فرمول یک ایران – مارک وبر راننده سابق فرمول یک پس از برد فتل در استرالیا گفت که نسل جدید خودرو های فرمول یک، انگیزه مبارزه و برد را دوباره به هم تیمی سابقش، سباستین فتل باز گردانده است.

وبر که خود را از فرمول یک در سال ۲۰۱۴ بازنشسته کرد، پنج فصل با فتل در تیم ردبول هم تیمی بوده است. کارشناس حال حاضر فرمول یک درباره ی برد راننده ی آلمانی تیم فراری در ملبورن گفت:

با برد در افتتاحیه فصل می توانم بازگشت انگیزه را به فتل به خوبی ببینم.

در سال گذشته تیم فراری شانسی برای رقابت با مرسدس نداشت و این موضوع انگیزه او را بسیار کاهش داد.

سباستین فتل - گرندپری استرالیا 2017

سباستین فتل – گرندپری استرالیا ۲۰۱۷

برد استرالیا برای او بسیار مهم بود بخصوص از نظر ذهنی که او را آماده رقابت برای قهرمانی می کند.

به عنوان یک راننده سخت تر شدن رانندگی با خودرو های جدید، رسیدن به مرزها دشوار می کند که پیدا کردن این حد و مرز در تخصص او است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

14 دیدگاه

 1. Saeed

  15

  1

  دقیقا.همون چیزی ک تو ردبول باعث میشد خودش پنجم یا ششم بشه ولی فتل برنده میشد وگرن سلطه ردبول خیلی با مرسدس فرق میکرد و تنوع برنده زیاد بود و اینطور نبود که تمام سال رو یک-دو کنن

 2. Scu

  8

  6

  این پیروزی واسه روحیه سب خیلی خوب بود و انگیزشو چن برابر کرد و دوباره اعتماد ب نفسش چند برابر شد ?
  قهرمانی فرمول یک ۸۰ درصدش ب ماشینی ک میرونی بستگی داره
  ولی کلا فقط یه راننده هست ک میتونه نهایت استفاده رو از ماشینی که در اختیارشه بگیره و اونم فرناندو الونسوئه

 3. Amin mashhad

  1

  15

  واسه قضاوت باید تا مسابقات اسپافرانکورچامپ صبرکرد رقبا بیکار نمیشینن فتل باتجربه هست اما جوانترها انگیزشون زیاده امیدوارم موقعیتی پیش بیاد که فتل پشت مکس ورشتاپن گیرکنه ببینیم میتونه بهترازهمیلتون عمل بکنه!!!!! فصل پیش که یادمه کلی فحش خواهرمادر به مکس میداد!!!!

  • آرشام

   14

   0

   امین مشهد
   مکزیک که به مکس و بقیه فحش داد علتش چیز دیگه ای بود.
   واقعا کار مکس درست نبود،
   مکس باید جایگاه رو پس میداد.
   دوست عزیز همه چی رو با هم قاطی نکن.

  • ali911

   12

   1

   وتله که بلده فحش بده! همیلتونو فراموش کردی یه دور پشت سر گوتیرز گیر کرد چی کار کرد؟ بعدش، همیلتون واسه استرالیا لاستیک تازه داشت لاستیک وتل خیلی نو تر از مال ورشتپن نبود. بعدم که اگه بلد نبود از مکس سبقت بگیره تو دبی هم اینکارو نمی کرد چون نیازی هم نبود و بدون سبقت از مکس چهارم کل میشد.(لطفا نگین مقایسه یاس مارینا با ملبورن من واسه مثال گفتم مطمئن باشین وتل باز هم می تونه این کار رو بکنه. البته این قدر ملبورن ملبورن می کنین می گین پیست سرعتی نیست به هر حال سبقت از ردبول که تو تمرینا یه ثانیه کندتر بود و لاستیک هم نداشت نباید خیلی سخت باشه حتی تو ملبورن. کافی بود همیلتون فاصله نیم ثانیه ای با مکس حفظ کنه تو کفی اول برسونه حداقل تو کفی دوم سبقتو بگیره تمام که با موتور غول مرسدس و drs نباید برای قهرمان سه دوره جهان سخت باشه!)

   • cfz

    0

    5

    با این حساب فک کنم شما بهتر از قهرمان سه دوره بلدی. آسونه که به زبون بیاری ولی عمل کردنش زمین تا اسمان فرق میکنه اونم با این ماشینای جدید. لوییس یه چیزی میدونست که میگفت نمیشه سبقت گرفت داداچ

   • ali911

    3

    0

    آره لوییس جانتون حد توانایی خودش رو می دونسته که گفته غیرممکنه

  • F1 fan

   4

   1

   والا کارایی که مکس می کنه برای اینکه ازش سبقت نگیرن رو بقیه هم بلدن فقط بقیه عقل تو کلشونه ولی مکس نه!
   فصل پیش تو مستقیمی اسپا جلوی کیمی,تو سوزوکا جلوی همیلتون و تو ابوظبی جلوی رزبرگ و چند جای دیگه که یادم نیست تو محدوده ترمز گیری تغییر مسیر میداد بعد انتظار داری راننده پشتی بتونه به راحتی سبقت بگیره؟
   تو ابوظبی فتل و رزبرگ فهمیدن چجوری ازاین بچه باید سبقت بگیرن،اقدام به سبقت گیری از مکس سر پیچ ها معمولا نتیجه ی بدی داره چون باید خارج از ریسینگ لاین برن و وقتی با تغییر جهت مکس مواجه میشن باید محکم بکوبن رو ترمز و سرعت از دست بدن و مکس خیلی راحت دوباره فاصله می گیره(رزبرگ خیلی با فاصله ازش وارد پیچ شد که بازم دقت کنی مکس تغییر جهت داد ولی دیگه دیر شده بود)
   کلا اینارو گفتم که بگم سبقت از مکس به خاطر تخلفات بیشمار این بشر سخته وگرنه اگر چند بار توبیخ بشه می بینی که اونم مثل بقیه است،هرچند فصل پیش تو سیلوراستون و ژاپن عالی کار کرد زیر فشار مرسدسی ها

   • Mojtaba

    0

    0

    ولی تو استرالیا هیچ اشاره ای نشده که مکس جلوی همیلتون دچار تخلف یا رفتار خطرناک شده باشه

   • کورش

    5

    2

    خیلی جالبه، اینجا همه از داورا و فیا خودشونو بالاتر میدونن. تخلفاتی رو میبینن که اونا ندیدن. اگه بنظر شما ورشتپن خطا میکنه و بقیه نمیبینن احتمالا یا فیا و داورا کور هستن یا قوانینو بلد نیستن. اگه وقت آزاد داشتی حتما یه دوره آموزشی براشون بذار. از نظر امثال شما فقط دو سه تا راننده حق دارن برنده بشن و بقیه هم باید بکشن کنار.

   • F1 fan

    1

    0

    ببخشید استاد ما بی ادبی کردیم در برابر شما
    جالبه فصل پیش برنی شخصا گفت که دوست داره تصادف هم ببینه و درگیری بالا باشه بین راننده ها و چیزی که ما دیدیم و شما هم اگر چشمتو خوب باز کنی میبینیش تغییر لاین مکس تو ناحیه ترمزه که یه چیزه عادی شده و یکی دوبار هم نیست
    خود مارتین تو گزارشه ابوظبی و سوزوکا اشاره کرد به این موضوع(ولی شما خیلی خفنی بازم قبول نداری)و بعد سوزوکا بود که قوانین سخت تر شد برای تغییر مسیر تو ناحیه ترمز(سر همین حرکت همیلتون از پیست رفت بیرون)
    نکنه تغییر مسیر تو مستقیمی مونزا(یا اسپا دقیق یادم نیست)جلو کیمی رو هم ندیدی استاد؟(که داد همه در اومد ولی کسی بازم چیزی نگفت)
    درضمن قبل از اینکه بخوای قضاوت کنی بدون واسه من فرقی نداره اکون قهرمان بشه یا آلونسو
    طرفداره اینم که مسابقه جذاب باشه و در عین عدالت و رعایت قوانین
    در مورد استرالیا هم مجتبی درست گفته،من نگفتم تخلفی کرد حرفم این بود سابقه قبلیش تاثیر روانی رو میذاره رو راننده پشتی که همون ترس از تصادفه و چه بسا اگر همیلتون می خواست فشار بیاره بازم از این حرکتای احمقانش میزد

 4. Amin mashhad

  2

  1

  دوستان مکس ورشتاپن وقتی درترمزگیری تغییرمسیرمیدادکه این کار هنوز تخلف نبود وقتی داورها اینکاروممنوع کردن دیگه اینارو نکرد پس راننده های دیگه قبلامیتونستن اینکارو بکنن یا نبوغ مکس ورشتاپن رو نداشتن یا جراتش رو!!!!!!!
  آرشام عزیز منم منظورم مکزیک نبود کلی گفتم اگه فتل پشت مکس گیر کنه باید ببینیم رد میشه یا باز فحش میده شما بیشتر دقت کن!

دیدگاه خود را بیان کنید