فرمول یک ایران – مکلارن با وجود مشکلات موتور هوندا در سال سوم همکاریشان هرگونه پیشنهادی در مورد ساخت موتور جدید در فرمول یک را رد کرد.

کمپانی بریتانیایی پس از دو سال کم فروغ در فرمول یک بدلیل ضعف در سیستم موتور هوندا خبر از فصلی امیدوار کننده به همراه موتور جدید هوندا داد.

مک لارن - هوندا

مک لارن – هوندا

اما در تست پیش فصل در پیست بارسلونای اسپانیا اثبات شد که مشکلی در پاوریونیت جدید هوندا ناشی از قابلیت اطمینان و قدرت وجود دارد.

و با اینکه گرندپری استرالیا به آن بدی که آن ها انتظار داشتند نبود، مشخص است پیشرفت بزرگی که مکلارن به آن نیاز داشت اتفاق نیافتاد و مکلارن به هدف های خود در بخش کارایی موتور دست نیافته است.

مکلارن پیشنهادی جدید درمورد تهیه موتور به مرسدس داده است در صورتی که با هوندا قطع همکاری کند، اما خبر هایی به گوش می رسید در رابطه با اینکه آن ها موتور خودشان را در فرمول یک بسازند.

اما زاک براون، مدیر اجرایی مکلارن هرگونه خبر درمورد تهیه موتور فرمول یک توسط مکلارن را رد کرده است.

زاک براون

زاک براون

او گفت:

شرکت مکلارن کسب و کار متفاوتی با شرکای نزدیک خود دارد.

موتور (هایپرکار) های مان مکلارن است اما تیم فرمول یک اولویت های اقتصادی و راه متفاوتی برای مسابقه دادن دارد و این موضوع گفت و گو ما نیست.

در ده سال آینده چه کاری می توانیم انجام دهیم؟ چه کسی می داند؟ اما این موضوع خوبی برای بحث کردن در حال حاضر نیست.

ما سازنده موتور نیستیم، ما یک تیم مسابقه و سازنده ماشین هستیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

7 دیدگاه

 1. overtake

  10

  0

  ساخت موتور اون هم موتور فرمول یک به شدت پیچیده، پر هزینه و زمان بر است
  که تا رسیدن به یه موتور مطلوب و با قابلیت اطمینان بالا نیاز به زمان
  زیادی دارد که حتی با توجه به اینکه مک لارن خودش سوپر اسپرت ساز است
  باز هم همچین ریسکی را مطمئنا نخواهد کرد

 2. cfz

  6

  1

  کار هر شرکتی نیس موتور فرمول ۱ ساختن وگرنه شرکت های زیادی هستن که سوپراسپرت میسازن ولی نمیتونن موتور فرمول یک بسازن

 3. فرزاد

  3

  10

  بعضی هاتون یه طوری نظر میدین که انگار فوق تخصص دارین تو فرمول ۱
  هوندا برای رقابت های ایندی کار موتور میسازه و موتور ساختن برای همچین رقابتی یعنی داشتن بالاترین فناوری و تکنولوژِی(برای اشنایی بیشتر با ایندی کار در اینترنت سرچ کنید)
  موتور فرمول یک ساختن هم هیچ پیچیدگی نداره،فقط زمان بره
  مک لارن هم به خاطر تجربه بالای هوندا در ایندی کار ترجیح داده که موتورفرمول ۱ رو براشون بسازه

  • ferrari

   7

   0

   مکلارن ۵۷ ساله که داره مسابقه میده ۵۷ سال برای ساخت یه موتور زمان کمی نیست برای هوندا هم سه سال زمان کمی نیست. عیار خودروسازان واقعی همچین جایی مشخص میشه،دوست عزیز اینو بدون مسابقات فرمول یک بالاترین سطح مسابقات اتومبیل رانیه و محدودیت بالایی از طرف فیا وضع شده حالا تو این چهارچوب تیم ها باعث خلق تکنولوژی میشن همه ی جذابیت فرمول یک هم به همینه مسابقات ایندی هم شبیه فرمول یکه ولی این کجا و اون کجا

  • سجاد

   4

   1

   منم همین عقیده رو دارم البته موتور فرمول یک واقعا پیچیده هست یعنی توربو شارژ هیبریدی خاصی هست که با ماشینای سوپر اسپرت هیبریدی واقعا تفاوت زیادی داره ولی این احتمالا برمی‌گرده به اینکه فعلا براشون صرف نمی‌کنه و نمی‌خوان برای موتور ساختن وقت بذارن وگرنه من فکر می‌کنم اگه می‌خواستم و تو اولویتشون بود مک لارن میتونست اینکارو انجام بده چون تکنولوژی خودروسازیشون واقعا جزو بهترینهاست.

   • ferrari

    0

    0

    باشما موافقم اگه موتورها تنفس طبیعی باقی میموندن شاید هوندا میتونست حرف های زیادی هم برا گفتم داشته باشه اما تیم ها باید توهر شرایطی بتونن خودشونو تطبیق بدن و باعث خلق تکنولوژی بشن اگه میخوان پیروز بشن. با قسمت دوم حرف شما مخالفم مکلارن درسته تکنولوژی های خوبی داره اما درمقایسه با فراری اینطور نیست اگه دقت کرده باشی تقریبا تمام تیم های فرمول یک به غیر از فراری در انگلیس اتومبیل میسازن و اونجا برای مسابقه اماده میشن حتی تیم مرسدس هم در انگلستان قرار داره چون به عقیده ی اونها در انگلیس بهتر میشه خودروهای مسابقه ای ساخت انگیسی ها سابقه درخشان و طولانی در موتوراسپرت دارن اما همیشه روی موتور اتومبیل های مسابقه ای ضعیف بودن و هستن. مطمئن باشید اگه مکلارن میتونست حتما خودش موتور میساخت یا حداقل در ساخت موتور بهتر با هوندا همکاری میکرد

 4. Amin mashhad

  3

  0

  ساختن موتورهای قوی به راحتی امکان پذیر نیس حتی نیاز به دانش های تک هست برندهای بزرگی مثل بی ام دبلیو آئودی لامبورگینی و پورشه چرا وارد فرمول نمیشن حتما شرایط رومناسب نمیبینن یکی ازون شرایط بحث فنی وموتور هستش هوندا خیلی عزم راسخ وقوی داره که همچنان داره تلاش میکنه امیدوارم بزودی کیفت بالایی رو ارائه بده

دیدگاه خود را بیان کنید