فرمول یک ایران – مدیر غیر اجرایی مرسدس، نیکی لائودا اعتقاد دارد که فاصله بوجود آمده در جایزه بزرگ ملبورن بین دو راننده فراری طبیعی نبوده است و کار کیمی رایکونن برای رسیدن به سباستین فتل بسیار دشوار خواهد بود.

فتل در استرالیا اولین پیروزی فصل فراری را به ارمغان آورد و هم تیمی اش مسابقه را در مکان چهارم، عقب تر از دو راننده مرسدس، لوئیس همیلتون و والتری بوتاس به پایان رساند.

نیکی لائودا

نیکی لائودا

لائودا گفت:

اگر فتل این روند را ادامه دهد، فاصله زیادی بین او و رایکونن ایجاد خواهد شد چون او قهرمان چهار دوره فرمول یک است. کار رایکونن نیز بسیار دشوار خواهد بود.

ژان تاد، رئیس فدراسیون جهانی اتومبیلرانی (FIA) نیز با تایید صحبت های لائودا اعلام کرد که فتل رقیب بسیار سخت تر از نیکو روزبرگ برای همیلتون است. او در مصاحبه با مجله آلمانی بیلد گفت:

فتل مرا به یاد مایکل شوماخر می اندازد.

هر دوی آنها تشنه پیروزی هستند و می توانند تیم را به موفقیت برسانند. برد فتل در استرالیا برای فرمول یک بسیار مهم بود چون مشخص شد که بالاخره مرسدس یک رقیب سرسخت پیدا کرده است.

دومین مسابقه فصل ۲۰۱۷ فرمول یک در پیست شانگهای چین برگزار خواهد شد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

9 دیدگاه

 1. Scu

  13

  0

  مطمئنن کیمی هم به ظرفیت اصلی ماشین میتونه برسه و پودیوم رفتناش شروع میشه.
  مسابقه قبل وقتی بهش گفتن که همیلتون ممکنه یه بار دیگه ب پیت لین بیاد، کیمی گفت اوکی اوکی ??
  معلوم بود یه مشت اجیل تو فرمون گذاشته بود و بیخیال مسابقه شده بود ?
  عاشق شخصیتشم

 2. شاهین

  5

  0

  دوستان یه خبر خوندم که کیمی رایکونن میخواد خودش رو بازنشسته کنه. گفته من چیزهایی رو که از فرمول ۱ میخواستم به دست آوردم دیگه چیزی وجود نداره برای من که بخوامش یا بخوام ثابتش بکنم.
  با این تفاسیر فراری باید دنبال یه راننده خوب برای فصل بعد باشه

 3. miad

  3

  2

  اگر این خبر رو امروز خوندید که کیمی گفته بازنشسته میشه تعجب نکنید امروز روز اول اوریل روز احمق هست ? و هرکی ی چرتی و پرتی میگه مثلا ناندو هم گفته بود بخاطر جراهت تو چین نیست

 4. Amin mashhad

  5

  9

  من از بازنشسته شدن رایکونن خوشحال میشم و استقبال میکنم چون راننده ی جوانی مثل آنتونیوجیوویناتزی فرصت نشون دادن استعدادهاشو پیدامیکنه کاشکی قهرمان مشهدی ما یعنی کوروش محمدخانی نیز بتونه توی فرمول۱ حضور پیداکنه

 5. آرشام

  7

  2

  خداییش اولین نظری هم که بعد مسابقه استرالیا دادم همین مطلب بود.
  که چرا رایکونن عقب افتاد؟فقط به دو تا پاسخ رسیدم
  یک اینکه شاید تنظیمات و ستاپ متفاوتی با فتل داشته
  و دوم اینکه
  واقعا کند شده و فتل محشر شده
  جواب دیگه ای نیافتم.
  به امید فصلی جذاب

دیدگاه خود را بیان کنید