فرمول یک ایران – لوئیس همیلتون برای کسب چهارمین عنوان قهرمانی اش تشنه تر از همیشه است و فکر می کند که سباستین فتل رقیب سرسخت تری نسبت به نیکو روزبرگ است و خود را برای رقابت با او آماده می کند.

نیکو روزبرگ و لوئیس همیلتون چهار سال هم تیمی بودند و سه سال برای قهرمانی با هم رقابت کردند تا این که بالاخره در سال ۲۰۱۶ بر خلاف سال های قبل، روزبرگ توانست مچ همیلتون را بخواباند.

بعد از اینکه سباستین فتل از تیم فراری توانست اولین مسابقه ی فصل جدید در استرالیا را ببرد، از همیلتون پرسیده شد که آیا رقابت سخت تری با فتل نسبت روزبرگ خواهد داشت؟ او پاسخ داد:

قطعا، قطعا. من فکر می کنم که امسال بهترین راننده ها را در صدر ببینیم.

مطمئنا عالی می شود که فرناندو را هم در بالا ببینیم، ولی به نظر نمی رسد این اتفاق به این زودی ها به واقعیت بدل گردد.

حداقل یک راننده را داریم، سباستین با ۴ عنوان قهرمانی اش، او یک قدرت در فرمول یک است و برای سال های پیش رو هم همین گونه خواهد بود.

من خیلی خوشحالم که باید با او بجنگم، و البته با فراری. عالی است.

سباستین فتل و لوئیس همیلتون

سباستین فتل و لوئیس همیلتون

بعضی اوقات رابطه ی همیلتون با روزبرگ به جاهای باریک می کشید، حتی در پیست اتفاق هایی می افتاد که باعث تصادف شان می شد، حتی بیش تر از یک بار.

مرد بریتانیایی پیش از تست های پیش فصل گفت که از کار در کنار هم تیمی جدیدش یعنی والتری بوتاس بیشتر از همیشه لذت می برد چون دیگر بازی روانی ای وجود ندارد.

از همیلتون پرسیدیم که رابطه اش با فتل را با رابطه اش با روزبرگ مقایسه کند و او گفت که خیلی علاقه ندارد راجع به این مسئله نظر بدهد.

او گفت:

من خیلی رقابت با سباستین نداشته ام ولی همیشه رابطه ای همراه با احترام متقابل داشته ایم.

من فکر می کنم که احترام زیادی بین ما وجود دارد و این بیشتر هم می شود.

اشتیاقم برای کسب عنوان قهرمانی دو برابر شده است.

نیکو روزبرگ ، سباستین فتل و لوئیس همیلتون

نیکو روزبرگ ، سباستین فتل و لوئیس همیلتون

چند وقت پیش همیلتون گفت که شکستش در مقابل روزبرگ باعث شده تا برای موفقیت در سال ۲۰۱۷ بیش تر حواسش جمع باشد.

او بار دیگر تکرار کرد که آن چه خارج پیست و در زندگی شخصی اش انجام می دهد روی رانندگی اش تاثیر نمی گذارد و بیان کرد که اشتیاقش برای کسب چهارمین عنوان قهرمانی از همیشه بیش تر است.

او ادامه داد:

این زمستان همان کاری را که هر سال انجام می دهم انجام دادم.

به نظر می رسد مردم فقط چیزی را که می بینند قضاوت می کنند، اگر به سال های گذشته نگاه کنید، من به اولین مسابقه با آمادگی کامل آمدم، من در چهار سال گذشته پول پوزیشن را گرفته ام.

من همیشه آماده و سرحال حاضر می شوم، هیچ یک از کارهای دیگر که انجام می دهم باعث حواس پرتی ام نمی شوند و امسال هم انجامشان دادم.

من در چند سال گذشته رقابت های سختی داشته ام و سال گذشته مطمئنا نزدیک ترین شان بود ولی مطمئنا برای کسب چهارمین عنوان قهرمانی ام از همیشه تشنه ترم.

در حالی که فکر می کردید سال گذشته عطش من به بالاترین حدش رسیده است ولی بدانید که امسال دو برابر شده است. من آماده ام.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

27 دیدگاه

 1. Mostafa

  24

  5

  امیدوارم رقابت حساسی امسال بین سباستین و لوئیس وجود داشته باشه که البته با قهرمانی وتل تموم شه . ولی همونطور که اونها با هم رفیقن و به هم احترام میذارن هواداراشونم اینجور باشن

 2. رضا کروئی

  17

  3

  من شخصا طرفدار مرسدس هستم اما هر علاقمندی به فرمول یک می دونه که رانندگانی مثل فتل و آلونسو شناسنامه های فرمول یک هستند . همانطور که با اومدن شوماخر هیچ وقت یاد سنا پاک نشد و نمیشه هرکدام جایگاه خودشون رو دارند. طبعا نزدیک شدن ماشینها بهم از نظر فنی رقابتها رو جذاب تر می کنه و توانایی راننده ها رو به چالش می کشه. دیدن رقابت همیلتون با فتل و آلونسو و ریکیاردو و اشتاپن جوان جویای نام که به خوبی جای خودش رو در میان بزرگان باز کرده بسیار دیدنی و عالیست.

  • Ghost 44

   13

   20

   دوست گرامی با نهایت احترام باید خدمتت عرض کنم، مثل اینکه خاطرت نیست وقتی جناب فتل نتونست از مکس سبقت بگیره، از چارلی وایتینگ تا مدیریت تیم خودشو به فهش بست. حالا شما میای از ادب همیلتون خرده میگیری؟!؟!؟!؟!????

   • Ashkan_Ariafar@

    10

    12

    من با همین حرکت عاشقش شدم.
    چون احساسش رو پنهان نکرد.
    ورشتپن خیلی حرکتش مزخرف بود در ضمن روحیه جنگی فتل رو سرپیچ یادتونه؟؟؟
    ردبول توی رادیو به ورشتپن گفت جایگاه رو برگردون! مکس ولی اینکارو نکرد
    فرمولا جای بچه سوسولا نیست….این اتفاق هم افتاد!!!

 3. Saeed

  13

  6

  این رقابتیه ک آدم وقتی میبیندش میگ کاشکی رزبرگ اینجا بود و ردبول و مکلارن رقابتی تر بودن..به همیلتون احترام میزارم ولی برای بردن پادشاه باید از رو جنازش رد بشه.
  ولی کسی یاسین رو ندیده؟هرکی پیداش کرد ی شارژ ۲هزار تومنی بش میدم???

  • یوسف 1814

   10

   3

   یاسین منتظره…
   هملیتون تو چین برنده بشه و بیاد….
   شاید هم بحرین
   یا روسیه
   اسپانیا
   موناکو..
   خلاصه همیلتون برنده بشه

  • Helix.H44

   3

   11

   یاسین سلام میرسونه مشخصه که نزدیک سه سال نبردن هیچ مسابقه ای برای فتل حسابی لبریزت کرده که با یه برد اینجوری فوران کردی راه درازی در پیش داریم امیدوارم خط پایان ببینمت.همون بلایی که سر طرفدارای روزبرگ اومده بود داره سر شما هم میاد

   • س

    8

    5

    فتل، فصل ۲۰۱۵، سه تا پیروزی داشت. همون بلایی هم که روزبرگ سر همیلتون آورد، فتلم میاره.

   • Scu

    5

    4

    همیلتون با توجه ب بالا رفتن سن و کبودی هایی ک از فشار ماشین بهش وارد میشه بهتره ک زودتر قهرمانی هاشو به فتل برسونه.
    ببین فتل چی کرده ک به قول خودت حتی با ۳ سال نبردن مسابقه ای (ک البته ۲۰۱۵ سه مسابقه رو برد) باز همیلتون تو قهرمانی زیرشه

   • Ghost 44

    2

    9

    دوست عزیز شما مثل اینکه بلایی که ریکاردو سر 《پادشاهتون?》تو ۲۰۱۴ آورد رو یادتون رفته. دنیل با اون ماشین ۳ تا مسابقه رو برد اون وقت پادشاهتون چندتا مسابقه رو برد؟ فک کنم 《صفر》تا. پادشاهتونم فرار رو بر قرار ترجیح داد و اومد همتیمی کیمی پا به سن گذاشته شد. به شخصه خیلی دوست دارم سال بعد به جای کیمی، دنیل یا مکس رو بیارن فراری یا پادشاهتون بیاد مرسدس با لوئیس همتیمی بشه تا عیارش مشخص شه ببینیم بازم پادشاه پادشاه می کنین یا نه. البته با کمال احترام به طرفداران سباستین.

   • س

    6

    3

    فتل جوریه که اگه شانسی برای قهرمان شدن نداشته باشه، کلا بی خیال میشه. سال ۲۰۱۴ هم همینجور بود.
    در ضمن جوری میگی فرار بر قرار ترجیح داد که هر کی ندونه فکر میکنه کلا فرمول یک گذاشته کنار. داداش اومد فراری پرافتخارترین تیم فرمول ۱ چون همینجوری که خودش گفت شوماخر بهش گفته بود که جزیی از تاریخ فراری بشه. فراموش نکن فراری تیمیه که قهرمانهایی مثل جنسن باتن و همیلتون افسوس میخورن که چرا فرصت شرکت تو فرمول ۱ با فراری نداشتن.

   • Ghost 44

    3

    6

    شما میگی بی خیال شد ما هم میگیم بی خیال شد، چرا ناراحت میشی داداش گلم؟ من که توهینی به این جناب تاریخ ساز نکردم فقط کمی از فصل ۲۰۱۴ رو یادآوری کردم. ایشالا که خوب تاریخی میسازه نگران نباش.?????????????

 4. آرشام

  8

  4

  خداییش روزبرگ خوش تیپ ترین در ظاهر و جنتلمن ترین راننده در باطن بود
  طرفدار فتل و روزبرگ و الونسو ام بشدت
  به امید فصلی رفابتی و مهیج

  • س

   2

   1

   یاسین جون، شرط بندی اشکال نداره ولی اینجور که تو داری پیش میری من نگرانم کارت به دویل کردن برسه. خخ
   ولی جدا دلمون برات تنگ شده بود

دیدگاه خود را بیان کنید