فرمول یک ایران – در حالی که تغییر قوانین فرمول یک در فصل ۲۰۱۷، باعث ایجاد اتومبیل هایی سریع تر و هیجان انگیز تر شده است اما نگرانی ها مبنی بر عدم وجود سبقت های زیاد در حین مسابقه، به خصوص پس از سبقت های انگشت شماری که در مسابقه ی استرالیا گرفته شد، رو به افزایش است. بنابراین مدیران تیم های فرمول یک اذعان می کنند که اگر مشکل سبقت گیری در مسابقات هر چه سریع تر بهبود نیابد، تیم های فرمول یک باید برای این مشکل چاره ای بیاندیشند.

مدیر تیم فرمول یک مرسدس، توتو ولف اعتقاد دارد که قوانین جدید فرمول یک، در مسیر و مکان درستی قرار دارد اما مسئله ی سبقت گیری، هنوز نیاز به بحث و گفت و گو دارد.

توتو ولف گفت:

من فکر می کنم فرمول یک در جای درست و جالبی قرار دارد. انجام هر کاری و حل و فصل هر مشکلی، چاره ی خودش را دارد. ما اتومبیل های جدید و هیجان انگیزی در این فصل داریم و تنها مشکل و مسئله ای که باقی می ماند، سبقت گیری است. باید ببینیم که این موضوع در مسابقه های بعدی چطور پیش می رود و چه چیزی پیش خواهد آمد و اگر نیازی به تنظیم و اصلاح آن باشد، فکر می کنم همه ی ما آماده هستیم که راجع به این موضوع بحث و گفت و گو کنیم اما به طور کلی فکر می کنم فرمول یک در مسیر جالبی قرار دارد.

مدیر تیم فرمول یک رنو، سایریل آبیتبول بیان کرد که به صورت ویژه نگران وضعیت سبقت گیری است و باور دارد تیم ها باید با یکدیگر برای حل و فصل این موضوع و همچنین بهبود وضعیت اتومبیل ها کار کنند.

مدیران تیم های فرمول یک

مدیران تیم های فرمول یک

آبیتبول گفت:

من باور دارم که سبقت بخشی از این ورزش است. اتومبیل های سریع تر به این معنی است که شما باید بتوانید سبقت بگیرید در غیر این صورت شما نمی توانید بفهمید چه اتفاقی افتاده است. پس صادقانه بگویم، همه چیز در پیت استاپ ها رخ می دهد. تمام شدن عمر تایر ها بسیار سخت خواهد بود و ما بر روی استراتژی یک پیت استاپ برای مسابقه خواهیم ماند.

نمی خواهم درباره ی این موضوع نا امید و افسرده باشم ولی این فرمول یک جدید است و برای همه چالش برانگیز است.

مدیر تیم ردبول، کریستین هورنر نیز بیان کرد که می خواهد فعلا بحث درباره ی مشکل سبقت گیری را کنار بگذارد و فکر می کند جنبه های مثبت دیگری نیز در مسابقات وجود دارد.

هورنر گفت:

من فکر می کنم که ما باید بعد از دو یا سه مسابقه درباره ی این مشکل (سبقت گیری) قضاوت کنیم. در گذشته نیز سبقت های زیادی در استرالیا صورت نگرفته است.

بگذارید قبل از هر قضاوتی تا مسابقه چین و بحرین صبر کنیم چرا که سبقت گیری در این دو پیست به مراتب راحت تر است. فکر می کنم برای رانندگان این خوب است که می توانند در تمام طول مسابقه به اتومبیل خود فشار بیاورند. چرا که صرفه جویی زیادی در مصرف سوخت و همچنین نگهداری شدید از تایر ها وجود ندارد و فکر می کنم این مفید و مثبت است.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

7 دیدگاه

 1. OWL

  10

  0

  تو مسابقه استرالیا اگه اشتباه نکنم تا نفر ششم همه لپ شدن.اول از همه باید یه فکری به حال کم کردن فاصله بین ماشینها باشن.
  اگه فاصله انقد زیاد نباشه مشکل سبقت خود به خود حل میشه.فاصله تیم ها خیلی زیاده.

  • سجاد

   3

   6

   فقط مشکل ماشین نیست ماشینای امسال بیشتر تفاوت راننده هارو مشخص میکنه تا پارسال.پس بخشی از این فاصله برای این مسئله س.واقعا روندشون سخته جسارت و نبوغ میخاد مخصوصا ایپکس پیچا که کمی تفاوت داره با ماشینای پارسال و هوش بیشتری میخاد بدونی چیکار کنی.

 2. Amin mashhad

  0

  0

  نمیدونم میشه مسابقه چین رو با یک پیت استاپ تموم کرد یا نه . تیمهایی مثل ردبول که موتور ضعیفتری دارن بهتره ازاستراتژی هنر سیاه استفاده کنن. یعنی باتوجه به یهترشدن لاستیک ها دراین فصل انجام یک پیت استاپ کمتر تا بتونن فاصله رو با ماشینای جلویی کمتر کنن
  مثلا با لاستیک های نو سافت شروع کنن وبتونن ۲۸ دور بکشونن بعد بالاستیک های نو مدیوم تا آخر ادامه بدن البته با تجربه ای که از فصل های پیش بدست امده مشخصه که این پیست فرسایش لاستیک زیادی داره

 3. شاهین

  9

  0

  اگه سبقت گیری به همین روال مشکل باشه به قول آبیتبول فقط توی پیت استاپ ها میشه نفرات جابجا بشن. با اینکه طرفدار فراری هستم ولی حال نکردم که همیلتون پشت ورشتاپن گیر افتاده بود و نمیتونست ازش رد بشه. مسئله دفاع ورشتاپن یه طرف ولی مشکل سبقت ماشین ها واقعا اذیت کنندس. شور و هیجان مسابقه گرفته میشه

دیدگاه خود را بیان کنید