فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون راننده تیم مرسدس معتقد است توقف های وی در ابتدای مسابقه او را در اولین مسابقه فرمول یک سال ۲۰۱۷ و در مقابل رقیبش، سباستین فتل، آسیب پذیر کرد.

همیلتون گرند پری استرالیا را از جایگاه نخست آغاز کرد اما در نهایت این جایگاه را به فتل تقدیم کرد، لوئیس تنها در ۱۷ دور از ۵۷ دور مسابقه رتبه نخست را داشت.

او پس از پیت استاپ، با تایر های نو و سافت خود وارد پیست شد اما متوجه شد پشت سر مکس ورشتپن، راننده تیم ردبول به دام افتاده است. وقتی از طرف تیم به او گفته شد سبقت گرفتن از ورشتپن برای پیروزی حیاتی است در جواب گفت:

نمی دانم چطور از من چنین انتظاری دارید.

فتل توانست پس از چند دور، راننده ی بریتانیایی مرسدس را آندرکات کند و پس از پایان مسابقه همیلتون در مورد توقف های ابتدایی گفت:

در طول پیست با تایرها مشکل داشتم. مجبور شدم زودتر از زمان تعیین شده برای تعویض لاستیک اقدام کنم.

همین باعث شد پشت سر راننده های تیم ردبول به دام بیفتم. از ابتدای مسابقه در شرایط ایده آل قرار نداشتیم و فتل فوق العاده عمل کرد.

هر چه بیشتر به پایان نزدیک می شدیم بیشتر در ترافیک گیر می افتادم و دمای تایرها بالاتر می رفت. هر چند در مقاطعی توانستم فاصله را کمتر کنم اما ترافیک باعث شد از فتل دور تر شوم، خب به هر حال در مسابقات اتومبیلرانی این پدیده غیر قابل اجتناب است.

سباستین فتل-لوئیس همیلتون-والتری بوتاس

بوتاس معتقد است فراری بدون شک خودروهای سریع تری دارد

والتری بوتاس، راننده جدید تیم مرسدس پشت سر همیلتون قرار داشت و در نهایت در جایگاه سوم مسابقه را به پایان رساند. او هم مانند همیلتون از تایر ها در آغاز مسابقه شکایت کرد:

با ماشین هایی که داریم عملکرد خوبی داشتیم. فراری سریع تر بود و شکی در آن نیست.

آنها برای مسابقه امروز بهتر بودند. تایر های الترا سافت برای آغاز مسابقه مناسب نبودند و احساس کشیده شدن به اطراف را داشتم، مخصوصا از جانب تایر های جلو، این مساله در ۱۰ دور آغازین بسیار بد بود.

با تغییر تایر ها به سافت شرایط بهتر شد اما تقریبا برای این کار خیلی دیر بود. در کل شروع نا امید کننده ای نبود اما باید برای امتیاز های مسابقات بعدی حریص تر باشیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

15 دیدگاه

  • Mostafa

   10

   2

   یه چیزی گفتم شما دوستان همیلتونی قبول نکردین گفتم که یا لوئیس ماشینش یک ثانیه از بقیه سریع تره و مث سال های گذشته فقط پول و قهرمانی میاره ولی اگه ماشین در حد بقیه باشه دیگه از این خبرا نیست . حالا هم میبینیم که با ماشین سریع تر از لگن های قرمز به قول خودت ۱۰ ثانیه پشتش بود . تازه بوتاس هم دوری یک ثانیه ایش سریع تر بود که تیم نذاشت درگیر شن وگرنه دومم نمیشد

   • هومن

    3

    6

    من کی گفتم لگن قرمز.شماهم مث اینکه خوب متوجه نشدی فراری بهتر بود

 1. Ali n

  6

  3

  “وقتی فتل چند دور بعد مجبور شد برای تعویض چرخ به پیت لاین برود، همیلتون از این فرصت استفاده کرد و گوی سبقت را از او ربود.”
  به نظرم جمله باید به وشتپن اصلاح بشه

 2. سلمان

  4

  9

  دوستان همیلتونی عزیز
  تا الانشم خیلی ها به جمعمون اضافه شدن
  برای تحلیل و اینکه همدیگه رو بیشتر بشناسیم به آی دی من در تلگرام پیام بدین تا تو گروه عضوتون کنم
  خوشحال میشم با هم باشیم
  با عرض پوزش فقط همیلتون فن ها پیام بدن
  Salman_Basmechi@
  ارادتمندتون
  سلمان

 3. mahya

  5

  18

  آخی.. بیچاره درگیر بوده با ماشین اونوقت اینجا هرکس واسه خودش ی نظری میده ..ایشاالله چین(البته با ماشین سالم) لوییس کاری میکنه ک دهان دوستان بسته شه؛)

   • ali911

    9

    2

    هومن چرا همیشه وقتی همیلتون می بازه دنبال بهونه ای؟ شما که انقدر خوب بهونه پیدا می کنی یه بار واسه برد همیلتونم بهونه بیار. اینکه چرا ۲۰۰۷ آلونسو رو شکست داد، اینکه چرا ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ قهرمان شد. چرا فقط میگی ۲۰۱۶ قهرمان نشد یا این مسابقه مشکوکه و فلان.

   • هومن

    3

    0

    والا من اینجا فقط گفتم teamlh
    ???

 4. Valentino

  7

  0

  این نوشته بدون شک یه ترجمه ی اشتباه و پر از غلط غلوط بود،نکنید از این کارا آقا،نکنید!
  جریان مسابقه رو کاملا اشتباه نوشتید:《وقتی فتل مجبور شد برای تعویض چرخ!!!؟ به پیت لاین!!!؟ برود همیلتون از این فرصت استفاده کرد و گوی سبقت را از او ربود؟!!!!》
  مسابقات ماشین سواری؟!!!!
  در ابتدا با لاستیک های نو و سافت ؟!!!
  اصلا منظورتون از توقف های ابتدای مسابقه چی بود؟!خودت متوجه شدی دوست من؟مطمئنم اونی که متن اصلی و نوشته منظور دیگه ای داشته ها!

دیدگاه خود را بیان کنید