موتو جی پی ایران – لورنزو بعد از ۹ فصل حضور در یاماها و کسب ۳ عنوان قهرمانی جهان، در فصل ۲۰۱۷ به دوکاتی پیوست. اما بعد از یک شروع امیدوار کننده در نوامبر ۲۰۱۶ با دوکاتی (تست‌های پیش فصل)، او فهمیده است که تست های امسال سخت تر هستند.

خورخه لورنزو

خورخه لورنزو

موتورسوار اسپانیایی در سپانگ دهمین راننده سریع و در فیلیپ آیلند هشتمین نفر سریع بود. وی اعتراف کرد که در طی این سه روز برخی چیزها درست نیستند. (لورنزو قبلا در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که موتور دوکاتی در پیچ‌ها سریع نیست و باید عواملی را بیابیم که به ما اجازه می‌دهند در پیچ ها سریعتر باشیم.)

آندره یانونه چهار سال اول خود در موتو جی پی را در دوکاتی سپری کرد – دو فصل اول قبل از پیوستن به تیم کارخانه را در تیم دوم دوکاتی یعنی “اوکتو پراماک یاکنیچ” سپری کرد – و اذعان داشت که موتور دوکاتی، برای تسلط یافتن بر آن، موتوری سخت و دشوار است.

آندره یانونه

آندره یانونه

یانونه گفت:

عادت کردن به موتور دوکاتی کار بسیار مشکلی است.  دوکاتی موتوری است که باید با استایل کاملا متفاوتی رانده شود.

البته در سال‌های اخیر اسان تر شده است. این حقیقت است که موتور دوکاتی استایل رانندگی بخصوصی را می‌طلبد. اما پتانسیل رقابتی بودن را دارد. شما فقط باید بیابید که چگونه این پتانسیل را بوجود آورید.

مشکل (مسئله) این است که شما برای مدت زیادی یک موتور مشابه را رانده‌اید، که در مورد لورنزو موتور یاماها است.

ناگهان با موتوری متفاوت باید برانید، که این تغییرات اساسی در استایل موتورسواری را می‌طلبد. این مسئله شما را وادار می‌کند تا در مورد آن بیندیشید و اگر شما مجبور باشید که در حین رانندگی زیاد فکر کنید، در آن صورت شما خیلی سریع نیستید.

باید خودتان را با شرایط جدید به محض امکان وفق دهید تا کارها (راندن موتور) را از روی غریزه انجام دهید، همانگونه که غریزه ات برای راندن موتور قبلی کمک می‌کرد. (راندن موتور مدتی بعد از تمرین کردن از روی غریزه و بدون فکر کردن)

اما اگه غریزه ات باعث بشود که با این موتور هم مانند موتور قبل رانندگی کنید، این باعث می‌شود خیلی از پیشرفت‌ها را از دست بدهید.

آندره یانونه

آندره یانونه

یانونه تست فیلیپ آیلند را در رده سیزدهم با سوزوکی به پایان رساند، که هم تیمی او الکس رینز (نفر سوم موتو۲ فصل ۲۰۱۶) با رده ششم خود او را تحت شعاع قرار داد.

تست سپانگ بسیار مثبت بود و همچنین تست های والنسیا و خرز. در استرالیا اندکی سخت بود، اما این من را زیاد نگران نمی‌کند، همانگونه که آخرین تست فصل گذشته نیز خوب نبود.

احساسم به موتور و تیم سوزوکی خوب است. اطمینان دارم که وزش باد در فیلیپ آیلند همه چیز را سخت تر می‌کند، که این مسئله شرایط را برای فهمیدن اینکه تغییرات (در موتور) مثبت هستند یا منفی سخت‌تر می‌کند.

اما این یک مشکل عمده نیست. من می‌توانم بگوییم که اگر مجبور بودیم همین فردا مسابقه بدهیم، فکر می‌کنم ما می‌توانیم بسیار بهتر (از الآن) باشیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید