فرمول یک ایران: مکس ورشتپن، ستاره­‌ی جوان تیم ردبول در جدیدترین مصاحبه­‌ی خود اعلام کرد که تماشاچیان نباید انتظار سریع‌تر شدن خودروها را در تمام پیست ها داشته باشند.

تایرهای عریض‌تر و داون­‌فورس بیشتر-که حاصل اعمال قوانین جدید فرمول یک هستند- چسبندگی بیشتری را برای ماشین ها به ارمغان می­‌آورند در نتیجه در اغلب پیست ها اختلاف زمانی (نسبت به ۲۰۱۶) به حدود پنج ثانیه میرسد.

زمان لوئیس همیلتون که  با آن خط یک استرالیا را از آن خود کرد، ۴٫۲ ثانیه با سال ۲۰۱۵ اختلاف داشت با این حال راننده­‌ی هلندی اعتقاد دارد که این اختلاف زمانی به طراحی پیست هم مربوط میشود.

پیست هم مهم است. مثلا در بارسلونا که داون­فورس اهمیت بالایی دارد، اختلاف حتی به بیش از پنج ثانیه هم میرسد اما شاید در مونزا از پارسال کندتر باشیم. این شرایط پیست به پیست متفاوت است.

پیست مونزا – فرمول یک ایتالیا

همان طور که میدانید، در پیستی مثل مونزا که مستقیمی طولانی دارد خودروها به دلیل وزن بالاتر و درگ بیشتر کندتر خواهند بود.

مکس هم مثل دیگر رانندگان از قوانین امسال استقبال کرد. شرایط جدید مسابقات چالش های جدیدی برای رانندگان ایجاد کرده است از جمله افزایش سرعت خودرو در هنگام ورود به پیچ ها و فشار فیزیکی بیشتری که به راننده وارد میشود.

مسابقه دادن با این خودروها لذت­‌بخش‌­تر است! مخصوصا وقتی در مراحل تعیین خط با بنزین کم وارد پیست میشویم و با سرعت پیچ ها را پشت سر میگذاریم.

در مقابل، کنترل مجدد خودرو بعد از هر اشتباه سخت­‌تر شده. دلیل این اتفاق، عریض‌تر شدن تایرها است. این تنها مسئله­‌ی خودروهای جدید است. در کل اگر بدانید خودروی خود را به کدام بخش از پیست هدایت کنید، از مسابقه لذت خواهید برد!

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

6 دیدگاه

 1. Amin mashhad

  6

  21

  عاشقتم مکس. به امید قهرمانیت هیب هیب هووووورررررراااااااااااااا
  خداییش از وقتی تو امدی به مسایقات کسل کننده ی فرمول۱ هیجان دوباره بخشیدی
  عاشقان مکس ورشتاپن اعلام حضور کنن

 2. Amin mashhad

  1

  0

  کارش توی مکزیک برخلاف مقررات نبود وگرنه استیووارت ها توبیخش میکردن حالا یه جوان امده توفرمول یک که محافظه کاری رو گذاشته کنار چرا بایدتوبیخ بشه؟ بارهاوبارها موردتحسین همگان بوده بهترین سبقت سال روگرفته

دیدگاه خود را بیان کنید