مجله خودرو ایران – مدل جدید هایپرخودروی مک لارن که در سال ۲۰۱۹ به بازار می آید عنوان سریعترین مدل جاده ای را از P1 خواهد گرفت. مدل جدید با کد BP23 در کلاس خودروهای هایپر گرند تور جای می گیرد.

این مدل دومین خودروی هیبریدی این شرکت بعد از P1 است که انتظار می رود این تکنولوژی از سال ۲۰۲۰ در سایر خودروهای تولیدی این شرکت نیز به کار گرفته شود. PB23 از نسل جدید شاسی فیبرکربنی مک لارن که از سال ۲۰۲۰ در شفیلد ساخته خواهد شد ، بهره مند می شود که این خودروساز را قادر به تولید مدل های قدرتمندتر و منحصر به فردتری می کند.

مک لارن F1 مدل 2019

تعداد ۱۰۶ عدد از این خودرو با حدود قیمتی ۲ میلیون یورو تولید خواهد شد. تصاویر اولیه حاکی از یک کوپه با خطوط بسیار سیال و فرم آیرودینامیک است که از این مدل یک هایپر گرند تور تمام عیار خواهد ساخت.

تکنولوژی هیبرید

مک لارن اعلام کرده است که تا سال ۲۰۲۰ نیمی از خودروهای تولیدی این شرکت از نوع جدید تکنولوژی هیبرید بهره خواهند برد. اولین پرچمدار این سری PB23 است که قدرت بیشتری از مدل P1 با ۹۰۳ اسب بخار خواهد داشت که این قدرت را مدیون ترکیب موتور V8 تووین توربوی ۴٫۰ لیتری اش با نیروی الکترونیکی است.

مدیر شرکت مک لارن مایک فلویت گفت:

موتور پایه P1 که با ارتقا به حجم ۴ لیتر در مدل ۷۲۰S به کار گرفته شده در مدل جدید دستخوش تغییراتی خواهد شد. همچنین وی افزود که این مدل از پک باتری قدرتمندتری نسبت به P1 برخودار خواهد بود. اما تکنولوژی جدید هیبریدی این شرکت که با ورود این مدل در سایر تولیدات این شرکت به کار گرفته خواهد شد بسیار موثرتر است.

به نظر می رسد این تکنولوژی در سری جدید خودروهای اسپورت این شرکت که از ساختار فیبرکربنی منحصر به فرد تولیدی در شفیلد ، از سال ۲۰۲۰ به کار گرفته شود.

همچنین احتمال می رود این مدل از موتور کم حجم تر  V6 توربوشارژ با کمک سیستم الکتریکی عرضه شود. چون مدیر این شرکت از اعلام دقیق تعداد سیلندر به کار رفته در این مدل خودداری کرده است.

وی اذعان کرد به کارگیری موتورهای کوچکتر در این شرکت هیچ منعی ندارد:

مهمترین موضوع مد نظر ما ویژگی ها و توانایی های یک موتور است. اگر قدرت مورد انتظار ما تامین شود مهم نیست که این موتور ۱۲ یا ۱۰ یا هشت یا شش سیلندر باشد. موضوع اصلی عملکرد و هیجان موتور است نه تعداد سیلندر.

یکی از راهکارهای کم کردن وزن خودروهای هیبریدی به دلیل وزن اضافی این سیستم بکارگیری موتورهای کوچکتر با وزن کمتر است.

به کارگیری سیستم هیبریدی در P1 وزنی معادل ۱۴۰Kg به این مدل افزود. کاهش وزن اضافی از روی چنین مدلی کار بسیار سختی است ، اما در صورت تحقق این موضوع ، هم وزن و هم عملکرد ایده آل مورد انتظار ما برآورده خواهد شد.

موقعیت ویژه این مدل در میان سایر تولیدات

مدیر این شرکت این موضوع را متذکر شد که این مدل تفاوت های اساسی با مدل P1 دارد و هدف از ساخت این مدل یک سوپر اسپرت سریع برای استفاده در پیست نیست ، بلکه کلیه اقدامات لازم اعم از طراحی سیستم تعلیق و ارگونومی و طراحی بدنه با هدف راحتی و برای رانندگی در مسیرهای طولانی خواهد بود که این مدل را تبدیل به یک خودروی جاده ای بی نظیر می کند.

McLaren P1

McLaren P1

وی اظهار کرد:

بوگاتی تنها شرکتی است که خودروهایش را به این سبک تولید می کند ، اما بقیه تولید کنندگان خودروهای با قدرت زیاد ، آنها را برای استفاده در پیست می سازند.

BP23 با هدفی متفاوت از P1 تولید می شود و هر یک از این دو مدل ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند و این مدل جانشینی برای P1 نیست و لازم نیست که همواره خودرویی مانند آن روی خط تولید باشد و مدل جدید زمانی وارد بازار خواهد شد که تولید P1 در سال ۲۰۱۶ به پایان رسیده است.

با اینکه مدل جدید از بدنه فیبرکربنی و ۳ صندلی برخوردار خواهد بود به این معنی نیست که جاگزین مدل افسانه ای F1 است. تلاش زیادی انجام شده تا راننده در این مدل موقعیت راحت تری نسبت به F1 داشته باشد. صندلی راننده بزرگتر و دو صندلی دیگر ابعاد کوچکتری دارند اما طراحی آنها به گونه ای است که دو فرد بزرگسال به راحتی در آنها جای گیرند. دسترسی به صندلی مرکزی در مدل های ۳ سرنشین کار دشواری است اما این کار در مدل جدید بسیار راحت تر از F1 قدیمی است.

فرآیند فروش ۱۰۶ همانند شرایط مدل F1 خواهد بود و تمامی مشتریان توسط شرکت مک لارن انتخاب شده اند و شامل افرادی می شوند که نسبت به این برند وفادار بوده اند و خودرو های خود را مورد استفاده قرار می دهند و به دید سرمایه گذاری به آن نگاه نمی کنند.

Mcalren F1 1992

Mcalren F1

مایک فلویت گفت:

این مدل به افرادی که فقط مدل P1 را دارند فروخته نمی شود. من می خواهم مشتریان این مدل افرادی باشند که مدل هایی مثل ۵۷۰S ، ۶۵۰S ، ۶۷۵LT و سایر مدل ها را دارند و از آنها استفاده می کنند ، افرادی که نسبت به برند ما وفادارند و خودروی خود را مورد استفاده قرار می دهند ، از این فرصت بهره مند خواهند شد ، نه افرادی که خودرو را برای کلکسیون خود یا به عنوان جدید ترین مدل موجود در بازار و یا به خاطر قیمت خاص آن می خرند. این مدل به افرادی فروخته خواهد شد که از راندن آن لذت می برند.

همکاری MSO در این پروژه

این خودرو توسط تیم طراحی خودرو های جاده ای مک لارن طراحی و توسعه یافته است. اما همانند هر مدل دیگر توسط تیم ویژه مک لارن ملقب به McLaren Special Operations) MSO) دستخوش تغییر شده است. سرپرستی این تیم به عهده انصار علی است که تجربه همکاری با شرکت های کترهام ، لوتوس و زنوس را دارد. وی با هر یک از مشتریان برای هر چه شخصی تر کردن هر مدل کار خواهد کرد تا هیچ دو مدلی شبیه یکدیگر نباشند.

در نام گذاری این مدل ، کد ‘BP2’ نشانگر دومین خودروی حاصل همکاری این تیم با مک لارن و کد ۳ در انتهای BP23 نشانگر ۳ صندله بودن این مدل است.

شاسی جدید

مک لارن اعلام کرده است که نسل بعدی شاسی فیبرکربنی این شرکت انعطاف پذیری بیشتری نسبت به تولیدات فعلی این شرکت دارد و قابلیت قرارگیری در خودروهایی با ابعاد مختلف را دارد.

تا به امروز تمامی خودروهای جاده ای این شرکت از آغاز تولید مدل MP4-12C با فیبرکربن مونوسل یا انواع بهبود یافته تر آن عرضه شده اند گرچه در مدل ۷۲۰S در قسمت های مختلف از مونوسل II استفاده شده اما ساختار شاسی تغییری پیدا نکرده است.

McLaren 720S Velocity by MSO

McLaren 720S

به گفته این شرکت در شاسی جدید شاهد نقاط سخت و گسیختگی بین تیغه های مونوسل و مونوکیج شاسی های فعلی نخواهیم بود. این شاسی سبکتر و محکم تر است و قابلیت استفاده در انواع متعدد را دارد.

مدیر این شرکت گفت:

انعطاف پذیری امری ضروری برای خودروهای هیبریدی آینده خواهد بود ، اما این شاسی به این شرکت امکان تغییرات بیشتری در تولید محصولات خود را می دهد ، مانند اضافه کردن صندلی های اضافی! در حالی که BP23 دارای ۳ صندلی است اما ممکن است در آینده شاهد تعداد بیشتری صندلی در خودروهایمان باشیم.

در حال حاضر حدس و گمان هایی از تولید یک خودرو تک سرنشین ویژه پیست مطرح است. اما آیا در آینده شاهد خودروی ۲+۲ یا چهار صندلی در مک لارن خواهیم بود ؟ این موضوعی است که در حال حاضر برای آن برنامه ای نداریم اما شرکت در حال رشد است و احتمال چنین امری وجود دارد. اگر نگاهی به مدل ۵۷۰GT که سال قبل آن را ارائه کردیم نگاه کنید با یک خودروی سوپر گرندتور مواجه هستید و امکان رشد در این زمینه و نیاز به ارائه فضای سرنشینان بیشتر وجود دارد.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید