باران دادن

   • Amin mashhad

    0

    0

    تیمهایی مثل ردبول که قدرت موتورشون پایین تراز مرسدس و فراری هستش درطول فصل بایداز استراتژی هنرسیاه استفاده کنن! یعنی باتوجه به اینکه مقاومت لاستیکها دربرابر خوردگی بیشتر و بهترشدن ودیرتر تموم میشن سعی کنن یک پیت استاپ کمترانجام بدن مثلا اگه درمسابقه ی چین ورشتاپن مسابقه رو بتونه با لاستیک “سافت” (دور زرد) نو شروع بکنه و بتونه این لاستیک ها رو تا ۲۸دور بکشونه وبعدش ازلاستیک های “مدیوم” (دورسفید) نو استفاده کنه وتاآخر ادامه بده احتمال اینکه توی پودیوم باشه هست. واگه بارون بیاد با لاستیک های “وت” (دورسبز) شروع کنه واگه بارون کمترشد به لاستیک پرایم(نرمتر) بره مثلا “سافت” (دور زرد) تا آخرمسابقه ادامه بده.

   • Amin mashhad

    3

    0

    بارون امدن ازین نظر مسابقه رو جذاب میکنه که ممکنه ماشینا اسپین بشن ودورخودشون بچرخن همچنین احتمال برخوردماشینا زیاد میشه ناگفته نماند بخاطر دوتا مستقیمی که پیست شانگهای داره اگه بارون بیاد آب خیلی زیادی به هوا اسپری میشه که این هم دید راننده های عقب رو کم میکنه هم واسه ماکه ازتلویزیون مسابقه رو میبینیم جالب نیس من به شخصه دوست دارم بارون نیاد تابتونیم مسابقه رو باتمام جزئیات ببینیم

دیدگاه خود را بیان کنید