فرمول یک ایران – والتری بوتاس گفت تست پیش فصل فرمول یک در پیست بارسلونا تمام توانایی تیم مرسدس را نشان نداد و پذیرفت مدت زمان زیادی می خواهد تا با ماشین جدیدش هماهنگ شود و عملکرد خوبی داشته باشد.

بعد از پیوستن به تیم مرسدس در زمستان، والتری بوتاس زمستانی سنگین را بدلیل سازگار شدن با تیم جدید و پی بردن به نحوه استفاده از بالاترین پتانسیل ماشین گذراند.

اما با اینکه رئیس تیم نیکی لائودا اشاره کرد که والتری کمی از هم تیمی خود لوئیس همیلتون عقب مانده است، بخصوص در دور های طولانی، راننده فنلاندی تاکید کرد عملکرد او در روز چهارشنبه نباید زیاد مورد بررسی قرار بگیرد و نباید قدرت واقعی او را زیر سوال برد.

والتری بوتاس

والتری بوتاس

او گفت:

من فکر می کنم اولین باری بود که در ماشین جدید نشسته بودم، همانطور که انتظار می رفت، شما باید بگویید من می توانم از همه چیز بهره ببرم.

رفتار ماشین کاملا  از چیزی که من انتظار داشتم متفاوت بود، اما در روز هایی که من تنها در پیست بودم آن را دوست داشتم و من می توانم پیشرفت آن را ببینم، من همه چیز را اداره کردم تا بتوانیم همه موارد را پیش ببریم و در دور های طولانی و دور های کوتاه موفق باشیم. در پایان هر تست من احساس راحتی بیشتری نسبت به تست های پیشین داشتم.

تا به الان هر چیزی که در تست پیش فصل مشاهده کردم نشان از نزدیک شدن تمام رقبا به یکدیگر دارد و نوید رقابتی نزدیک را می دهد، اما این تنها یک تست است و ما در تست ها رانندگی متفاوتی نسبت به مسابقات داریم.

ما برنامه های متفاوتی نسبت به مسابقات داریم و در نحوه اجرا برنامه ها نیز تفاوت هایی داریم، پس این غیر ممکن است که بتوانیم از الان درمورد فصل ۲۰۱۷ و تیم برنده صحبت کنیم.

ما بزودی خودمان را پیدا خواهیم کرد و من نیز احساس خوبی دارم، همینطور نیز میزان بهبود ماشین های جدید نوید سالی سرشار از رقابت های نزدیک را می دهد. من تمام تایم های انفرادی خودم را احساس می کنم، من در ماشین مرسدس هستم، من بهتر خواهم شد و احساس راحتی دارم.

ترسی از نفر دوم تیم بودن ندارم

والتری بوتاس می داند که باید فصلی موفق را با مرسدس تجربه کند تا بتواند قراردادی جدید برای فصل ۲۰۱۸ امضاء کند.

با اینحال، او تاکید کرد که هیچ نگرانی بابت فشار تیم و مردم ندارد و با آرامش کارش را ادامه می دهد و همینطور بدلیل راننده دوم بودن در مرسدس به دنبال رقابت با لوئیس همیلتون و شماره یک شدن نخواهد بود.

لوئیس همیلتون

لوئیس همیلتون

او گفت:

من آن را حس نمی کنم. مرسدس تنها دو راننده دارد و تیم ها و رانندگان دیگری در خدمت این تیم نیستند، پس این به من انگیزه می دهد تا سعی و تلاشم را بکنم. من تمام سعی و تلاشم را برای انجام کارم بکار خواهم گرفت. باید این کار را انجام داد تا ماشین و تیم در جایگاه واقعیشان باشند. سپس ما خوب خواهیم بود و ما می دانیم که می توانیم.

او اضافه کرد:

من فکر می کنم این برای من فرصت بسیار خوب و مناسبی است. برای مطمئن شدن از رقابتی بزرگ. من هیچ شکی ندارم که قطعا باید مهارت خودم را ارتقاء دهم تا مردم و تیم را راضی نگه دارم و ثابت کنم سزاوار این جایگاه هستم. همه چیز مثبت و درست است.

من نگاه می کنم که این فرصتی مناسب برای حرفه من است تا برای پیروزی بجنگم و امیدوارم این بار برای قهرمانی فصل نیز بجنگم.

فرم فراری

در تست پیش فصل فرمول یک در پیست بارسلونا تیم فراری عملکرد بسیار مثبت و خوبی را  به نمایش گذاشت و بوتاس نیز شیفته عملکرد فراری در تست پیش فصل شده است و می گوید که آن ها می توانند این عملکرد را در اولین گرند پری سال در استرالیا به نمایش بگذارند، بوتاس پیش بینی می کند که فصل سختی پیش رو خواهد بود و رقابت ها بسیار نزدیک خواهد بود.

فراری

فراری

او گفت:

من فکر می کنم فراری بسیار قوی بنظر می رسد، بنظر می رسد آن ها زمستانی خوب را گذرانده اند، من فکر می کنم سرعتشان در تست پیش فصل بسیار شگفت آور بود و قطعا فصلی سخت پیش روی ما خواهد بود و رقابت سختی با آن ها خواهیم داشت.

من فکر می کنم آنها درکل پکیج خوبی را فراهم آورده اند، بهمراه ماشین و موتور آن، پس این بسیار شگفت انگیز است که آن ها به راه پیروزی در گرندپری ها پی برده اند و ارتقاء ماشین در مسیر درستی در حال حرکت است.

ما قطعا انتظار رقابتی سخت را خواهیم داشت، حداقل در شروع فصل و سپس در ادامه فصل به توسعه ماشین و موتور بستگی خواهد داشت.

پس از پاسخ ندادن به این سوال که چرا مرسدس نتایج مورد نظرش را در تست پیش فصل فرمول یک آن طور که انتظار می رفت نگرفت، بوتاس گفت مرسدس سخت در تلاش است تا بتواند پکیجی قوی برای ملبورن آماده کند تا با رقیبان به رقابت بپردازد. او ادامه داد:

با اینحال، او فکر می کند سرعت توسعه مهندسان در فصل جدید فرمول یک زیاد شده است و فاصله بین تیم ها نوسان بسیار زیادی دارد.

فرمول یک امسال بهمراه قوانین جدید بسمت توسعه و پیشرفت می رود، نرخ پیشرفت تیم ها بسیار عظیم شده است و این پیش بینی را بسیار سخت می کند، این باعث می شود فصلی نزدیک را پیش رو داشته باشیم و باید صبر کنیم و ببینیم چه اتفاقی می افتد.

یک فصل طولانی در پیش است و هرچه سرعت تیم های متفاوت در گرندپری استرالیا مشهود باشد، ممکن است این سرعت ادامه دار نباشد و در پنج مسابقه بعدی تغییر بکند.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

10 دیدگاه

 1. مهرداد

  6

  0

  دوروز دیگه این کری خونیا تموم میشه و میبینیم واقعا کی زمستان رو برده
  به قول یکی از کاربرا فعلا همه دارن واسه هم نوشابه باز میکنن و میگن شما بفرما
  و از اون طرف بعضیا میگن نه این قدرت نهای ما نبود…
  از حرفهای تیم ها میشه این نتیجه رو گرفت که تایم های تست های پیش فصل هیچ نتیجه نمیشه گرفت کی بهتره چون حتی یک لیتر سوخت اضافه باعث کندتر شدن یک تیم میشه و ده ها دلیل دیگه
  زمان گیری استرالیا همه چیز رو مشخص میکنه…

 2. آرشام

  7

  0

  عرض خسته نباشید به دست اندرکاران سایت و کانال فرمول١ ایران،
  هر روز هم تعداد افراد گروه افزایش پیدا میکنه
  و این نشان از فعالیت چشمگیر شما،در عرصه ارسال اخبار و تصاویر ورزش محبوبمان است.

 3. mosi

  4

  0

  سلام دوستان عزیزم چون شبکه ورزش به جای موتوجی پی قطر قراره فوتبال انگلیس لیتوانی رو پخش کنه و منم بشدت اعصابم خورده میشه یه نفر راهنمایی کنه چطور و از کدام کانال میتونم موتوجی پی رو تماشا کنم؟؟؟؟واقعا واسم حیاتیه کل زمستان منتظر ششم فروردین بودم اونم اینطوری شد!!!!!!

   • mosi

    0

    0

    سلام قربونت برم میشه فرکانسش رو بهم بدی لطفا؟؟؟۰۹۲۱۵۲۹۰۵۳۹

دیدگاه خود را بیان کنید