فرمول یک ایران – تیم فرمول یک سائوبر موتورهای هوندا و مرسدس را برای جایگزینی با موتور حال حاضر خود یعنی فراری مد نظر دارد. این گروه سوییسی مدتی طولانی است که از موتور فراری استفاده می کند.

سال گذشته حدس و گمان هایی در مورد تیم سائوبر برای استفاده از موتور هوندا وجود داشت و با توجه به اینکه تیم مک لارن با موتور هوندا شروع سختی در این فصل داشت و احتمال اینکه آنها بار دیگر به استفاده از موتور مرسدس روی بیاورند، در این صورت، اگر این احتمال به واقعیت تبدیل شود و سائوبر از موتور هوندا استفاده کند، این تیم سوییسی به استفاده کننده ی اصلی از موتور هوندا تبدیل می شود.

با حضور پاسکال ورلاین در تیم سائوبر، احتمال کمک هزینه ی تیم مرسدس به تیم سائوبر نیز قوت می گیرد چون سال گذشته تیم آلمانی یک قرارداد برای حمایت از پاسکال ورلاین و استبان آکون در تیم مانور داشته است.

تصمیم نهایی به زودی گرفته خواهد شد، زیرا تحت ضمیمه ی نهم از مقرارت ورزشی فرمول یک، تولیدکنندگان باید به فیا اعلام کنند که از تیم های خواستار تجهیزات حمایت کنند. مدیر تیم مونیشا کالتنبورن تایید کرده است که مذاکرات با هوندا صورت گرفته است. او می گوید:

تمام چیزی که من می توان بیان کنم این است که مذاکرات با آنها را تایید کنم. اما ما در مورد وضعیت موتور باز هستیم.

به نظرم ما چندین گزینه داریم. ما می دانیم که به زودی تماسی گرفته خواهد شد. این را می دانیم و البته هر چه این موضوع سریعتر مشخص شود برای توسعه بهتر می باشد.

در مورد مرسدس نیز او بیان می کند:

این نیز یکی از احتمالات است. همانطور که گفتم، ما چندین گزینه داریم و به طور قطعی تصمیم نگرفته ایم.

تیم فرمول یک سائوبر از فصل ۲۰۱۱ از موتورهای فراری استفاده می کند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

 1. Scu

  5

  0

  میخوان تبدیل ب موش ازمایشگاهیه هوندا باشن
  تا مرسدس و فراری و رنو هستن،چرا هوندا ?
  همین الانش با موتورهای قدیمی فراری دارن با مک لارن رقابت میکنن

 2. Ghost

  7

  0

  هوندا تا تمام و کمال گند نزنه به فرمول ۱، بی خیال نمی شه. تیمی مثل مکلارن رو از عرش کشید به فرش و ۳ سال از بهترین روزای فرناندو رو حروم کرد.????

دیدگاه خود را بیان کنید