موتو جی پی ایران – کوین شوانتز [Kevin Schwantz] قهرمان سال ۱۹۹۳ مسابقات ۵۰۰cc می‌گوید که برنده مسابقه قطر، ماوریک وینالس، به اندازه کافی باهوش است تا بداند که چگونه در طول یک فصل طولانی با قهرمانان سال‌های پیش مبارزه کند.

وینالس،قهرمان سال ۲۰۱۳ در موتو۳، در سال ۲۰۱۵ با سوزوکی وارد موتو جی پی شد و در سال گذشته اولین برد خود در یک گرندپری و رده چهارمی در جدول نهایی فصل را در موتو جی پی از آن خود کرد و درحال حاضر دوران حرفه‌ای خود در یاماها را شروع کرده است و اولین مسابقه فصل ۲۰۱۷ را در قطر برنده شده است.

ماوریک وینالس

ماوریک وینالس

شوانتز گفت:

من فکر می‌کنم ماوریک بسیار باهوش است و مطمئن هستم که تیم وی تمام آخر هفته‌ها بارها و بارها به او خواهند گفت که، “این مسابقه در رابطه با قهرمانی فصل است و اگر این هفته کمی ضعیف بودیم [کمتر از توقعات بودیم] تو فقط تلاش کن تا بهترین نتیجه را بدست بیاوری و اگر که در مسابقه رده از دست داده‌ای، حماقت نکن که بخواهی یکدفعه از جایگاه دهم برسی به جایگاه بالا [با بی فکری و بی احتیاطی عمل نکند].”

تا زمانیکه یک نفر او را حمایت کند، تا زمانیکه او یک مربی و مرشد دارد، فکر می‌کنم او کارها را به خوبی انجام خواهد داد.

شوانتز تاکید می‌کند تمرکز زیاد روی قهرمانی فصل، حتی اگر شما کاملترین پکیج را دارا باشید، تمایلی بیش از حد معمول برای رسیدن به موفقیت در شخص ایجاد می‌کند، که خود یک چالش است.

قهرمان ۲۵ گرندپری ادامه داد:

زمانی که شما یک موتور به شدت رقابتی دارید مبارزه کردن خیلی سخت‌تر است. چون در هر دو سمت گاراژ تیم، موتورها از سریعترین‌های پیست هستند.

شما باید تلاش کنید تا همواره خود را در سطح بالا نگه دارید و همچنین باید نیم‌نگاهی به قهرمانی داشته باشید. اگر این ذهنیت را ندارید، باید آنرا بیاموزید.

اما همانطور که گفتم ماوریک باهوش است، بنابراین امیدوارم او چیزی را انجام دهد که همه ما فکر می‌کنیم می‌تواند انجام دهد.

شوانتز اضافه کرد که بخاطر [جذابیت] موتو جی پی امیدوار است که وینالس و قهرمان سه دوره مسابقات مارکز، بتوانند به توسعه رقابت‌ها کمک کنند.

وینالس - مارکز

ماوریک وینالس – مارک مارکز

ماوریک ۲۲ ساله و مارک ۲۴  ساله و هر دو اسپانیایی هستند، شما قطعا پیشرفت کردن را می‌بینید. شاید مثل رقابت شوانتز و [وین] رینی.

این رقابت می‌تواند برای شش تا هشت فصل ادامه یابد و اگر آنها  همچنین بتوانند آن مدل مبارزه را با سایر موتورسواران قدرتمند نیز انجام دهند، این دقیقا چیزی است که این ورزش به آن نیاز دارد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

  1. mosi

    4

    2

    این شوانتز فکر کرده کیه!!!توی سایت موتوجی پی قبل مسابقه قطر خوندم که گفته بود وینالس دست روسی رو از پشت می بنده و احتمالا روسی آخر فصل مجبور به خداحافظی میشه فقط بخاطر سریع بودن ماوریک!!

دیدگاه خود را بیان کنید